Jump to content

Ψεματακια Που Εχουμε Πει Για Να Δικαιολογησουμε Αγορες...:-)


mad23

Recommended Posts

γι αυτο ειναι τα παιδια,σπαει ενα βαζο,το παιδι το κανε,δεν εβαλες ενα πλυντηριο,επρεπε να ασχολειθω με το παιδι,δεν προλαβες να μαγειρεψεις,ηθελε το παιδι να κατσουμε περισσοτερο στο παρκο και παει λεγοντας...μην εχεις τυψεις,μια μερα οταν μεγαλωσει θα του εξηγησεις....χαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν εχω πει κανενα μα κανενα ψεμα στον φιλο μου (οχι ομως και στην μάνα μου) παω στο πετ σοπ τα παιρνω και μετα του τα φερνω σιγα σιγα οτι ειμαι πολυ σπαταλη γενικα ειμαι οχι μονο για τα ενυδρεια και τωρα εχω υποσχεθει να μην κανω αλλες σπαταλες που λεει ο λογοςδηλαδη :sarcasm::innocent: να αρχιζω καπως ετσι : πω πω κοιτα ποσο χαλια ειναι το ενυδρειο χρειαζομαστε πιο πολλα φυτα να εχουν και ο μονομαχουλις οξυγονο ή κριμα κοιτα τι ομορφη ειναι η χελωνιτσα δεν θα την κρατησουμε κριμα ειναι να παει πισω στο πετ σοπ και να την παρουν καποιοι και να την βαλουν σε ενα πλαστικο κουτι ή κοιτα τι ωραιο ενυδρειο να το παρουμε να εχουν ποιο πολυ χωρο τα ψαρακια μας (οταν ειχα χρυσοψαρα)?αν και μισουσε τα χρυσοψαρα παντα επιανε..

Link to comment
Share on other sites

Πειτετα βρε angelina και μαργαριτα,να μην νομιζουμε πως ειναι μονο αντρικο προνομιο τα ενυδρειακα ψεματακια! :bigemo_harabe_net-134:

χαχαχα μαργαριτα η απαντηση τους κυριακου ειναι μυθικη!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δεν ειναι ανδρικο το θεμα αν και δεν λεω ψεματα για αυτα που παιρνω ισως καποιες φορες να ελεγα διαφορα χαζα για να τα αποκτησω και που ομως αληθευουν απορω γιατι οι γυναικες σας φωναζουν ισως να εχουν και ενα δικιο ομως αν ξοδευεται τα λεφτα σε αχρηστα για το ενυδρειο πραγματα αλλα για τα χρησιμα δεν το καταλαβαινω ...

Link to comment
Share on other sites

Βρε για μικροαγορουλες λεμε και αθωα-γλυκα ψεματακια....οχι να μπει μεσα ο οικογενειακος προυπολογισμος!

Δεν λεμε να μεινει χωρις ψωμι το σπιτι για να αγοραστει μια γαριδα :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σα να είναι αντρικό προνόμιο, επειδή οι περισσότεροι χομπίστες είναι άντρες. Στην ουσία όμως άντρες και γυναίκες ίδιες μεθόδους χρησιμοποιούν. Για σκεφτείτε εσείς οι άντρες ότι τα ίδια σας κάνουν οι γυναίκες σας για να αγοράζουν π.χ. καλλυντικά, αξεσουάρ, τσάντες, παπούτσια, κλπ. Προσωπικά, έχω κάνει καραμέλα την ατάκα "ναι, έχεις δίκιο, αυτό είναι το τελευταίο έξτρα έξοδο, τώρα έχω απ'όλα και το ενυδρείο είναι κομπλέ!" φυσικά εννοώντας ...για αυτή την εβδομάδα! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σα να είναι αντρικό προνόμιο, επειδή οι περισσότεροι χομπίστες είναι άντρες. Στην ουσία όμως άντρες και γυναίκες ίδιες μεθόδους χρησιμοποιούν. Για σκεφτείτε εσείς οι άντρες ότι τα ίδια σας κάνουν οι γυναίκες σας για να αγοράζουν π.χ. καλλυντικά, αξεσουάρ, τσάντες, παπούτσια, κλπ. Προσωπικά, έχω κάνει καραμέλα την ατάκα "ναι, έχεις δίκιο, αυτό είναι το τελευταίο έξτρα έξοδο, τώρα έχω απ'όλα και το ενυδρείο είναι κομπλέ!" φυσικά εννοώντας ...για αυτή την εβδομάδα! :whistling:

Αυτό ακριβώς!!! :P

Link to comment
Share on other sites

αμα σου λεω πως εχω αναγαγει το θεμα <<ενυδρειο και ψεματα>> σε επιστημη και σε ανωτερο επιπεδο κυριολεκτω.

ειμαι βουτηγμενος στην αμαρτια.θα βραζω 100 χρονια.

Ειμαι σιγουρος οτι θα εχεις πολυ μεγαλη παρεα......εχει να πεσει ψαροκουβεντα και στην κολαση....

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι θα εχεις πολυ μεγαλη παρεα......εχει να πεσει ψαροκουβεντα και στην κολαση....

χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί να πω ψέματα.

την γλιτώνω απλός μη λέγοντας όλη την αλήθεια.χαχαχα

πάντος έχω λιώσει με τα δικά σας ....... φιλικά :bigemo_harabe_net-77:

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω της μανας μου οτι αν δεν αγορασω αυτο το πραγμα (πχ φιλτρο)

τα ψαρια θα ψοφισουν

μετα μου λεει δεν πειραζει και ετσι καλα ειναι

και της λεω οτι αν ψοφισουν θα ειναι αδειο το ενυδρειο

το καλο ειναι οτι αν και δεν της αρεσουν τα ενυδρεια

της αρεσουν να βλεπει μονο τα ψαρια

και ετσι συμφωνει σε ολα

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς κι εγώ επιλέγω να μην λέω 100% αλήθεια και να της δίνω τον απαραίτητο χρόνο να το σκεφτεί.

Π.χ Οταν ήθελα το τσίλερ, ξεκίνησα απο τον Μάρτιο τις κουβέντες για το τι θα "κάνουμε" το καλοκαίρι με τις ζέστες αλλά είναι και πολλά τα 300€ κτλ κτλ

Ε, κατα τον Μάιο, κι αφού εχει ανέβει η θερμοκρασία και έχω μια "ανησυχία"(αχ τα ψαράκια μου, αχ τα κοράλια μου θα λιώσουν κτλ) για το θερμό καλοκαίρι, μου είπε απο μόνη της να το πάρω. Εγω απλά παρέλειψα να της πω οτι έκανε 600€ κι όχι 300€.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει εντυπωση που τα βρησκεται παντως(τα ευρω, οχι τα λογια :-Ρ)....

Εγω παλευω να μαζεψω να κανω καμια αναβαθμησει και δεν μπορω με τπτ :-(

Τεσπα....φιλικα :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το θυμηθηκα

επειδη ξερει οτι κανω παρεα με ενα παιδι που ασχολειται και

αυτο με ενυδρεια

της λεω οτι μου το παιδι να παω να του παρω

κατι που θελει και μετα θα ερθει να τα παρει και να μου δωσει

τα λεφτα

οταν γυριζω τα βαζει γρηγορα μαζι με τα αλλα πραγματα και της λεω οτι του τα πηγα

εγω

Link to comment
Share on other sites

εγω δουλευω 2 δουλειες προσωπικα,ο κυριακος το γυρισε νυχτα για περισσοτερα χρηματα και ειμαι και οαεδ και οποτε μπορω παω κανω κανα μεροκαματο απο δω και απο εκει και οικονομια σε ολα τα αλλα πλην των ζωων μας...:)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει εντυπωση που τα βρησκεται παντως(τα ευρω, οχι τα λογια :-Ρ)....

