Jump to content

Gregog7's Reef


gregog7

Recommended Posts

σε ευχαριστώ Παναγιώτη,σύνγαυρε...μακάρι φίλε...

:bigemo_harabe_net-75::bigemo_harabe_net-75: :bigemo_harabe_net-75: :bigemo_harabe_net-75: :bigemo_harabe_net-75: :bigemo_harabe_net-75: :bigemo_harabe_net-75:

Link to comment
Share on other sites

σε πονάει ο .....λαιμός;;;;;;;;;

Οχι θελει να σου πει πως και η γλωσα του τελικα κοκκινη ειναι :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

λοιπόν,όταν υπάρχει αυτό το ψαράκι μέσα http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+1378+318&pcatid=318 και μπει μετά αυτό το ψαράκι http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+1378+1400&pcatid=1400 γίνεται αυτό: :chair: :chair: :chair: :chair:
τώρα λείπω...το απόγευμα που θα πάω σπίτι μάλλον θα βρω το filamentosus φιλεταρισμένο... :death: :death: :death::rip:
το περίεργο είναι ότι και τα 2 τα δίνουν ειρηνικά...τι να πεις... :unsure: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να εχεις καπως σκεπασμενο το ενυδρειο.Αλλιως βλεπω να το κανεις ντεκορ για το συνθετο :D

Link to comment
Share on other sites

το 1ο κανα μήνα δεν πλησίασε προς την επιφάνεια,μακάρι να ηρεμήσει και να το αφήσει ήσυχο....

Link to comment
Share on other sites

Απο το κυνηγητο μπορει να σαλταρει ομως Γρηγορη,και να το βρεις αποξηραμενο :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάνω από 10 διαφορετικά ρασακια στο ενυδρείο μου και τυχαίνει να έχω και αυτά που πόσταρες και θα έπρεπε να έχω τα διπλά αλλα τα αλλα μισά τα έχω βρει στο πάτωμα. Για να αποφύγω το κυνηγητό αυτο που κάνω είναι να μην τα βάζω ένα ένα μέσα περνώ το λιγότερο 3 ψαρακια και τα ρίχνω ταυτόχρονα μέσα την ώρα που τα αλλα τρώνε και δεν δεν έχω πρόβλημα από επιθετικότητας!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήγα ακόμη στο σπίτι,ελπίζω να μην επιβεβαιωθεί κάποιο σενάριο....εδώ αν περίμενα να βρω 2-3 wrasse μαζί,ακόμη θα περίμενα...

Link to comment
Share on other sites

ακόμα να πας σπίτι?

ε μα που μένεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις;

Τελικά το wrassaki βρέθηκε νεκρό εντός ενυδρείου και εκτός ενυδρείου το γκομπάκι.

Μπήκε σήτα πλαστική και προστέθηκε το ίδιο γκόμπι.Τελικά αυτά τα ψαράκια(γκομπι,σαλιάρες) είναι τα πιο τίμια σε ένα reef.Η δουλειά που προσφέρουν είναι σημαντική

Έγινε επεξεργασία - gregog7
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω γρηγορη...τρομεροι εργατες,ειδικα τα γκομπυ :thumbup:

προσωπικα ομως με τρελλαιναν οταν πηγαιναν μπροστα σε μια αντλια για να αφησουν την αμμο που καθαριζαν :gun:

μεγεια τη σιτα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει αρκετά,το sexguttata είναι το πιο προσεχτικό,καθώς και το 2 spot goby,αλλά δύσκολο στην διατήρηση.Ένα puellaris ήταν ατίθασο και έσκαβε σαν δαιμονισμένο και έθαβε τα πάντα και το strigatta που σηκωνόταν αρκετα με την άμμο.Το νερό αυτήν την στιγμή ψιλοείναι θολό....αν δω τα σκούρα φεύγει η σίτα και παραμονεύω μέχρι να πεταχτεί....

Link to comment
Share on other sites

Κανε λίγο υπομονή με την θολούρα. Τακτικές αλλαγές σε γυαλοβαμβακα και σε μια το πολυ δυο εβδομάδες θα δεις το αραγονιτη λευκό σαν μπαμπακι!!

Είναι που έχει όλο αυτο τον καιρο μαζέψει πολυ μουργα ο αραγωνιτης σου και πρέπει να καθαρίσει τωρα.

Έχεις δίκιο σε αυτα που λες για το ταμπεραμέντο του κάθε ενός αλλα με ποιο συμπαθητικό το sexgutata αλλα και το puelaris το εχω μια αδυναμία. Το strigatta ούτε που να το δω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή λες ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει να θολώνει το νερό;Βαμβάκι μόνο στο σκίμμερ μπορώ να βάλω στο mediabox,πάνω από τα χημικά.Λες να δουλέψει;

Link to comment
Share on other sites

Αν το δουλεψεις σαν αντιβιοση πρωι μεσημέρι βράδυ ( λογο της μικρής ποσότητας ) θα γίνει η δουλεια σου.

Ναι θα ξεθολωσει , θα βγάλει ότι είναι να βγάλει και θα έρθει σε ισορροπία. Οτι θα παει να μαζέψει θα το καταναλώνει το ψαράκι άμεσος. Και αρκετά νασαριους για τα πιο υπόγεια στρώματα θα βοηθούσαν ακομα πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω καμια δεκαριά νασσάριους,αν βρω θα βάλω και άλλα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...