Jump to content

Ψεματακια Που Εχουμε Πει Για Να Δικαιολογησουμε Αγορες...:-)


mad23

Recommended Posts

καλησπερα.

ολο το προηγουμενο ενυδρειο το εστησα με χρηση απιστευτης μπαρουφας και αερολογιας σε βαθμο

που αρχισα να αναρωτιεμαι γιατι ειμαι ακομα οικοδομος και δεν γινομουμα συγγραφεας εργων επιστημονικης φαντασιας.

αν εξαιρεσουμε την αγορα του νεου ενυδρειου(πως να αποκρυψεις ενα ενυδρειο 450 λιτρων με βαση και τους τρεις που το ανεβασανε)

βλεπω να συνεχιζω με το πατροπαραδοτο τροπο.

ερε τι εχει να ξεστομισει παλι το στομα μου. :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πιάνει και το εξής

Καλά θα έχουν καλύτερο ενυδρείο από εμάς;Το ανέχεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωωω τι ειπες ρε μακη τωρα!!!

Ειδικα αν δεν συμπαθιουνται μεταξυ τους ειναι το καλυτερο επιχειρημα που μπορεις να χρησιμοποιησεις!

Ευγε φιλε μου...εισαι ευφυεστατος! :bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

ολο το προηγουμενο ενυδρειο το εστησα με χρηση απιστευτης μπαρουφας και αερολογιας σε βαθμο

που αρχισα να αναρωτιεμαι γιατι ειμαι ακομα οικοδομος και δεν γινομουμα συγγραφεας εργων επιστημονικης φαντασιας.

αν εξαιρεσουμε την αγορα του νεου ενυδρειου(πως να αποκρυψεις ενα ενυδρειο 450 λιτρων με βαση και τους τρεις που το ανεβασανε)

βλεπω να συνεχιζω με το πατροπαραδοτο τροπο.

ερε τι εχει να ξεστομισει παλι το στομα μου. :bigemo_harabe_net-111:

χαχαχα....ε ριξε καμια ιδεα ρε παιδακι μου!

Ειχε επιτυχια και το κρατας μονο γι σενα?εμας δεν μας σκεφτεσαι? :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πιάνει και το εξής

Καλά θα έχουν καλύτερο ενυδρείο από εμάς;Το ανέχεσαι;

χαχαχα αυτο δεν το ειχα σκεφτει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αφήστε τα ψέμματα, θα πατε στη κόλαση. Μπορείτε να αφήσετε πεσμένο στο πάτωμα ενα χαρτί με το εξής περιεχόμενο γραμμένο απο εσάς:

Σάκη, σου στέλνω αυτο το γράμμα για να σου πω ότι δε βρήκα τα 500€ για την κόκα που μου ζήτησες, ειναι πολλά φίλε, μπορει να ειναι κατ' ευθείαν απο Κολομβία αλλα μη το τρελάνουμε το θεμα. Απο τον Μπαμπη το "Σουγιά" τη βρίσκω στην Ομόνοια στα 350€. Το μαύρο έχω καιρό που το έκοψα οπότε την άλλη φορά που θα βρεθούμε με τα αλάνια για τη ληστεία στο ψιλοκατζίδικο της γειτονιάς σου, θα σου φέρω τα 3 κιλά που έμειναν απο τα 5 που σου αγόρασα πριν τρεις μήνες. Πούλησα και κάποια ποσότητα για να πάρω δώρο στο μωρό μου μιας και αποφυλακίζεται μεθαύριο ........ μάνα μη τρελαίνεσαι, είδες που υπάρχουν και χειρότερα έξοδα; Άφησέ μου τώρα στο κομοδίνο 50€ για κάτι τροφούλες που θέλω να τα βρω οταν έρθω σπίτι!

Σημείωση του συγγραφέα: μάγκες και μάγκισες, μακρια απο τα ναρκωτικά!

:bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα....ε ριξε καμια ιδεα ρε παιδακι μου!

Ειχε επιτυχια και το κρατας μονο γι σενα?εμας δεν μας σκεφτεσαι? :bigemo_harabe_net-74:

επιτυχια ειχε σιγουρα Μιχαλη αν αναλογιστεις οτι ακομα κατοικω στο σπιτι και οχι σε κανα παγκακι.

αν ειναι καποια στιγμη θα γραψω εναν αναλυτικο οδηγο να διαφωτισω και αλλους.

ενα κοινοτυπο παραδειγμα.μπαινω με τη σακκουλα με το ψαρι στα χερια και ακολουθει η κλασσικη ερωτηση.

<<καινουργιο ψαρι?ποσο πηγε?>>

και εγω με υφος<<ενα μωρε,δεν ειναι απο τα ακριβα αυτο,μονο 5 ευρω>> και μολις απομακρυνθει και δεν ακουει <<το καθε λεπι>>.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επιτυχια ειχε σιγουρα Μιχαλη αν αναλογιστεις οτι ακομα κατοικω στο σπιτι και οχι σε κανα παγκακι.

