Jump to content

Χαιρετω απαντες!!!


maniac

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους .

Ειναι καιρος που ανακαλυψα το φορουμ αλλα τωρα βρηκα ευκαιρια να γραφτω.

Ασχολουμαι με τα τροπικα γλυκου νερου καπου 30 χρονια. Τα τελευταια 12 απλως διατηρω μονο ενα ενυδρειο 700 λιτρα με μπαρμπους δολαρια καρχαριες σεβερουμ φροντοζα και οτι αλλο ξεχασα. Δυστυχως δεν υπαρχει αρκετος χρονος για να ασχοληθω περισσοτερο οπως παλαιοτερα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδω που ηρθες θα σε κανουμε να βρεις και χρονο :bowdown: :bowdown:

:lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol: στο ΑΖ
Link to comment
Share on other sites

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δίκαιο έχεις. Εγώ μπήκα στο site για να πάρω πληροφορίες για τη λίμνη που διατηρώ για δύο χρόνια και βρέθηκα χωρίς να ξέρω οτιδήποτε με ένα 220λίτρων για κιχλίδες μαλάουι. :lol::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλως Ηρθες στο ΑΖ και καλη συνεχεια!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

WELCOME to AQUAZONE φιλε maniac ... :lol:

Καλη διαμονη ... :bowdown:

Καπως μπερδεμενα ειναι τα ειδη στο ενυδρειο σου .... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δίκαιο έχεις. Εγώ μπήκα στο site για να πάρω πληροφορίες για τη λίμνη που διατηρώ για δύο χρόνια και βρέθηκα χωρίς να ξέρω οτιδήποτε με ένα 220λίτρων για κιχλίδες μαλάουι. :bowdown::)

ki ego se piranha :lol::bowdown: .kalos irthes maniac!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στην ενυδρειοπαρέα μας :lol:

Καλή διαμονή :bowdown:

Οταν μπορέσεις ,κάνε μας μια παρουσίαση του ενυδρείου σου :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και καλή διαμονή

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο Aquazone!

Με 700 λίτρα νομίζω ότι είσαι μια χαρά!

Όταν μπορείς κάνε μας μια αναλυτική παρουσίαση του ενυδρείου σου!

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας μερικα μυνηματα νοιωθω ηδη λιγο περιεργα που αλλαζω το νερο του ενυδρειου δυο φορες τον χρονο (μηπως μια:D. :thumbup:

Περιληπτικα για το ενυδρειο, 170Χ55Χ85 δικης μου κατασκευης, διακοσμει το σαλονι. Υποστρωμα χαλικι με φιλτρο βυθου συνδεδεμενο με 2 power heads, ελαφρυς διακοσμος με πετρες. Εξωτερικη αντλια Eheim με βιολογικη συνθεση, οι απαραιτητοι θερμοστατες και η σουπερ απαραιτητη αυτοματη ταιστρα. Ο φωτισμος εχει μεινη χωρις τις gro lux (καηκαν). Οπως βλεπετε ο εξοπλισμος ειναι ο ακρως απαραιτητος. Απο ψαρια υπαρχουν 8 ασημενια δολαρια, 2 μπαρμπους, 3 ασημενιοι καρχαριες και επειδη ειχε πεσει πολυ ασημι, περυσι (αφου εχασα το Τεξας) εβαλα 2 πορτοκαλι σεβερουμ, 1 φροντοζα και ενα μπλου ακαρα. Οσο αφορα την συνθεση (επειδη εκφραστηκαν αποριες) δεν εχει γινει καμια σοβαρη μελετη, συνηθως βαζω καποιο ψαρι δοκιμαστικα και αν δεν διαπιστωσω προβλημα κατοχυρωνεται. Το μονο που συνηθως ελεγχω ειναι το PH.

Θα ηθελα να βαλω παλι Τεξας (αλλα δεν βρισκω) κανενα γεωφαγο και παρολο που εχω απωθημενο τους δισκους δεν προκειτε να ασχοληθω μαζι τους απο οτι φαινεται λογω χρονου. Καποια στιγμη ισως ανεβασω φωτο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...