Jump to content

Το Πιο Αγαπημενο-Ομορφο Κοραλι Μας!!:-)


mad23

Recommended Posts

γκρεγκουαρ......χαρμα οφθαλμων ρε φιλε,αλλα δεν ξεφευγεις απο το ερυθρο χρωμα ..εεε?χεχεχε

αν μου βρεις ασπρόμαυρο κοράλλι.....σου υπόσχομαι να γίνει το αγαπημένο μου....:)

Link to comment
Share on other sites

αν μου βρεις ασπρόμαυρο κοράλλι.....σου υπόσχομαι να γίνει το αγαπημένο μου.... :)

αν πας κυριακη μεσημερι εξω απο τουμπα.....εκει εχουν φωλια.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια αγάπη αυτό το κοράλι

IMG_1881_zps36b810a5.jpg

Είναι 15 μέρες στο ενυδρείο μου, και με την βοήθεια του LamprosK τις τελευταίες 5 μένει έτσι ανοιχτό καθ όλη την διάρκεια της "μέρας"

Link to comment
Share on other sites

Λύκο σε σκιερό σημείο μέσα στο ενυδρείο, και targget feeding ανα δύο μέρες με κατεψυγμένη artemia, ή red plankton ... Βέβαια τις 5 πρώτες μέρες δεν μου άνοιξε, και ύστερα από προτροπή του LamprosK, την φέρναμε κάθε μέρα μπροστά στο φως, και κάναμε εκεί το targget feeding με μπουκάλι, μέχρι που συνήθισε, και τώρα είναι συνέχεια ανοιχτή....

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ειναι σκετος παιδεμος το ατιμο αλλα το αποτελεσμα σε δικαιωνει ,να το χαιρεσε απο τα πιο δυσκολα ,μπραβο

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ειναι σκετος παιδεμος το ατιμο αλλα το αποτελεσμα σε δικαιωνει ,να το χαιρεσε απο τα πιο δυσκολα ,μπραβο

Διευκρίνηση, μην νομίζετε ότι την έχω σε τόσο σκοτάδι που δείχνει η φωτό (απλά στην φωτό έβαλα μεγάλουτσικο διάφραγμα, για να πετύχω βάθος πεδίου, με μέση ταχύτητα, γι αυτό είναι κάπως σκοτεινή).... Έχει περισσότερο φως εκεί....

Νίκο, να μία crop φωτό από την θέση της στο ενυδρείο, που πάλι είναι κάπως σκοτεινή λόγο διαφράγματος φακού

d8c658e4-4a8f-4538-83f5-4a0d34b1b4d6_zps

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

Τι πραμα εν τουτο μωρεεεε?!

Αν δεν κάνω λάθος,πρέπει να είναι emphylia diviza.

Ας μας πει και ο Κώστας Τ που το έχει.

σωστα Μακη.αυτο ειναι το κοραλι.

ηταν καλομαθημενο μαλλον μιας και απο το μαγαζι

που το πηρα ηταν κατω απο ενα vertex illumina.

βεβαια απο την αλλη η φωτο ειναι τραβηγμενη κατω απο το ταπεινο 4x54 μου

οπου φαινοταν οτι πηγαινε καλα και ανοιγε κανονικα.

τι να πει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Η leptoceris μου....

Ήρθε μαζί με τον βράχο και ήταν όσο το νύχι του μικρού δάχτυλου!Υπάρχει στο ενυδρείο σχεδόν τρία χρόνια τώρα....πανέμορφο ζωντανό! :xmas_smile:

Link to comment
Share on other sites

Η leptoceris μου....

Ήρθε μαζί με τον βράχο και ήταν όσο το νύχι του μικρού δάχτυλου!Υπάρχει στο ενυδρείο σχεδόν τρία χρόνια τώρα....πανέμορφο ζωντανό! :xmas_smile:

τα σπαει φιλε οταν κλαδευσεις σφυρα.
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδια πανεμορφα κοραλια

το δικο μου....μικρο αλλα του ειχα τρελη αδυναμια

και του εχεις ελπιζω ,ειναι πολυ ομορφο

Link to comment
Share on other sites

John όντως είναι απίστευτες αυτές οι φλούο καραφλές acro!Υπέροχο το φραγκάκι σου!Ελπίζω και εύχομαι να το κάνεις δέντρο!

ΥΓ.Μόλις ξεφύγει από το encrust Νικόλα και μπορώ να κόψω,θα είσαι ο πρώτος που θα πάρεις φράγκ!:)

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια Φώτη, τον εαυτό σου ρώτα. Θα βρείς κάτι ποιο όμορφο από την σκηνή μιας ΒΤΑ που έχει κάνει host ένας peridereon.....????

Για ξανασκέψουτο λοιπόν....

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια Φώτη, τον εαυτό σου ρώτα. Θα βρείς κάτι ποιο όμορφο από την σκηνή μιας ΒΤΑ που έχει κάνει host ένας peridereon.....????

Για ξανασκέψουτο λοιπόν....

To αναποδο γινεται Γιωργη :)

Link to comment
Share on other sites

To αναποδο γινεται Γιωργη :)

Ένα "της" παρέλειψε το παιδί,αμέσως εσύ.... :D

sent from iphone

Ένα κόμμα ξέχασα..... Ο Φώτης κατάλαβε πολύ καλά όμως...... :bigemo_harabe_net-55:

Link to comment
Share on other sites

Και αγαπητέ μου φίλε, θα σου απαντήσω και στην ερώτησή σου

Υπάρχει πιο όμορφη;;;

PC279782a_zpsc974c902.jpg

Ναι υπάρχει.......

Οι δικές μου με τους Maroon......!!!!!!!

IMG_1923_zps526209fb.jpg

πέρα από την απάντηση που σου έδωσα

Link to comment
Share on other sites

Ένα κόμμα ξέχασα..... Ο Φώτης κατάλαβε πολύ καλά όμως...... :bigemo_harabe_net-55:

Λες να το ξεκίνησε ήδη;

sent from iphone

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι οτι οι Peridereon δε φαίνονται μέσα.... Μόνο το μάτι! Χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Οπως το ειπα Νικο ειχα......δυστυχως το εχασα περιπου κανα 3μηνο το κρατησα.

John όντως είναι απίστευτες αυτές οι φλούο καραφλές acro!Υπέροχο το φραγκάκι σου!Ελπίζω και εύχομαι να το κάνεις δέντρο!

ΥΓ.Μόλις ξεφύγει από το encrust Νικόλα και μπορώ να κόψω,θα είσαι ο πρώτος που θα πάρεις φράγκ! :)

Κ εγω αυτο ηλπιζα αλλα δυστυχως εχασα κ το δεντρο

Πολυ ιδιοτροπη ακροπορα κ αρκετα δυσκολη θα ελεγα,σπανια την συναντω σε ενυδρεια.

Πιστευω οτι πρεπει να δωσουμε περισσοτερη βαση σε αυτο το ειδος ακροπορας,

Εκτος οτι κρυβουν..(τον πρωτο καιρο μεχρι να προσαρμοστη)..πολυ ομορφες εκπληξεις.Αποκτουν κ ενα ιδιαιτερο χρωμα που τις κανει να ξεχωριζουν απο αποσταση.

Γνωμη μου χωρις να θελω να την επιβαλω ειναι οτι αυτο το ειδος ακροπορας ειναι ενα σκαλι πιο πανω απο τις υπολοιπες

post-19864-0-40413600-1388264518_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...