αν ειναι καποια στιγμη θα γραψω εναν αναλυτικο οδηγο να διαφωτισω και αλλους.

ενα κοινοτυπο παραδειγμα.μπαινω με τη σακκουλα με το ψαρι στα χερια και ακολουθει η κλασσικη ερωτηση.

<<καινουργιο ψαρι?ποσο πηγε?>>

και εγω με υφος<<ενα μωρε,δεν ειναι απο τα ακριβα αυτο,μονο 5 ευρω>> και μολις απομακρυνθει και δεν ακουει <<το καθε λεπι>>.

:hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

επιτυχια ειχε σιγουρα Μιχαλη αν αναλογιστεις οτι ακομα κατοικω στο σπιτι και οχι σε κανα παγκακι.

αν ειναι καποια στιγμη θα γραψω εναν αναλυτικο οδηγο να διαφωτισω και αλλους.

ενα κοινοτυπο παραδειγμα.μπαινω με τη σακκουλα με το ψαρι στα χερια και ακολουθει η κλασσικη ερωτηση.

<<καινουργιο ψαρι?ποσο πηγε?>>

και εγω με υφος<<ενα μωρε,δεν ειναι απο τα ακριβα αυτο,μονο 5 ευρω>> και μολις απομακρυνθει και δεν ακουει <<το καθε λεπι>>.

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

5 ευρω βρε απατεωνα δεν εχει ψαρι στο θαλασσινο ουτε νεκρο...ααααχαχαα

Εισαι οριακα στο ψεματακι και την κολαση!!

Εισαι τεραστιος!

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

5 ευρω βρε απατεωνα δεν εχει ψαρι στο θαλασσινο ουτε νεκρο...ααααχαχαα

Εισαι οριακα στο ψεματακι και την κολαση!!

Εισαι τεραστιος!

αμα σου λεω πως εχω αναγαγει το θεμα <<ενυδρειο και ψεματα>> σε επιστημη και σε ανωτερο επιπεδο κυριολεκτω.

ειμαι βουτηγμενος στην αμαρτια.θα βραζω 100 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

αμα σου λεω πως εχω αναγαγει το θεμα <<ενυδρειο και ψεματα>> σε επιστημη και σε ανωτερο επιπεδο κυριολεκτω.

ειμαι βουτηγμενος στην αμαρτια.θα βραζω 100 χρονια.

εισαι ωραιος :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

εισαι ωραιος :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

τον κακο μου τον καιρο ειμαι. :bigemo_harabe_net-111:

αλλα κανω το πικρο γλυκο μπας και την παλεψω. :bigemo_harabe_net-75:

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωωω τι ειπες ρε μακη τωρα!!!

Ειδικα αν δεν συμπαθιουνται μεταξυ τους ειναι το καλυτερο επιχειρημα που μπορεις να χρησιμοποιησεις!

Ευγε φιλε μου...εισαι ευφυεστατος! :bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-122:

Εμ,Μιχάλη είδες τι κάνει η παντόφλα; :bigemo_harabe_net-74:

χαχαχα αυτο δεν το ειχα σκεφτει!!!

Πάρε ιδέες!Aquazone,το forum που διακρίνεται για την βοήθεια των μελών,αναμεταξύ τους!

Και επειδή βλέπω να πάμε όλοι μαζί στην κόλαση,θα είμαστε και εκεί μια παρέα.

Μονο που μεις οι θαλασσινοί θα πρέπει να συμβιβαστούμε με δίσκους.Έχει ζέστη εκεί πέρα!

Link to comment
Share on other sites

Εμ,Μιχάλη είδες τι κάνει η παντόφλα; :bigemo_harabe_net-74:

Πάρε ιδέες!Aquazone,το forum που διακρίνεται για την βοήθεια των μελών,αναμεταξύ τους!

Και επειδή βλέπω να πάμε όλοι μαζί στην κόλαση,θα είμαστε και εκεί μια παρέα.

Μονο που μεις οι θαλασσινοί θα πρέπει να συμβιβαστούμε με δίσκους.Έχει ζέστη εκεί πέρα!

νομιζω οτι εχουμε μια επιθυμια στην κολαση,θα ζητησοθμε ενα ψηκτικο και ολα οκ μπορει να μην δρισιζομαστε εμεις αλλα τα ενυδρεια........ :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι λιγους μήνες στο hobby το ψέμα παει σύννεφο. "Χωρίς αυτό το τεστ τα ψαράκια δεν θα τη βγάλουν", "αυτό μου το έδωσε ένα παιδί απο το φόρουμ που αλλάζει aquascape", βάζω τα πράγματα νύχτα στο ντουλάπι μην πάρει χαμπάρι κ.α.

