Jump to content

Ρε Παιδια Πειτε Κανα Ανέκδοτο!


Recommended Posts

ειναι σε μια ταβερνα ενας Γερμανος ενας Γαλλος και ενας Ελληνας !!

ξαφνικα μπαινει μεσα ο Χριστος κατακοπος και ταλαιπωριμενος ο Γερμανος αμεσως του παραγγελνει μια μπυρα και τον κερναει

ευχαριστιμενος ο Χριστος του λεει - τι χαρη θες να σου κανω ;; του απαντα - αν μπορεις να με αγγιξεις γιατι πασχω απο ρευματισμους

και αμεσως ο Γερμανος γινεται περδικι .

ο Γαλλος τον κερναει ενα γαλλικο κρασι και αμεσως γινεται καλα απο τους πονους στη μεση !!!

ο Ελληνας τον κερναει ενα ουζακι και του λεει μην τολμησεις να με αγγιξεις γιατι εχω ετοιμασει τα χαρτια μου για την

αναπηρικη συνταξη !!!!!

Link to comment
Share on other sites

- Ένα 4Χ4 θα ήθελα.

- Έχω ένα Suzuki με 10.000€ .

- Κάτι πιο φθηνό ;

- Kia με 5.000€ .

- Φθηνότερο ;

- Lada με 1.000€ .

- Πιο φθηνό;

- ΕΒΓΑ πύραυλο με 2,30€ ...

:lolu: :lolu:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ειναι 2 μυρμυγκια και κανουν ποδηλατο και ξαφνικα σταματαει το ενα

γυριζει το αλλο και του λεει γιατι σταματησες ;;;

και του απαντα μπηκε μια μυγα στο ματι μου !!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πτυχίο. Το χαρτί που δηλώνει πως σταματάς να χρωστάς μαθήματα και ξεκινάς να χρωστάς στο δημόσιο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελειώνω το εγκεφαλογράφημα και περιμένω.

Έρχεται όλο χαρά ο γιατρός και μου λέει

-Δεν βρήκαμε τίποτε .................

Τώρα αυτό είναι καλό ??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

-Μπαμπά Δευτέρα ανοίγουν τα σχολεία.

-Ελπίζω να είναι καλή η Δασκάλα μου.

-Εγώ να δεις................

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

-Μπαμπά Δευτέρα ανοίγουν τα σχολεία.

-Ελπίζω να είναι καλή η Δασκάλα μου.

-Εγώ να δεις................

δεν το πιασα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συναντιούνται δύο τύποι σε ένα μπάρ:
- Γειά! Από που είσαι;
- Από Γιάννενα.
- Αλήθεια; Τι σύμπτωση!!! Κι εγώ από Γιάννενα είμαι! Πότε έχεις γεννηθεί;
- Το '80.
- Ναι;;; Απίστευτο, κι εγώ το '80 γεννήθηκα. Ποιο μήνα;
- Το Μάρτιο.
- Ναιιιιι;;; Κι εγώωωωωωωωωωωωωωω!!!
- Ποια ημέρα;
- Στις 14.
- Πραγματικά απίστευτο!!!
Εκείνη τι στιγμή μπαίνει κάποιος και χαιρετάει το μπάρμαν και του λέει:
-Κάνα νέο;
Κι ο μπάρμαν:
Τίποτα μωρέ, να, τα δίδυμα ξαναμέθυσαν..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χτυπάει το τηλέφωνο στο σπίτι του Στέλιου :
- Έλα Στέλιο η γιαγιά σου είμαι...
- Δεν είμαι ο Στέλιος, κυρία μου, λάθος κάνετε…
- Έλα Στέλιο δεν σε ακούω καλά. Πες μου τον λογαριασμό που θα σου βάλω τα λεφτά.
- Έλα ρε γιαγιά! Σημειώνεις;;;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Με ειδανε απο τις κάμερες του σούπερ μάρκετ να κλεβω. Με πήραν στο κυνήγι. Τους ξεφυγα στα αλλαντικά. Τους ξεφυγα και στα γαλακτοκομικά. Στα οπωρολαχανικα κουραστηκα και σταμάτησα. Με πιάσανε στα πρασα...!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου να έχεις διάρροια και αλτσχάιμερ μαζί. Να τρέχεις και να μην θυμάσαι για που...!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει η κόρη ντυμένη στολισμένη από το δωμάτιο και την ρωτάει ο μπαμπάς της "Για που το βαλες ομορφιά μου;". Και απαντάει αυτή "Στην τουαλέτα πρέπει επειγόντως να αλλάξω φωτό προφίλ".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το σπίτι διαλύεται και σύ σκέφτεσαι μόνο το ποδόσφαιρο..
-Δεν είναι αλήθεια ρε μωρό μου..
-Η βρύση χάνει το ξέρεις?
-Αλήθεια?Με ποιον παίζει??

