Jump to content

Νέο Reef 255 Λιτρα (Μικτά)


cholymelan

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 98
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νομίζω ψιλοβιάστηκες για τα πραγματάκια που έχεις βάλει σε τόσο μικρό χρονικό διαστημα. Αλλα αν προσέξεις και κάνεις συχνές αλλαγές θα προλάβεις προβλήματα νιτρικών και άλλων ανεπιθυμητων αυξημένων τιμών...

Link to comment
Share on other sites

κανα 70ρι.ρε παιδια στην μεσαια φωτο βλεπετε μια ρικορντεα.οπου και να την βαλω μετακινειται απο την ροη του νερου.τι να κανω να την κολησω με κολλα σε βραχο?

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις βραχακι.Την τοποθετεις πανω.Την καλυπτεις με ενα τουλι το οποιο σταθεροποιεις με ενα λαστιχακι.Σε λιγες μερες θα κολλησει :)

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή λύση χωρίς κόλλες είναι σε ένα πλαστικό ποτήρι κομμένο στη μέση ή ένα πλαστικό μπουκάλι νερού κομμένο και αυτό, και να ρίξεις μέσα μερικά πετραδάκια και την ρικορδέα η οποία σε σύντομο χρονικό διάστημα θα κολλήσει σε ένα απ αυτά. Μετά την τοποθετείς όπου θες.

Link to comment
Share on other sites

σωστό και αυτό που λέει ο Δίας

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η υπομονη στη θαλασσα ειναι προτερημα,σε καταλαβαινω απιλυτα παντος.χαμηλωσε την ενταση της και μετρα καθε 3 μερες και κανε αλλαγη καθε εβδομαδα και θα γινουν ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια στην χαμηλη ενταση την εχω και παλι ειναι πολυ δυνατη για μενα.νομιζω οτι πρεπει να παρω 2 μικρες.

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανα βιντεακι να δουμε τι παιζει;

το ποιο σωστο .

Link to comment
Share on other sites

εχω να κανω μια ερωτηση.απο κοραλλια μεσα εχω.3 κεφαλια εφυλιας.ενα κεφαλι ζωανθους και 3 ρικορντεες.για να ταιζω εχω της tropic marine το pro coral zooton.αρκει? η πρεπει να παρω κατι αλλο?πχ τροφη αλλη για ρικορντεες κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να μην ταΐζεις τίποτε! Αυτά τα ζωντανά δεν έχουν και τόσο μεγάλη ανάγκη! Τρέφονται από την στήλη του νερού σου μια χαρά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αναγκη.Μην επιβαρυνεις το συστημα σου

Link to comment
Share on other sites

δεν κρατηθηκα εβαλα ena brain μια favia και caulastrea.τα kh ασβεστια και μαγνησια χαμηλα.το ξερω ειμαι τρελος.alla σημερα προσθεσα και σκονη kh και ασβεστιο.to βραδι θα μετρησω.

(μη με βρισετε)

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι οι μετρησεις;; Ξημερωνη σε λιγο :P

Ωραιο φαινετε....μεγεια τα ζωντανα, τωρα για το τρελος δεν ξερω, εκει που σταματαει η τρελα ξεκιναει ο ρηφας....

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...