Jump to content

Νεο Ξεκινημα!!


Recommended Posts

Επιτελους μια ακομη αλλαγη.!!

Ετσι ηταν παλιαpost-58146-0-70829400-1392216923_thumb.jpg

Τωραpost-58146-0-19358100-1392217042_thumb.jpgpost-58146-0-70728000-1392217167_thumb.jpgpost-58146-0-41313500-1392217280_thumb.jpgpost-58146-0-96388200-1392217404_thumb.jpg

Σας ευχαριστο ολους για την βοηθεια και της αποψης σας και μην ξεχασω τον (argirisp) για την βοηθια του στην επιλογη του υποστροματος και τον φυτον.

περιμενο αποψης!!! :D :D. Αναμενονται και αλλα φυτα απος και ψαρια απο την επομενη ευδομαδα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βαλε ενα μαυρο φοντο να δωσει βαθος και να μην φαινετε ο τοιχος και τα καλωδια/σωληνες....

Μινιμαλ.....μου αρεσει....

Link to comment
Share on other sites

H διαφορά είναι ομολογουμένως κάτι παραπάνω από εμφανής . Πολύ καλή προσπάθεια , επίσης μπορεί να βελτιωθεί ακόμη περισσότερο . Όπως είπε και ο 'Άγγελος , ένα μαύρο πίσω θα δείξει ακόμα πιο πολύ τα ψάρια και τα φυτά σου .

Μπράβο από μένα .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!! θα παω να παρω χαρτονι και να καλω απο εμφανιση τι αλλο θα προτινατε? και απο φυτα.

Link to comment
Share on other sites

To τζάμι πίσω θα μπορούσε και να βαφτεί . Προχθές έκανα απόπειρα στο δικό μου με πινέλο αλλά μου άφηνε γραμμές . Ένα σπρέυ νομίζω ότι είναι το καλύτερο . Από φυτά που λές , νομίζω ότι θα μπορούσες να κάνεις ένα driftwood με java moss .

To καλύτερο θα ήταν να ρίξεις μια ματιά στο προφίλ φυτών που αναφέρει μάλιστα ύψος - πλάτος κτλ για να μη σου πώ κάτι λάθος . Στην λίστα με τα εύκολα φυτά θα βρείς πολλά - όμορφα και ενδιαφέρον φυτά .

Έγινε επεξεργασία - Jin Kazama
Link to comment
Share on other sites

Άγγελε δεν έβαλα ρολό και ούτε το δοκίμασα . Μετά την αποτυχημένη προσπάθεια το σκούπισα αμέσως και καθάρισε μιά και ήταν πλαστικό το χρώμα . Θα κάνω μιά βόλτα όμως σε χρωματοπωλείο να ρωτήσω .

Link to comment
Share on other sites

Με ρολο γινεται ξερω καλα χωρις γραμμες και γρηγορα....

Δεν θα σου πώ όχι Άγγελε αν το έχεις κάνει στο δικό σου και πράγματι είχε άριστο αποτέλεσμα . Απλά σκέφτηκα ότι είναι τζάμι και όχι κάποια σαγρέ - άγρια επιφάνεια ώστε να πιάσει με το ρολό . Θα το δοκιμάσω πάντως . Thanks mate .

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω κανει, αλλα εχω δει απο κοντα σε 400ρι απο μελος του φορουμ, θαλασσινος και γειτονας....ηταν τελειο....

Εγω βαριεμε την φαση του ξυσιματις εαν το βαρεθω και δεν το εχω κανει ακομα :Ρ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

fotislol η διαφορά στο ενυδρείο είναι όντως εμφανής, μπράβο σου! Παρόλο που αγαπώ τα φουλ φυτεμένα ενυδρεία, το δικό σου μου αρέσει πολύ ακόμη κι έτσι, μινιμάλ. Συμφωνώ ωστόσο στο να προσθέσεις μαύρο φόντο και περισσότερη πρασινάδα. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kaliroi μα θα γινει φουλ φυτεμενο (σχετικα) τορα απο φυτα να μου προτινεται εσεις που ξερεται κατι παραπανω.