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κακό με τις κάμερες παρακολούθησης μέσα στα εμπορικά καταστήματα έχει παραγίνει. Η ταμίας στο σούπερ μάρκετ μόλις μου είπε "έχετε 22 πόντους"!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η ψειρα

Υπήρχε κάποτε κάποιος ο οποίος είχε ψείρες. Ρώτησε λοιπόν ένα γνωστό του πως θα απαλλαγή από αυτές.

Θα πας στο σπίτι σου και θα ανοίξεις τον φούρνο, θα βάλεις το κεφάλι σου μέσα και θα τον ανάψεις στους 250 βαθμούς, με τόση ζέστη οι ψείρες θα αναγκαστούνε να φύγουνε. Πήγε λοιπόν ο τύπος και έκανε ότι ακριβώς του είπε ο φίλος του. Καθώς ψηνότανε το κεφάλι του, κατεβαίνει στη μύτη του η αρχηγός ψείρα και του λέει.

-Αστα μεγάλε, εδώ περνάμε φίνα. Κάνουμε μπάνιο, σάουνα, χαμάμ. Και γαμώ τις διακοπές...

Την επομένη λέει στο φίλο του τι έγινε.

-Η συνταγή που θα σου δώσω τώρα είναι αλάνθαστη. Θα πας σπίτι και θα ανοίξεις τον καταψύκτη, και θα βάλεις το κεφάλι σου μέσα. Ε...με τόσο κρύο σίγουρα θα φύγουν.

Πήγε λοιπόν σπίτι και έκανε πάλι ότι του είπε. Και ενώ το κεφάλι του είχε σχεδόν παγώσει, κατεβαίνει πάλι η αρχηγός ψείρα και του λέει.

-Πως πάει ρε μεγάλε...Εμείς εδώ είμαστε σε χειμερινές διακοπές...Κάνουμε σκι, παίζουμε χιονοπόλεμο, φτιάχνουμε χιονάνθρωπους.... και γαμώ τις ζωές.

Τι να κάνει λοιπόν, πάει στο φίλο του και του λέει πάλι τι έγινε.

-Αυτή τη φορά όμως, του λέει, δεν υπάρχει περίπτωση να αποτύχουμε. Τώρα που θα φύγεις αποδώ, τον πρώτο που θα συναντήσεις με πολλά μαλλιά και γένια, να έχει και κάνα χρόνο να κάνει μπάνιο, θα τον αρχίσεις στο ξύλο...μπουνιές, κλωτσιές, και προπάντων κεφαλιές. Έτσι θα φύγουν απ το δικό σου κεφάλι και θα πάνε στο δικό του.

Βρίσκει λοιπόν κάποιον με τα παραπάνω χαρακτηριστικά, και χωρίς δεύτερη κουβέντα τον αρχίζει στο ξύλο...Μπουνιές, κουτουλιές...τον αφήνει αιμόφυρτο και αναίσθητο κάτω. Κατεβαίνει λοιπόν πάλι η αρχηγός ψείρα στη μύτη του και του λέει...

-Μπράβο ρε μεγάλε...τον γάμησες τον πούστη στο ξύλο...αλλά και εμείς δεν κάτσαμε με σταυρωμένα τα χέρια. Όση ώρα τον έδερνες εσύ, εμείς του πήραμε 100 ομήρους.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καθεται η άλλη στο μπουγατσαδικο και λεει : Θα μου φερετε το μενου ? Ναι κυρια μου να σας φερω και ένα μιλκο ροζε του 64 να δοκιμαστε ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καθεται η άλλη στο μπουγατσαδικο και λεει : Θα μου φερετε το μενου ? Ναι κυρια μου να σας φερω και ένα μιλκο ροζε του 64 να δοκιμαστε ?

Χαχαχα. Άντε δώσε και άλλα στο λαό!!!!

Link to comment
Share on other sites

18 αμάσητα κεφτεδάκια χοροπηδούν στο στομάχι μου, σε κανα δίωρο θα κάνω την κλήρωση για το Τζόκερ.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...