Ραντεβού στην κόλαση παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εχουμε μια επιθυμια στην κολαση,θα ζητησοθμε ενα ψηκτικο και ολα οκ μπορει να μην δρισιζομαστε εμεις αλλα τα ενυδρεια........ :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

εσυ δεν εχεις θεση κατω μαζι μας μιας και εισαι ειλικρινες παλληκαρι και δεν λες ψεμματα για το ενυδρειο.

οπως πας θα αγιασεις. :bigemo_harabe_net-104:

Link to comment
Share on other sites

εσυ δεν εχεις θεση κατω μαζι μας μιας και εισαι ειλικρινες παλληκαρι και δεν λες ψεμματα για το ενυδρειο.

οπως πας θα αγιασεις. :bigemo_harabe_net-104:

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: ναι αλλα σε ολους αρεσει η κολαση για αυτο θα το σκαω λιγο λιγο.

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: ναι αλλα σε ολους αρεσει η κολαση για αυτο θα το σκαω λιγο λιγο.

μαρεσεις.γιαυτο σε παω ρε φιλε. :bigemo_harabe_net-108:

Link to comment
Share on other sites

..... ή να μην έχει παιδί!

Αυτό το σώζεις, λες "το ψάρι είναι σαν παιδί μου".

:sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και να κοψω το καπνισμα εταξα και πηραμε τις ριζες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το εταξες....πες μου οτι το εκοψες κιολας να χαρω!! :bigemo_harabe_net-82:

Εχω φιλο που λεει ψεματακια και στον εαυτο του για να πειστει!!!

Θα το παρω αυτο το chelmon....τρωει aptaisia....δεν ειναι σιγουρο οτι θα τις φαει βεβαια....φυσικα δεν εχω και aptaisia αλλα ποτε δεν ξερεις...ε θατο παρω!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το εταξες....πες μου οτι το εκοψες κιολας να χαρω!! :bigemo_harabe_net-82:

Εχω φιλο που λεει ψεματακια και στον εαυτο του για να πειστει!!!

Θα το παρω αυτο το chelmon....τρωει aptaisia....δεν ειναι σιγουρο οτι θα τις φαει βεβαια....φυσικα δεν εχω και aptaisia αλλα ποτε δεν ξερεις...ε θατο παρω!!!!

προσεχει για να εχει

Link to comment
Share on other sites

Μπααα που τετοια τυχη να το κοψω! Τα λεφτα τα πηρα παντως!!! :ph34r::bigemo_harabe_net-66::bigemo_harabe_net-66::bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

μαργαριτα:αυτο το σκιμμερ ειναι χαλια,εχει μπουκωσει,κανει φασαρια,χρειαζομαστε καινουριο

μαργαριτα:αυτο το φιλτρο δε καθαριζει χρειαζομαστε καλυτερο,μας κοροιδεψαν οταν το πηραμε γιατι δεν ξεραμε

μαργαριτα:αυτο το βιβλιο τα λεει ολα αναλυτικα(κυριακος:μα ειναι στα αγγλικα......

μαργαριτα:ε και τι θελεις να στα δωσουν και μασημενα,δε φτανει που το βρηκαμε εχει γινει αναρπαστο μετα απο 3 μηνες παραγγελια στο στελνουν)

μαργαριτα:χρειαζομαστε δοσομετρικη γιατι αλλιως πανε ολα τα λεφτα που χουμε δωσει,

μαργαριτα:απιονισμενο το νερο απο δω και περα γιατι εχει βρωμιες και χαλαει η βιολογια μας,

μαργαριτα:για να φυγει η αλγη χρειαζομαστε τανγκακι αλλα που να το βαλουμε εδωμεσα,ειναι πολυ μικρο,τουλαχιστον 200 λιτρα πρεπει να εχουμε..κριμα το ζωακι....κτλπ κτλπ

κυριακος: μπαινει μια μερα των ημερων σπιτι και μου λεει:αγαπη μου γρηγορα ετοιμασε τις βαλιτσες μας,

αχ τι ωραια μωρο μου θα παμε διακοπες ? εγω θα παω διακοπες εσυ θα πας στην μανα σου.....

καπως ετσι θα καταληξει η ιστορια του κυριακου και της μαργαριτας....

περα απο την πλακα ομως οντως ολα οσα χρειαζομαστε τα χρειαζομαστε επι το πλειστον,εεε και κατι παραπανω δε πειραζει αν δεν ειχα και αυτο το παραπανω δεν θα με ελεγαν μαργαριτα θα με λεγανε βαγγελη :P

ευτυχως που και οι δυο εχουμε τρελαθει και τον ψηνω ανετα.....χιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Αχ σας ζηλευω! γιατι να χρειζεται να μπλεκω το αθωο παιδακι μου για να βαλω ενα καινουριο φιλτρο;;;

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...