Jump to content

Νέο Ενυδρείο 160Lt ...την Γνώμη Σας


Recommended Posts

Βαλε καμια ριζα να νιωσει πιο ανετα το ζωντανο.Να νιωσει οτι εχει καποιο μερος να καλυφθει και να προστατευτει.Το ενυδρειο ειναι αδειο,και αφου δεν υπαρχει τιποτα αλλο μεσα,αυτο επιδεινωνει το στρες του ψαριου.

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαλε καμια ριζα να νιωσει πιο ανετα το ζωντανο.Να νιωσει οτι εχει καποιο μερος να καλυφθει και να προστατευτει.Το ενυδρειο ειναι αδειο,και αφου δεν υπαρχει τιποτα αλλο μεσα,αυτο επιδεινωνει το στρες του ψαριου.

:)

ne αύριο άμα προλάβω θα παο να πάρο καμια ριζα να βάλω μέσα ..πω πω παιδιά τώρα άρχισε να κολυμπάει και νιώθω σαν να βλέπω ανάπηρο να περπατάει τέτοια χαρά πέρνω

Link to comment
Share on other sites

Κλεισε τα φωτα και αστο ετσι μεχρι αυριο! Βαλε καμια ριζα οπως σου ειπαν τα παιδια και θα στρωσει αν ειναι θεμα προσαρμογης! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά το μεσημέρι όταν ξάπλωσα καθόμουν και το παρατηρούσα και ήταν μια χαρά κολύμπαγε και έκανε τις τρελες του αλλα μόλις πλησίαζα κρυβόταν πίσω από την ριζα που του έβαλα ,και τώρα μόλις ήρθα το έβλεπα από μακριά και έκανε πάλι τις τρελες του αλλα μόλις πλησίασα κρύφτηκε πάλι γενικά μόλις βλέπει κάποιον κρύβεται γιατί? θα του περάσει αυτό ? :nerd:

Link to comment
Share on other sites

Το ψαρι ειναι ακαταλληλο για το ενυδρειο σου,πρεπει να το επιστρεψεις πισω απο εκει που το πηρες.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά το μεσημέρι όταν ξάπλωσα καθόμουν και το παρατηρούσα και ήταν μια χαρά κολύμπαγε και έκανε τις τρελες του αλλα μόλις πλησίαζα κρυβόταν πίσω από την ριζα που του έβαλα ,και τώρα μόλις ήρθα το έβλεπα από μακριά και έκανε πάλι τις τρελες του αλλα μόλις πλησίασα κρύφτηκε πάλι γενικά μόλις βλέπει κάποιον κρύβεται γιατί? θα του περάσει αυτό ? :nerd:

.....μήπως είσαι άσχημος;

αστειεύομαι βέβαια. Θα σου πρότεινα κι εγω να πας το ψάρι πισω στο πετ σοπ. Θέλει πολλα περισσότερα λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι μεχρι να προσαρμοστει στο καινουριο σπιτι και να ξεπερασει το στρες της μετακινησης! Παρα ταυτα ομως θα συμφωνησω με τα παιδια πως το ψαρι δεν κανει για το ενυδρειο σου!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσον αφορά το ψάρι δεν το δινω πίσω γιατί το αγάπησα και ηρέμησα που το πήρα αλλα έχω προγραμματίσει να πάρο μεγαλύτερο ενυδρείο μετά τις γιορτές αφού θα έχω μαζέψει μερικά euro για τώρα προστοπαρον πιστεύω είναι ένταξη για το μέγεθος του αλλα το μονο που με ανiσυχη είναι αν θα προσαρμοστεί και ξεπεράσει το φόβο όταν θα πλησιάζω .αυτό τι λέτε ?

Έγινε επεξεργασία - PIT_BULL
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα συνηθίσει τα πάντα που τώρα ακόμα ειναι ολα καινουρια γι' αυτο....και τη δικη σου παρουσία εννοείται αρκει να μη σε πάρει απο φόβο και τί εννοώ;

Αν σκάς μύτη στο ενυδρειο μπροστά και του κάνεις απότομες κινήσεις ή βάζεις συνέχεια χέρια μέσα στο νερό ή χτυπάς το τζάμι συνέχεια για να το δεις να κινείται ή για να παίξεις μαζί του ή χτυπάς το καπάκι ακουμπώντας διαφορα αντικείμενα πανω του και όλα αυτα οσο εκείνο το κακόμοιρο προσπαθεί να προσαρμοστεί στις νέες συνθήκες και το νέο περιβάλλον, τότε μη περιμένεις να σταματήσει να κρύβεται.....τουλάχιστον.

.....και να έχεις υπόψη σου ότι θέλει ΠΟΛΛΑ λίτρα!!!

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άν δεν ψήνεσαι να το πάς πίσω μπορείς να το βάλεις και αγγελία εώ στο forum.

Σκέψου να σου φτάσει 30cm και να θέλει να στρίψει στα 40cm.....

Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις οτι θελεις πανω απο 400 λιτρα ενυδρειο γι αυτο το ψαρι με παρα πολυ καλη φιλτρανση.

Αν μπορεις να του τα προσφερεις συντομα κρατα το,αν οχι πρεπει να το πας πισω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά προς το παρόν ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα δεν το δείνο το OSCAR MOU μου και 1000euro να μου δώσουν δεν το δείνο απλά όπως ηπα έχω προγραμματίσει μαζονετα :bigemo_harabe_net-66: σε λίγο καιρό θα είναι βασιλιάς !!!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Toυλάχιστον πάει καλύτερα σήμερα ??

ne ame έχει αρχίσει και με συνηθίζει και άρχισε να τρώει κανονικά ευτυχώς :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να μπω για τα oscar εδώ στο forum να μάθω γενικά και να δω ενυδρεία αλλωνών ??

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι http://www.aquazone.gr/forums/topic/36767-astronotus-ocellatus-agassiz-1831/?p=323425

Έγινε επεξεργασία - Sturm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το σπίτι του oscar στην τελική του μορφή σήμερα μπήκαν η 2 ρίζες και η αφίσα από πίσω και πιστεύω είναι κομπλέ :bigemo_harabe_net-64:

ad0n10.jpg

flvszq.jpg

2822afa.jpg

flvszq.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρουλα φαινεται! Αν και θα προτιμουσα μονοχρωμη αφισσα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έβαλα αυτό για να κρύβεται και λίγο το φίλτρο να μην φαίνεται από τα χρώματα τις αφίσας αλλα και μου άρεσε αυτό με τα φυτά δείχνει ωραίο για τα γούστα μου !!! :bigemo_harabe_net-66:

Έγινε επεξεργασία - PIT_BULL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...