Jump to content

Νεο Ξεκινημα!!


Recommended Posts

Η πατεντα καλη ακουγεται αν και δεν θυμαμαι τωρα ακριβως πως ειναι αυτα τα συρταρακια....γι'αυτο σου ειπα αν μπορεις να τα βγαλεις μια φωτο.... :)

Το φιλτρο αυτο το εχεις βαλει και δουλευει?

Αν ναι αστην φωτο...που να το ανοιγεις τωρα.... :)

Βιολογικο υλικο εχεις?

Το γατοψαρο εγω αν ημουν στη θεση σου θα το εδινα οταν θα εβαζα τα ψαρακια...κι εγω ειχα ενα και το χαρισα!

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχος φοτο δεν μπορω να βαλω γιατι το κινιτο εχει ενα θεματακι και απο την φωτογραφικι της βγαζι πολυ μεγαλες.

Ναι το εχω βαλι δουλευει κανονικα.

Βιολογικο θα παρω αυτο εδω http://www.petcity.gr/product/JBL-MICROMEC-1LT-22400561.html

το γατοψαρο γιατι να το βγαλω παλιοτερα που το ειχα με τα χρισοψαρα δεν μου εκανε ποτε προβλημα ισα ισα που πινανε καφε παρεα!! χαχα:) αυτο εδω ειναι http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Fish/Gibbiceps.htm.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,κανονικα αυτου του ειδους τα ψαρακια θελουν μαλακο νερο αλλα αφου το εχεις τοσο καιρο μεσα στο ενυδρειο σου και δεν ειχες προβλημα,και σου αρεσει κιολας αστο... :)

Link to comment
Share on other sites

Λογικα και αυτο που λες βιολογικο υλικο ειναι και κανει ακριβως την ιδια δουλεια απλα δεν το εχω ξαναδει.....

Εχω χρησιμοποιω αυτο

http://www.petsupermarket.gr/2422/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/fluval-biomax-1100gr.html

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω και Siporax την αλλη εβδομαδα αλλα αυτο το εχω ξαναδι τι ακριβως κανι?

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια δουλεια κανει και αυτο που σου εδειξα και το σιποραξ.Ειναι κεραμικα υλικα,πορωδες που πιανουν πανω τους τα βακτηρια και κανουν αποικιες που θελουμε εμεις.

Η μονη διαφορα ειναι η ονομασια που βαζει η καθε μαρκα...

Link to comment
Share on other sites

Να μην το ξεχασω....οταν τα παρεις ξεπλυνε τα στη βρυση πριν τα βαλεις και αφου τα βαλεις ριξε και λιγα βακτηρια για συμπληρωμα....

Απο κει και περα δεν τα ξαναξεπλενεις με νερο βρυσης ποτε! :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχος φοτο δεν μπορω να βαλω γιατι το κινιτο εχει ενα θεματακι και απο την φωτογραφικι της βγαζι πολυ μεγαλες.

Ναι το εχω βαλι δουλευει κανονικα.

Βιολογικο θα παρω αυτο εδω http://www.petcity.gr/product/JBL-MICROMEC-1LT-22400561.html

το γατοψαρο γιατι να το βγαλω παλιοτερα που το ειχα με τα χρισοψαρα δεν μου εκανε ποτε προβλημα ισα ισα που πινανε καφε παρεα!! χαχα :) αυτο εδω ειναι http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Fish/Gibbiceps.htm.

Αυτο ειναι πλεκο. Καλο θα ηταν να το αποχωριστεις! Δεν κανει για το ενυδρειο σου! Το οτι την παλεψε τοσο καιρο δεν σημαινει οτι περναγε και καλα!

Link to comment
Share on other sites

οκ θα δω τη θα κανω με τον πλεκο τορα για το Siporax ευχαριστω για της συμβουλες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Χρονια πολλα σε οσους και οσες γιορταζαν!!.Σημερα εκανα μερικες αλαγες εβαλα και μια τετρδ γκαππυ για πητε μου!!

post-58146-0-82390300-1389183619_thumb.jpg

post-58146-0-97412500-1389184230_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

E ναι και αυτο γινεται αλλα τελοσπαντον για το ενυδριο πιτε μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τα ξύλα σου τούμπα να κάνουν σαν γέφυρες . . .

Θα το εκτιμήσουν τα γκαπάκια σου ;)

Τον θερμοστάτη γιατί τον στόλισες μες την μέση?? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ναι βρε συ...βαλε τον θερμοστατη στην ακρη... :)

Κατα τα αλλα καλα....οποτε μπορεις παρε αμα θες και δεσε καμια ανουμπια πανω στο μαυρο ξυλο και βαλτο στη μεση του ενυδρειου....

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε με την πατεντα?

Link to comment
Share on other sites

Για να κανι εντυποση ;) νομιζω θα τον καλυψουν τα φυτα η οχι? για τα ξυλα το δοκιμασα δεν καθονται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τον φιαξω τον θερμοστατι anubies θα βαλω την αλλη ευδομαδα για φτο πιρα και τοις ριζες η πατεντα τελεια!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα παρακολουθω τα γκαππακια με το γατοψαρο του εχω βαλι καροτακι να τσιμπισι και τρωνε και τ γκαππυ απο λιγο!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να κανι εντυποση ;) νομιζω θα τον καλυψουν τα φυτα η οχι? για τα ξυλα το δοκιμασα δεν καθονται.

Bαλτον σε κάποια άκρη καλύτερα και εντυπωσίασε μας με τα ξύλα σου!! :P

Δοκίμασες να τα "χώσεις" λίγο μέσα στο χαλίκι σου και δεν έκατσαν ??

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και η γεφυρα τορα διαβαση πεζον δεν εκανα ας την κανι ο δημαρχος. :xmas_smile::xmas_smile:post-58146-0-51484200-1389191831_thumb.jpgpost-58146-0-09333100-1389191968_thumb.jpgpost-58146-0-46152700-1389192286_thumb.jpgpost-58146-0-28554900-1389192417_thumb.jpgpost-58146-0-45318600-1389192526_thumb.jpgpost-58146-0-21227500-1389192669_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...