Jump to content

Gregog7's Reef


gregog7

Recommended Posts

Καλησπερα φιλε γρηγορη

Σου αρεσει περισσοτερο να φαινεται το ενυδρειο σου προς το μπλε η' πιο φυσικο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κανε η δικια μου? :bigemo_harabe_net-87:

Μια χαρά είναι φιλαράκι....σαν την δικιά μου σκέψη με την διαφορά της ακτινικής.
Link to comment
Share on other sites

Στο νου μου έχω σαν πιο φυσικό αυτό που μπλεδίζει :)

Στη φυση το φυσικο γρηγορη μου,ειδικα στα ρηχα των υφαλων,ειναι το πιο κιτρινο-λευκο.

Οσο βαθαινει μπλεδιζει το φως.

Αφου σου αρεσει το μπλε καλυτερα να μην παιξεις με τοσες πολλες coral plus.

Και προπαντως μη βαλεις διπλα διπλα aquablue και coral plus.

Κιτρινιζει πολυ το αποτελεσμα.

O συνδυασμος που εχεις θα σου βγαλει ενα πολυ λευκο χρωμα που δεν ξερω αν σου αρεσει.

Αυτα ειναι και γουστα.

Επειδη τον εχω δοκιμασει μου βγηκε πολυ κιτρινο και μαζι με την purple μου εβγαζε ενα

περιεργο-αχαρο τονο.

Αν πας σε αυτον που εχεις σκεφτει τοτε οντως θα ειναι καλυτερα να βαλεις την blue plus στη θεση

της purple.

Η puprple δεν εχει να σου προσφερει κατι.Τσαμπα θεση θα πιασει κατα την ταπεινη μου γνωμη.

Συνδυασμος προς το μπλε αλλα με αρκετο λευκο αλλα δεν ξερω αν εχεις και τριτη coral

Απο μπροστα προς τα πισω

1.blue plus

2.coral plus

3.blue plus

4.coral plus

5.blue plus

6.coral plus

Με αυτες που εγραψες...

Προς το μπλε αλλα με αρκετο λευκο

Απο μπροστα προς τα πισω...

1.blue plus

2.coral plus

3.blue plus

4.blue plus

5.aquablue plus

6.blue plus

Προς το περισσοτερο μπλε χρωμα

1.blue plus

2.coral plus

3.blue plus

4.blue plus

5.coral plus

6.blue plus

Και με εμφαση προς το λευκο...

1.blue plus

2.coral plus

3.blue plus

4,aquablue

5.blue plus

6.coral plus

Με βαση τα προσωπικα μου γουστα θα πηγαινα στον δευτερο συνδυασμο γρηγορη.

Και ο τριτος ειναι πολυ καλος αλλα δεν ξερω μηπως σου φανει πολυ μπλε.

Αν χρησιμοποιησεις και τις 2 coral plus και την aquablue θα σου βγει πολυ λευκο οτι συνδυασμους και να κανεις.

Kαι στις 6 λαμπες ειναι λιγο πιο δυσκολο να συνδυασεις 3 λευκες εκτος αν πας στον παραπανω

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο πρώτος συνδιασμός θα είναι πιο πολύ του γούστου μου.Επίσης παίζει και μια actinik καινούργια.Σε αυτόν το συνδιασμό αν αντικαταστήσω την μια μπλε ή την μια coral θα έχω περισσότερα οφέλη.Την aquablue μάλλον θα την καταργήσω και στην θέση της θα μπει η coral.

Είναι για αλλαγή λαμπών σε κανα δυό μήνες και θα παίξω αρκετά με αυτές που έχω τώρα.

Μιχάλη η γνώμη σου μετράει

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο πρώτος συνδιασμός θα είναι πιο πολύ του γούστου μου.Επίσης παίζει και μια actinik καινούργια.Σε αυτόν το συνδιασμό αν αντικαταστήσω την μια μπλε ή την μια coral θα έχω περισσότερα οφέλη.Την aquablue μάλλον θα την καταργήσω και στην θέση της θα μπει η coral.

Είναι για αλλαγή λαμπών σε κανα δυό μήνες και θα παίξω αρκετά με αυτές που έχω τώρα.

Μιχάλη η γνώμη σου μετράει

Σε αυτον τον συνδυασμό (50%coral plus-50%blue plus) με 8 λαμπες παίζω αρκετό καιρό και συγκεκριμένα απο την ωρα που κυκλοφόρησαν οι coral plus στην Ελληνική αγορα αφαιρώντας σταδιακά τις aquablue και την purple plus που είχα και προσωπικά το αποτέλεσμα με καλύπτει πολύ σε χρώμα και ανάπτυξη..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο πρώτος συνδιασμός θα είναι πιο πολύ του γούστου μου.Επίσης παίζει και μια actinik καινούργια.Σε αυτόν το συνδιασμό αν αντικαταστήσω την μια μπλε ή την μια coral θα έχω περισσότερα οφέλη.Την aquablue μάλλον θα την καταργήσω και στην θέση της θα μπει η coral.

Είναι για αλλαγή λαμπών σε κανα δυό μήνες και θα παίξω αρκετά με αυτές που έχω τώρα.

Μιχάλη η γνώμη σου μετράει

Να'σαι καλα γρηγορη μου,το εκτιμω φιλε :bigemo_harabe_net-146:

Ο πρωτος συνδυασμος ειναι οντως πολυ καλος.

Βγαζει ενα ωραιο μπλε και αρκετο λευκο ταυτοχρονα.Απο μονες τους οι coral plus εχουν ενα πολυ ευρυ φασμα.

Το "μισες μισες" βγαζει ενα πολυ ωραιο αποτελεσμα και στιο ματι και σαν ουσια.

Αν θες να δεις περιπου τι χρωμα θα βγαλει δες και στις προσφατες φωτο του θαναση που και εκεινος,οπως ειπε παραπανω,παιζει 50-50 με τις συγκεκριμενες λαμπες. :thumbup:

Κατα την ταπεινη μου γνωμη,καλυτερα να μη χρησιμοποιησεις ακτινικη στις 6 λαμπες γρηγορη.

Εκτος απο το οτι δεν θα σου προσφερει κατι πολυ καλο θα "χανεται" απο τις υπολοιπες αφου εχουν μεγαλυτερη ενταση.

Καλυτερα να κρατησεις την blue plus.

Και εγω που εχω 2 ακτινικες,στις 8 ομως λαμπες,ισως τις ξαναβγαλω τωρα που θελω να δωσω παλι εμφαση στην αναπτυξη.

Link to comment
Share on other sites

περασε ο Γιάννης από το σπίτι και ιδού τα αποτελέσματα...

Πάμε λοιπόν.......


1f14fedd-05ef-4b1c-ae56-89484f086831_zps

Έγινε επεξεργασία - gregog7
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε μας με συνονόματε!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι πολύ εξέλιξη το στολιδι σου και φυσικά οι φωτο του Γιανναρου άπαιχτες!!!

Link to comment
Share on other sites

κουκλιστικο ρε μαγκες.μπραβο γκρεγκουαρ!!!!!φουλ εξελιξιμος υφαλος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...