Jump to content

Προβλημα Black Moore


Recommended Posts

λοιπον μολις πηγα και αγορασα βιολογικο υλικο της fluval και σπαζοντας τους κυλινδρους καταφερα να βαλω καμια 15αρια. Τωρα το στρωνω απο την αρχη χωρις το ψαρι μεσα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρίχνε και λίγα τριμμένα flakes ανα δύο ημέρες αν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

O Δημήτρης μάλλον αναφέρεται στο στρώσιμο με τροφή και για αυτό σου λέει να ρίχνεις τροφή .

Link to comment
Share on other sites

Το bionitrivec της sera είναι καλλιέργεια βακτηρίων και όχι ζωντανά βακτήρια . Προσοχή στην τροφή και συνεχής παρακολούθηση .

Link to comment
Share on other sites

Μισό για να καταλάβω παλιοσειρά . Είσαι άστρωτος και έχεις ψάρι μέσα σωστά ; Έχεις ψάρι και στρώνεις τώρα βιολογία με bionitrivec . Χορήγησε την δόση λοιπόν που σου λέει η sera , τάιζε λίγο και παρακολούθα τις παραμέτρους σου .

Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστούσα στην αρχή εάν βάλεις μέσα ψάρια να κάνεις καθημερινές μετρήσεις ή κάθε δύο μέρες μέχρι να αρχίσει να σταθεροποιούνται οι μετρήσεις σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε jin kazama το ενυδρειο οντως ειναι αστρωτο και ναι εχω ψαρι. Εβγαλα το ψαρι εριξα bionitrivec και τωρα το ξαναεβαλα. δηλαδη απο εδω και περα ριχνω πολυ λιγη τροφη ωστε να μην μενει παραπανω απο 1 λεπτο μεσα και κανω μετρησεις

Link to comment
Share on other sites

φιλε jin kazama το ενυδρειο οντως ειναι αστρωτο και ναι εχω ψαρι. Εβγαλα το ψαρι εριξα bionitrivec και τωρα το ξαναεβαλα. δηλαδη απο εδω και περα ριχνω πολυ λιγη τροφη ωστε να μην μενει παραπανω απο 1 λεπτο μεσα και κανω μετρησεις

Σωστά , μία φορά την εβδομάδα καθόλου τροφή . Το καλύτερο θα ήταν στρώσιμο και μετά το ψάρι . Πιστεύω ότι θα ταλαιπωρηθείς με αυτό τον τρόπο .

Link to comment
Share on other sites

το ψαρι δεν εχω που να το βαλω και προτειμω εκει απο την γυαλα. Γιατι να ταλαιπωρηθω?

Link to comment
Share on other sites

Κρίνοντας από μένα και σύμφωνα με την ταπεινή μου πάντα άποψη πιστεύω ότι θα είσαι κάθε μέρα με τα τέστ ανά χείρας και θα καταναλώσεις πολλά υγρά μέχρι να στρώσει η κατάσταση . Πρόσφατα δώρισα ένα lionhead επειδή το είχα σε 20 λίτρα χωρίς φίλτρο άρα και χωρίς βιολογία παρά μόνο με αποχλωριομένο νερό .

Link to comment
Share on other sites

Το bionitrivec της sera είναι καλλιέργεια βακτηρίων και όχι ζωντανά βακτήρια . Προσοχή στην τροφή και συνεχής παρακολούθηση .

Αυτο που το διαβασες?

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη,βακτηρια ειναι το bio nitrivec...Το εχω χρησιμοποιησει απειρες φορες..

http://www.sera.de/gr/sera-produktwelt/in_category/filtro-kai-baktiria-katharismoy-1807/product/sera-bio-nitrivec.html

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το παρακάτω link και θα βρείς πολλές απαντήσεις http://www.aquazone.gr/forums/topic/79915-c-dhnthoc-aadhaoeth-iaa-oi-aaioaenaassi/

Link to comment
Share on other sites

τα εχω διαβασει ολα τουλαχιστον 2 φορες. τωρα τροφη μερα παρα μερα και την δινω με το χερι για να την φαει γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...