Jump to content

Ριο240-Μαλαουι


samilias21

Recommended Posts

Ωραία τα μικρούλια σου Ηλία και εύχομαι και περισσότερα. Εμένα μέχρι στιγμής εχουν ξεμπουκώσει 2 θυληκές (η μια πριν ενάμιση μήνα και η άλλη πριν καμιά εβδομάδα) αλλα μικρα δεν είδα πουθενά. Μια φορα στην πρώτη γέννα πέρασε ενα πολυ μικρο μπροστα απο το τζάμι και απο τότε δε ξαναείδα τίποτα. Εσυ, αφού η μαμά τα εφτυσε, μετά απο ποσο καιρο τα είδες;

Link to comment
Share on other sites

μπορω να σου πω οτι ετυχε και τα ειδα αμεσως και οταν λεμε αμεσως εννουμε αμεσως!

για να καταλαβεις δεν τα ξεμπουκωσε ολα την ιδια μερα και οταν ειδα ενα (σαν τριχα ηταν) η μανα ηταν ακομη μπουκωμενη και δεν ετρωγε!

το σιγουρο ειναι οτι δεν ξερω ποσα μου εκανε , καποια στιγμη ειχα μετρησει 8 με 9 που τα ειχα δει ταυτοχρονα!

σιγουρα φανταζομαι οτι θα εκανε παραπανω ! επισης ταιζα baby food 3-4 φορες την ημερα και ας μην τα εβλεπα!

τωρα εχω 5 μονο, που εχουν μεγαλωσει λιγακι, και μαλλον γλιτωσαν!!!

οπως λενε και τα παιδια πλεον λεω και εγω ειναι καθαρα θεμα aquascaping και τυχης!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φατσούλες τα μπομπιράκια σου!!!! Να σου ζήσουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα τα πιτσιρίκια σου.Να τα χαίρεσαι !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιους θα έκανα και νονους νομίζω!

Πραγματικά ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν με την πάρτυ μου και το ενυδρείο μου !

Και special thanks στην αφρικανοπαρεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Απορια!

καθως χαζευα στο νετ διαβασα κατι και θελω να το επιβεβαιωσω!

Την κλασικη πρασινη αλγη απο τα τζαμια , οταν την καθαριζουμε πρεπει να την βγαζουμε και εξω απο το ενυδρειο??

υπαρχει προβλημα αν πεφτει μεσα η μενει μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται πρεπει να σιφωναρεις ( ρουφας ) την αλγη, οποιαδηποτε αλγη, οταν την καθαριζεις!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου φαίνεται ότι και με το σιφωνάρισμα θα ειναι τσάμπα κόπος; Δε μένει σε ενα δυο σημεία μέσα στο ενυδρειο, σκορπίζεται, που θα πρωτοσιφωνάρεις;

......τωρα έπιασα το εννοείς, να γίνεται ταυτόχρονα η διαδικασία του σιφωναρίσματος με την αφαίρεσή της; Πακέτο.

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου φαίνεται ότι και με το σιφωνάρισμα θα ειναι τσάμπα κόπος; Δε μένει σε ενα δυο σημεία μέσα στο ενυδρειο, σκορπίζεται, που θα πρωτοσιφωνάρεις;

......τωρα έπιασα το εννοείς, να γίνεται ταυτόχρονα η διαδικασία του σιφωναρίσματος με την αφαίρεσή της; Πακέτο.

Υποτιθεται! Ποιος καθεται ομως να ασχοληθει! :D

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται πρεπει να σιφωναρεις ( ρουφας ) την αλγη, οποιαδηποτε αλγη, οταν την καθαριζεις!

αυτο το κανω , αντι για σκουπα με το λαστιχο οταν βγαζω νερο!

αλλα μαζευω ακαθαρσιες και αν εχει και τιποτα χοντραδια!

η αλγη διαλιεται μεσα στο νερο οταν τριβω τα τζαμια!

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται! Ποιος καθεται ομως να ασχοληθει! :D

τωρα το πιασα και εγω!

καλα δεν παιζει αυτο, και ο λογος οχι επειδη ποιος καθεται αλλα ποιος εχει 4 χερια???

εγω δεν ηρθα απο το τσερνομπιλ και εχω μονο 2 :D

Τελικα πειραζει που μενει μεσα στο ενυδρειο??

Link to comment
Share on other sites

Ε στην ουσια ελοχευει ο κινδυνος τα σπορια της να παραμεινουν και να ξαναπολλαπλασιαστουν!

Link to comment
Share on other sites

Μετά μόνο με σφουγγάρι και κάθε φορά που να μαζεύεις, θα το τραβάς έξω και θα το καθαρίζεις σε νερο. Καθάρισμα απο κάτω προς τα πάνω και χωρίς να το ξεκολλήσουμε απο το τζάμι, τράβηγμα το σφουγγάρι έξω απο το ενυδρειο και καθάρισμα....πακέτο κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ε στην ουσια ελοχευει ο κινδυνος τα σπορια της να παραμεινουν και να ξαναπολλαπλασιαστουν!

να πολλαπλασιαστουν στο τζαμι? στο βυθο, σε ολο το ενυδρειο?

ρε λεγε και αγχωνομαι!!!!!

εγω οπως το ξυνω τριβω το τζαμι αυτο διαλυετε μεσα στο νερο

Link to comment
Share on other sites

Παντου!!!!!!!! Εσυ τι αγχωνεσαι;

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Παντου!!!!!!!! Εσυ τι αγχωνεσαι;

δεν πρεπει ???

δεν θα παθουν τιποτα τα τσαρακια μου???

η το ενυδρειο μου???

Link to comment
Share on other sites

Αφου εισαι τιγκα στη αλγη ετσι κι αλλιως! Η αλγη δεν δημιουργει καποιο προβλημα ( οχι ολες οι μερφες της ) εκτος απ του αισθητικου!

Link to comment
Share on other sites

Αφου εισαι τιγκα στη αλγη ετσι κι αλλιως! Η αλγη δεν δημιουργει καποιο προβλημα ( οχι ολες οι μερφες της ) εκτος απ του αισθητικου!

Στο Αφρικάνικό μου κι εγω θέλω να γεμίσω άλγη αλλα πάνω στις πέτρες. Στο τζάμι ειναι πολυ ενοχλητικό όμως ρε φίλε.
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ εχεις δικιο! Αλλα δεν σε νοιαζει αν απλωθει ξανα στις πετρες αφου την καθαρισεις απ το τζαμι! Στο τζαμι θα την καθαρισεις ετσι κι αλλιως!

Link to comment
Share on other sites

Αφου εισαι τιγκα στη αλγη ετσι κι αλλιως! Η αλγη δεν δημιουργει καποιο προβλημα ( οχι ολες οι μερφες της ) εκτος απ του αισθητικου!

ε πεστο ρε Τεο !!!

ΖΗΤΩ Η ΑΦΡΙΚΗ !!!!!! ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΓΕΣ !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...