Jump to content

Fin Rot Λόγω Αλάτων


AngelinaA

Recommended Posts

Δεν εχω καταλαβει,αλλαγες κανεις καθε εβδομαδα 30% η καθε μηνα 70%?

Αν θα ροξεις κατι ,ριξε melafix και τιποτα αλλο.

Οσο περισσοτερες τροφες τοσο καλυτερα.

70 κανω καθε μηνα και 30 την εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που τώρα στο ενυδρείο σου οι σκληρότητες ρυθμίστηκαν άσε το θερμοστάτη στους 25 και κάνε αλλαγές 30% κάθε εβδδομάδα (χωρίς να συμπληρώνεις νερό ενδιάμεσα. Αυτό είναι που ανεβάζει τις σκληρότητες). Κάνε μεγάλη αλλαγή μόνο αν έχεις ανεβασμένες σκληρότητες. Αν δείς ότι δεν συνέρχεται το ψαράκι δώστου melafix όπως είπε ο rastafarian. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις 70% αλλαγή κάθε μήνα...

Rastafarian, πάλι μαζί γράφαμε!

Έγινε επεξεργασία - mary74
Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις μονο 30 την εβδομαδα και τιποτα αλλο,δεν χρειαζεται το 70.

ναι καλα τοτε ! ο μονομαχος καλλητερα μου φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που τώρα στο ενυδρείο σου οι σκληρότητες ρυθμίστηκαν άσε το θερμοστάτη στους 25 και κάνε αλλαγές 30% κάθε εβδδομάδα (χωρίς να συμπληρώνεις νερό ενδιάμεσα. Αυτό είναι που ανεβάζει τις σκληρότητες). Κάνε μεγάλη αλλαγή μόνο αν έχεις ανεβασμένες σκληρότητες. Αν δείς ότι δεν συνέρχεται το ψαράκι δώστου melafix όπως είπε ο rastafarian. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις 70% αλλαγή κάθε μήνα...

Rastafarian, πάλι μαζί γράφαμε!

χααχα λες και εισαι μεσα στο μυαλο του Rastafarian !

Link to comment
Share on other sites

Όντως ήταν φοβερός συγχρονισμός.... Πιστεύω ότι θα τα πάει μια χαρά το ψαράκι σου. Πόσο χρονών ειναι? Μου έχουν πει και για μονομάχο 7 χρονών...

Link to comment
Share on other sites

Όντως ήταν φοβερός συγχρονισμός.... Πιστεύω ότι θα τα πάει μια χαρά το ψαράκι σου. Πόσο χρονών ειναι? Μου έχουν πει και για μονομάχο 7 χρονών...

να σου πω ειλικρινα δεν ξερω ποσο ακριβως ειναι γιατι το εσωσα απο μια γυαλα οταν ηταν περιπου 2,5 τωρα το εχω και εχω 1,5 χρονο η 2 εχει μεν αλλαξει χρωμα και μεγαλωσει πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά είναι λοιπόν το ψαράκι σου... Είναι καλύτερα τώρα?? Εύχομαι να σου ζήσει και άλλο τόσο. :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά είναι λοιπόν το ψαράκι σου... Είναι καλύτερα τώρα?? Εύχομαι να σου ζήσει και άλλο τόσο. :bigemo_harabe_net-64:

πολυ καλλητερα και δεν χρησιμοποιησα ουτε φαρμακα απλα το θεμα πυ με ανησυχει ειναι οτι το κεφαλι του μεγαλωνει και εγινε καφε ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαζεις μια φωτο να το δουν και οι πιο παλιοι μηπως και γνωριζουν κατι.... Δεν θυμαμαι να εχω διαβασει κατι σχετικο...

Link to comment
Share on other sites

οριστε 3 φωτο οσο ποιο καλες μπορουσα γτ δεν μενει σε μια μερια μπορειτε να μου πειτε γιατι το κεφαλι ειναι καφε??post-50906-0-54423600-1383851870_thumb.jpgpost-50906-0-68089500-1383851895_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το ψαράκι !

λιγο μικρη ουρα λογο του φιν ροτ αλλα αναρωνει προς τι ομως το καφε κεφαλι οταν τον ειχα παρει ηταν μπλε της θαλασσας καταλαβαινω ξεθωριασε λογο της ηλικιας αλλα οσο παει και γινεται καφετι !!!

Link to comment
Share on other sites

Angelina πως πάει ο μονομάχος? Σε κάποια συζήτηση σχετικά με την διατροφή, εδώ στο φόρουμ, (τώρα που την ψάχνω δεν την βρίσκω...) αναφέρθηκε ότι στο κάτω μέρος του κεφαλιού είναι το στομάχι του. Έλεγαν ότι απο εκεί καταλαβαίνουμε αν ο μονομάχος έχει παραφάει... Αν το βλέπεις πρησμένο μήπως να του κάνεις νηστία για 1 μέρα και μετά αράκα για να προλάβεις καμιά δυσκοιλιότητα ??...

Όσο για το χρώμα κάπου διάβασα ότι μεγαλόνοντας μπορεί να αλλάξουν χρώμα (το αναφέρω με κάθε επιφύλαξη...)

Link to comment
Share on other sites

Angelina πως πάει ο μονομάχος? Σε κάποια συζήτηση σχετικά με την διατροφή, εδώ στο φόρουμ, (τώρα που την ψάχνω δεν την βρίσκω...) αναφέρθηκε ότι στο κάτω μέρος του κεφαλιού είναι το στομάχι του. Έλεγαν ότι απο εκεί καταλαβαίνουμε αν ο μονομάχος έχει παραφάει... Αν το βλέπεις πρησμένο μήπως να του κάνεις νηστία για 1 μέρα και μετά αράκα για να προλάβεις καμιά δυσκοιλιότητα ??...

Όσο για το χρώμα κάπου διάβασα ότι μεγαλόνοντας μπορεί να αλλάξουν χρώμα (το αναφέρω με κάθε επιφύλαξη...)

Έτσι είναι. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να τον ταισα πολύ φενεται φουσκωμένος; Διατροφή έχω 5 διαφορετικές τροφές και αρακά του δίνω!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σου πολλά!!! Με υγεία πάνω απ' όλα.... (Πρίν λίγο ανακάλυψα ότι γιορτάζεις!!!!)

Δεν θα πάθει απολύτως τίποτα με μία μέρα νηστεία και μετά τον αρακά του... Εφ' όσον δεν έχει άλλα συμπτώματα, μάλλον είναι μιά χαρα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ :) ναι μια χαρα ειναι το ψαρακι μονο που ξεθωριαζει αλλα τι να κανουμε γεραματα !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ.... Υπάρχουν φορές που θα προτιμούσα να ειμαι στη θέση των μονομάχων μας (όχι σε πετ σοπ ή γυάλα...) :bigemo_harabe_net-130:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ ναι σαν βασιλιαδες τους εχουμε !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...