Εγω παλευω να μαζεψω να κανω καμια αναβαθμησει και δεν μπορω με τπτ :-(

Τεσπα....φιλικα :-)

Φιλε εγώ έκανα κουμπαρά στα 36 μου για το ενυδρείο :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και τον πατέρα μου μαζί :P:D

Μαμά:τι ψάρια θα πάτε να πάρετε?Νίκο(ο πατερας μου)κανόνισε μην δώσεις λεφτά θα τσακωθούμε..!

Εγώ:εμ να μωρέ κάτι ήρεμα ήσυχα και είναι φτηνά...να 10 ευρώ θα πάρω μαζί μου ο μπαμπάς δεν θα δώσει κάτι...

Στο πετ σοπ

Εγώ:εμ ναι βάλε αυτό το ψάρι μόνο..

Μπαμπάς:Βάλε και αυτό μαζί δεν πειράζει μικρά είναι και κάνουν...

:Γιώργο πάρε και αντιχλώριο να έχεις και καμιά τροφή..

30 ευρώ όλα..

Φτάνουμε σπίτι πριν ανέβουμε μου λέει:

Λοιπόν πρόσεχε τι θα πεις στην μάνα σου τώρα....15 ευρώ δώσαμε..μην της πεις τίποτα άλλο...ποιος την ακούει μετά...!

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλυτερο απ ολα παντως ειναι: "Μετα απ αυτο δεν θελω αλλο"!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλυτερο απ ολα παντως ειναι: "Μετα απ αυτο δεν θελω αλλο"!

Χαχαχαχα ακριβως όπως το ειπες!

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ντρεπεστε να λετε ψεματα στις γυναικες σας?Αυτα τα αθωα πλασματακια δεν μας λενε ποοοοοοτε ψεματα. :bigemo_harabe_net-55:

Οταν εμενα Αθηνα και καθε εβδομαδα σχεδον επερνα καμια 10 αρια ψαρακια γιατι τα προηγουμενα πεθαιναν απο αγνοια,σε καποια φαση μου λεει τερμα η θα καταφερεις να τα κρατησεις ζωντανα η θα διαλυσεις το ενυδρειο,αλλα λεφτα δεν δεινουμε για αυτην την χαβουζα (μυριζε κιολας το ατιμο) :bigemo_harabe_net-82: Εβαλα την ουρα στα σκελια και ειπα οκ,τερμα.Υην αλλη εβδομαδα τσουπ ξανα στο μαγαζι,ξανα κουβεντουλες με τον μαγαζατορα ,που μου τα επερνε χοντρα απο εμενα το κοροιδο,και βλεπω μια πανεμορφη ριζα που εμοιαζε σε σκυλο γυρο στο μετρο(ακομα την εχω)Ποσο κανει>80 ευρο το 2005,οκ το πηρα.Το βαζω στο αμαξι,παω σπιτι ,αλλα αυτες ειναι τζιμανια,αμεσως καταλαβε οτι την εκανα την κουτσουκελα,μου ρωταει παλι πηρες ,με σκληρο υφος εγω, οχι.

Εψαχνα τροπο να το παρουσιασω,οποτε την επομενη μερα,παω να παρω απο την Βαρη ξυλα για το τζακι,Το βαζω επανω στα ξυλα του τζακιου,ξεχωριζω και μια ριζα απο ελια που ειχε,Και τις λεω ,κοιτα αγαπη μου τι βρηκα,δυο ομορδα ξυλα,ποιο σαρεσει να βαλουμε στο ενυδρειο,φυσικα διαλεξε τον σκυλο :bigemo_harabe_net-69: οφφφφφ ησυχασα,δεν το πηρε χαμπαρι.

Τι τραβαμε εμεις οι παντρεμενοι,λευτερια στον λαο :bigemo_harabe_net-78:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...