Jump to content

Παλι! Αρωστος Ο Μονομαχος


Recommended Posts

Προσοχή εννοώ να ταΐζεις λίγο στις αρχές και αν μπορείς να κάνεις και μετρήσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οταν λεμε λιγο εννοουμε ενα φυλλαρακι ή ενα σκουλικακι. Αυτο για καμια 15 μερες. Για κανε αμμωνια και νιτρωδη και νιτρικα και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω κατι ακομα, βρηκα τυχαι σημερα το πρωι ενα παλιο μου ενυδρειο περιπου 5 γαλονια, 20 λιτρα. Αφου μου εμειναν βακτηρια πηγα και πηρα ακομα ενα θερμοστατη, θερμομετρο, στρωμενο φιλτρο κτλπ. Εβαλα νερο μεσα και βακτηρια και αυριο θα παω να διαλεξω ψαρια. Πριν που πηγα στο πετ σοπ ο πωλητης μου προτεινε 5 νεον και 4 guppies και φυσικα καποια φυτα, ριζες, αμμο και πετρες. Ειναι σωστος ο συνδιασμος? Με τον μονομαχο ακομα μια χαρα! Κανω τεστ σε καθε αλλαγη νερου δηλαδη 1 φορα τη βδομαδα..

Link to comment
Share on other sites

Σε 20 λίτρα οχι δεν μπαίνει κανένα ψάρι από αυτά που ανέφερες. Ειτε θα βάλεις ένα μονομάχο είτε... γαρίδες :D :D

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Στα 54 εγώ ίσως έβαζα μονο αρσενικά guppies.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

αν εβαζα στο 54 λιτρο αυτα και στο 20 λιτρο τον μονομαχο παλι οχι?

Στο 20λιτρο να βάλεις τον πετσοπά και να τον ταίζεις και μια φορά το μήνα μπας και στρώσει χαρακτήρα!....χίλια συγνώμη για το spamάρισμα αλλα σήμερα αυτα συζητούσαμε με κάποια αλλα μελη σε άλλο θεμα!
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...