τωρα για τον φοντο θα το σκεφτο μαλον χαρτονι θα βαλω :)

Link to comment
Share on other sites

Η πλατη μπορει να βαφτει με πλαστικο χρωμα και με ρολακι.Εται εχω βαψει ολα μου τα ενυδρεια χωρις προβλημα.Ασε που ετσι αν το βαρεθει ξεβαφει και ευκολα,με το σπρει δεν ξερω αν μπορει.

Link to comment
Share on other sites

Fotislol, είναι πολύ καλύτερο τώρα!! Είναι σίγουρο ότι μόλις θα βάλεις φόντο στην πλάτη θα αλλάξει τελείως!!!

Μπες στην ενότητα με τα ενυδρεία των μελών και θα πάρεις πολλές ιδέες. Όταν φουντώσουν τα ψηλα φυτά στην πίσω πλευρά και βάλεις και κανά χαμηλό μπροστά θα είναι τέλειο...

Link to comment
Share on other sites

Για να επιλέξεις φυτά, μπορείς να μπεις στα προφίλ των φυτών και να δεις ποια σου αρέσουν και τι απαιτήσεις έχουν για να αποφασίσεις αν μπορείς να τα συντηρήσεις ή όχι. :)

Link to comment
Share on other sites

Εριξες καμια ματια εδω http://www.aquazone.gr/forums/topic/86082-oeoou-iaa-auoc-oi-aaeiu-aeooeiessao-odhu-eaoaoeaaoth/ στα ευκολα? :)

Link to comment
Share on other sites

Βαλε απο βυνιλιο καλητερα, δεν μουσκευη απο νερα και υγρασια....
Το βυνιλιο τι ειναι??

Η πλατη μπορει να βαφτει με πλαστικο χρωμα και με ρολακι.Εται εχω βαψει ολα μου τα ενυδρεια χωρις προβλημα.Ασε που ετσι αν το βαρεθει ξεβαφει και ευκολα,με το σπρει δεν ξερω αν μπορει.

Το πλαστικο χρωμα απο που να το βρο απο χροματοπολιο εχει καπιο ειδικο για ενυδριο?

Fotislol, είναι πολύ καλύτερο τώρα!! Είναι σίγουρο ότι μόλις θα βάλεις φόντο στην πλάτη θα αλλάξει τελείως!!!

Μπες στην ενότητα με τα ενυδρεία των μελών και θα πάρεις πολλές ιδέες. Όταν φουντώσουν τα ψηλα φυτά στην πίσω πλευρά και βάλεις και κανά χαμηλό μπροστά θα είναι τέλειο...

θα μπω μερη ευχαριστω!!!

Για να επιλέξεις φυτά, μπορείς να μπεις στα προφίλ των φυτών και να δεις ποια σου αρέσουν και τι απαιτήσεις έχουν για να αποφασίσεις αν μπορείς να τα συντηρήσεις ή όχι. :)

οκ!!

Link to comment
Share on other sites

ενδυαφερεται κανεις για τον πλεκο? τον χαριζω αλλα να μου πειτε μεχρι παρασκευη αλλιος θα τον δοσω σε εναν αλλο φιλο!!

Επισης χθες μου γενισαι η μια γκαπινα!

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικο χρωμα παιρνεις απο χρωματοπολειο,αυτο αραιωνεται με νερο.

Παιρνεις και ενα μικρο ρολακι και περνας τη πλατη του ενυδρειου κανα 2 χερια για να κλεισουν τα τυχον κενα που μπορει να εχεις.

Αν θες να απαντησεις σε πολλους με παραθεσεις,πατας την πολλαπλη παραθεση και τους γραφεις απο κατω. ;)

Link to comment
Share on other sites

προχθες εκανα μια αλλαγη 10 % αλλα δεν εβαλα αντιχλοριο γιατι δεν ειχα θα παρω σημερα... και το νερο εχει θολοσι λιγο εχει καμια σχεση?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...