Jump to content

Ενυδρείο Στην Αυλή!


Recommended Posts

Όταν είδα τα ψάρια μέσα νόμισα ήταν photoshop, για να δούμε πως θα γίνει! :D

Wow! Απίστευτα όμορφο και τα ψάρια επίσης πανέμορφα!

Συγχαρητήρια!

:bow:

Link to comment
Share on other sites

Πσσσσσ

πανεμορφα τα ψαρακια

και τελικα το παραθυρακι ειναι κορυφη

Φυτα θα βαλεις?

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Όχι δεν θα βάλω καθόλου φυτά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είδα τα ψάρια μέσα νόμισα ήταν photoshop, για να δούμε πως θα γίνει! :D

Wow! Απίστευτα όμορφο και τα ψάρια επίσης πανέμορφα!

Συγχαρητήρια!

:bow:

Αρκετοί νόμισαν ότι είναι Photoshop. J

Πιστέψτε με από κοντά είναι ακόμη καλύτερη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aπιστευτο!!!Μπραβο φιλε εχεις το ονειρο του κα8ε ενα απο μας στην αυλη σου!!

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφα φιλε!! Να σου ζησουν και να το χαρεις οσο δεν παει!

Μια ερωτησει μονο, γιατι ειναι μαζεμενα ολα σε μια μερια;; Πανε σε ολο το "ενυδρειο";;

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφα φιλε!! Να σου ζησουν και να το χαρεις οσο δεν παει!

Μια ερωτησει μονο, γιατι ειναι μαζεμενα ολα σε μια μερια;; Πανε σε ολο το "ενυδρειο";;

Ναι πάνε σε όλο το ενυδρείο. Οταν με βλέπουν έρχεται κοντά στο τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό που τους έφτιαξες νομίζουν ότι εσύ είσαι μέσα σε ενυδρείο και έρχονται και σε παρατηρούν

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι καταπληκτική και η λίμνη και τα ψαρακια...

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που δεν θα μπούν φυτα? (Ρωτάω για να μαθαίνω...)

Link to comment
Share on other sites

Είναι καταπληκτική και η λίμνη και τα ψαρακια...

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που δεν θα μπούν φυτα? (Ρωτάω για να μαθαίνω...)

Τα φυτά περιορίζουν τον ελεύθερο χώρο που έχουν τα ψάρια, εκτός αυτού το νερό διατηρείτε ποιο καθαρό (οπτικά)

Link to comment
Share on other sites

Με τα φυτα ομως δεν θα σου μαζευουν τα νιτρικα, φωσφορικα ( γνωμη, δεν ειμαστε γνωστες σχετικα με τα κοι )?

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο φίλε! Μπράβο. Αντί για πισίνα...ενυδρείο στην αυλή,Καλόοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιάννο είναι τέλεια !!!!! Respect...Με τι φίλτρα τρέχει....

Link to comment
Share on other sites

Με τα φυτα ομως δεν θα σου μαζευουν τα νιτρικα, φωσφορικα ( γνωμη, δεν ειμαστε γνωστες σχετικα με τα κοι )?

Το φιλτρο αυτο μαζευει τα παντα ;-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είμαι έτοιμος για τρελές αναπαραγωγες!

Έβαλα σκεπαστρο και uv. Επειδή δεν έχω φυτά το νερό έγινε πολύ πράσινο, σε σημείο που δεν φενονταν τα ψάρια! Τώρα το νερό ειναι πολύ κκαθαρό . Αυτό συμβαίνει όταν έχεις ενυδρείο στην αυλή! Εχω Ίδη μια γέννα απο ενα μικρό ΚΟΙ και τα μεγαλώνω στην λίμνη. Η επομένη γέννα θα είναι hhundbreeding.Θα κοιμησω τα ψάρια πρώτα για ασφάλεια

Link to comment
Share on other sites

Άλλα επίπεδα ... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσει η μεθοδος σου, καλο ειναι να αναπαραγωνται μονα τους σαν την φυση.. δεν χρειαζεται να τα στρεσσαρουμε και να τα ποναμε με hand breeding..

ή και ακομα αν δεν ισχυουν αυτα, αφου λες πως θα τα ναρκωσεις.. ουτε αυτο χρειαζεται.. το να δεχονται δηλαδη ουσιες εντελως ασκοπα και αδικα τα ψαρια για κανεναν απολυτως σοβαρο λογο (π.χ. καποια σοβαρη επεμβαση).

Εξαλλου δεν εισαι και κανενας εκτροφεας (απ΄οσο ξερω τουλαχιστον) που φοβαται μην χασει κανενα ψαρακι και βγει ο προυπολογισμος του μειων!

Φιλικα μιλωντας...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσει η μεθοδος σου, καλο ειναι να αναπαραγωνται μονα τους σαν την φυση.. δεν χρειαζεται να τα στρεσσαρουμε και να τα ποναμε με hand breeding..

ή και ακομα αν δεν ισχυουν αυτα, αφου λες πως θα τα ναρκωσεις.. ουτε αυτο χρειαζεται.. το να δεχονται δηλαδη ουσιες εντελως ασκοπα και αδικα τα ψαρια για κανεναν απολυτως σοβαρο λογο (π.χ. καποια σοβαρη επεμβαση).

Εξαλλου δεν εισαι και κανενας εκτροφεας (απ΄οσο ξερω τουλαχιστον) που φοβαται μην χασει κανενα ψαρακι και βγει ο προυπολογισμος του μειων!

Φιλικα μιλωντας...

Η μέθοδος ίσος δεν ακούγεται καλή, όμως δεν ειμαι καθόλου σίγουρος αν η φυσιολογική γέννα είναι λιγότερο στρεσογονα για τα ψάρια. Εχω δει αρκετές φυσιολογικές γέννες και το ξύλο που πέφτει είναι απίστευτο. Ίσως τελικά η μέθοδος του hund breeding είναι η καλύτερη. Εκτροφεας δεν είμαι αλλά ίσος μια μέρα να γίνω. Τα ψάρια που παραγω τα πουλάω οχι για κέρδος αλλά για να καλύψω κάποια έξοδα του ενυδρείου και της λίμνης, και πίστεψε με τα έξοδα είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Πολύ εντυπωσιακό !!! Απίθανα χρώματα. 'Έχουν εξοικειωθεί μαζί σου και δεν φοβούνται. Είμαι περίεργος να δω στο φαγητό τι θα γίνεται.


Δεν φοβάσαι μήπως τα μεγάλα ψάρια σου φάνε τα μικρά?

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω και βίντεο την ώρα του φαγητού. Τα μικρά κοι δεν τα ενοχλούν τα μεγάλα. Έχουν μεγαλώσει αρκετά. Το μεγαλύτερο μου κοι είναι περίπου 70 εκατοστά. Είναι αλήθεια τελικά ότι τα ιαπωνικά κοι μεγαλονουν περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...