Jump to content

Καλημέρα σε όλους!


sourloter

Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι! Επέστρεψα με καινούριες φωτογραφίες! Νομίζω πως έχει αρχίσει και πέρνει τα πάνω του το ενυδρείο, ορισμένα φυτά μεγαλώνουν με καλούς ρυθμούς και τα ψαράκια εξακολούθουν μετα από ένα μήνα να είναι πολύ ζωηρά! Δείτε και εσείς..

1.Τα neon tetra πάντα μαζί σε κοπάδι και ο plakostomus να κόβει βόλτες κάτω απ'τα μικρά τούνελ που δημιουργούν τα ξύλα!

2.Το ενυδρείο με τα φυτά να έχουν μεγαλώσει αρκετά!

Σε 2-3 εβδομάδες πιστεύω να έχουν μεγαλώσει ακόμη περισσότερο τα φυτά! Κάποιοι φίλοι που το είδαν μετά από μέρες μου είπαν ότι είναι σκέτη ζωγραφιά! :thumbup:

Εσείς τι λέτε? Μέσα στην εβδομάδα θα του κάνω και τα απαραίτητα τεστάκια (αν και θα έπρεπε ήδη να τα έχω κάνει).

Θα τα πούμε Γιάννη και αύριο από κοντά! :)

post-1555-1172313445_thumb.jpg

post-1555-1172313507_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - sourloter
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας και πάλι! Μετά από αρκετό καιρό υπομονής, επιστρέφω με νέες φωτογραφίες απτο ενυδρείο μου! Όλα τα ψαράκια ζουν και συμπεριφέρονται καλύτερα από ποτέ, (έζησαν και το πρώτο τους πάσχα :hysterical: ) και συνεχίζουν ακάθεκτα! Τα φυτάκια έχουν μεγαλώσει αρκετά, και υπάρχει και ένας νέος συγκάτοικος , ένας Borneo Sucker! Α, ξέχασα να σας πω πως είχα και γεννητούρια απτα Guppies μου!! 4 νέα guppακια προστέθηκαν στην παρέα!!! Οριστε λοιπόν και καινούριες Φωτογραφίες!

post-1555-1179736485_thumb.jpg

post-1555-1179736560_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο εγινε!μου αρεσει η εξελιξη του,και νομιζω πως και η συνεχεια θα ειναι ακομη καλυτερη..

εχω μια μονο προταση..αν βαλεις ενα μαυρο χαρτονακι απο πισω,θα δεις αλλη ομορφια..θα υπαρχει μεγαλη αντιθεση με τα φυτα και τα χρωματα των ψαριων,και θα τα αναδεικνυει ακομη πιο πολυ..

συγχαρητηρια για την προσπαθεια..

καλη συνεχεια..

φιλικα,Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο ΑΖ και καλό διάβασμα :hysterical:

Έγινε επεξεργασία - smara747
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ειναι παρα πολυ ωραιο ... :hysterical: εχει γινει Super :rasp:

Και γω συμφωνω για το μαυρο φοντο πισω αν και νομιζω οτι το εχεις σε σημειο οπου θες να το βλεπεις και απο τις 2 πλευρες ...

Ευγε ... :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια! Οντως, η ιδεα του μαυρου φόντου ειναι πολύ καλη, (κατι παρομοιο είχα σκεφτεί και εγώ). Ισως δεν φαινεται καλα στην φωτο, αλλα είναι σε τετοιο σημείο που το βλεπω μονο απο μπροστά. Οποτε μάλλον θα σκεφτω πως θα το κανω και θα βαλω μαυρο φόντο στο τοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...