Jump to content

new member


Recommended Posts

Παιζει να ειναι και ο Ναυαρχος. Reef safe δεν ειναι 100% ή μαλλον να το θεσω αλλιως, δεν ειναι παντα παντα ασφαλες ολα τα συγκεκριμενα ψαρια.

Οσο για τον Γιατρο, καμοια φορα δειχνει κυριαρχικες τασεις εαν ειναι το πρωτο ψαρι, αλλα μπορει και να τα κυνηγαει εαν εχουμε καποια παρασιτα για να τα καθαρισει.

Τα φωσφωρικα δεν σκοτωνουν ασπονδυλα ή ψαρια. Ουτε κοραλια, απλα σε μεγαλες ποσοτητες περα απο την αλγη αναστελουν την αναπτυξη των ασβεστογεννων υλικων οπως τον σκελετο των κοραλλιων και τα πουκαμισα οπως και τα κελυφη των στειδιων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΠΑΘΑ ΕΝΑ ΣΟΚ.Ο ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΣΤΟΛΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΝ ΑΠΟΧΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΠΗΚΑΝ 2 ΓΚΑΜΠΙ ΚΑΙ 2 ΣΑΛΙΑΡΕΣ.ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΦΕ ΑΛΓΗ ΑΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ.ΠΩΣ ΣΑΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ Η ΑΛΛΑΓΗ?!?

Link to comment
Share on other sites

Τι τον εκανες το Ναυαρχο ? :thaman:

Καλα ειναι τα ψαρακια που εβαλες...ισως οι δυο salarias να ειναι λιγο υπερβολη αλλα δε νομιζω να εχεις προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Μου προκαλεί μεγάλη εντύπωση, ότι ο Ναύαρχος έφαγε το γιατρό.

Και εξουθενωμένος από την πείνα να ήταν, δεν θα μπορούσε να πιάσει ένα ψάρι "σαΐτα".

Μήπως ο γιατρός ήταν στα τελευταία του ή είχε ήδη ξεψυχήσει, πριν καταλήξει στο στόμα του Ναύαρχου?

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΝ ΝΑΥΑΡΧΟ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ.ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΓΙΝΕ ΜΕΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΚΛΟΟΥΝ ΜΕ ΠΛΑΤΗ ΣΤΟΝ ΝΑΥΑΡΧΟ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΠΗΚΑΝ 2 ΓΚΑΜΠΙ ΚΑΙ 2 ΣΑΛΙΑΡΕΣ.

Ποια ειναι τα 2 Γκαμπι που λες? Μην μου πεις τα Guppies του γλυκου νερου(και υφαλμηρου...)......

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον gobies εννοούσε :thaman:

Και εγω αυτο καταλαβα :thaman: Ελπιζω να μην καταλαβα λαθος :wootwoot:;)

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ GOBIES.ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΛΙΓΟ Ε?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ LONGFIN SLEEPER(VALENCIENNEA SP.) KAI ENA CRYPTOCENTRUS CINCTUS ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 5cm.

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.Η ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΒΡΑΧΟΥ ΜΠΗΚΕ ΨΗΛΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΡΙΝ.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟ.ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΥ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥ ΚΑΙ ΓΕΙΤΟΝΑ ΝΙDAL.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟ.ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΥ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥ ΚΑΙ ΓΕΙΤΟΝΑ ΝΙDAL.

:thaman::thaman::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟ.ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΥ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥ ΚΑΙ ΓΕΙΤΟΝΑ ΝΙDAL.

Εγγυηση.. :thaman::thaman:

Link to comment
Share on other sites

NEW PHOTOS!!!ΤΑ ΦΩΣΦΟΡΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΦΙΛΤΡΟΥ ΜΕ ΑΝΘΡΑΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΦΩΣΦΟΡΟ.ΙΔΕΑ ΤΟΥ NIDAL!!!

Link to comment
Share on other sites

NEW PHOTOS!!!ΤΑ ΦΩΣΦΟΡΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΦΙΛΤΡΟΥ ΜΕ ΑΝΘΡΑΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΦΩΣΦΟΡΟ.ΙΔΕΑ ΤΟΥ NIDAL!!!

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακές οι φωτογραφίες και τα ζωντανά σου.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη εξελιξη!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο peri...

Πολύ όμορφες οι foto σου και το ενυδρείο σου φυσικά!!!

Προχωράς άψογα! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε peri.Βλεπω ότι αρχίζει και παίρνει καλύτερη μορφή το ενυδρείο σου…

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ.ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΓΙΑΤΙ Η ΑΝΕΜΩΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ?ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΗΣ ΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙΤΕ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Οι ανεμώνες συνηθίζουν να μετακινούνται ανεξαρτήτως "πείνας" μέσα στο ενυδρείο ψάχνοντας τις καλύτερες συνθήκες για τα γούστα τους όσον αφορά φωτισμό και κυκλοφορία. Είναι πλάσματα με προσωπικότητα καλώς ή κακώς :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Οι ανεμώνες συνηθίζουν να μετακινούνται ανεξαρτήτως "πείνας" μέσα στο ενυδρείο ψάχνοντας τις καλύτερες συνθήκες για τα γούστα τους όσον αφορά φωτισμό και κυκλοφορία. Είναι πλάσματα με προσωπικότητα καλώς ή κακώς :bowdown:

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...