Jump to content

Ενυδρείο Με Καθρέφτη


eliasjuve

Recommended Posts

Μπορώ να αφήσω να πιάσει άλγη. :lol2:

Μην το γελάς, η καλύτερη πλάτη, σε φυσικό στυλ! Τώρα που το χρυσόψαρά μου ζευγαρώνουν και κολλάνε στο τζάμι αυγά και γόνοι έχω αφήσει την άλγη πάνω από μήνα κι έχει γίνει πράσινη! :D

Link to comment
Share on other sites

Το ψαρακι στη φωτο ειναι μονομαχος??Γιατι εμενα για guppy μου φαινεται :blink:

Θα γεμισει την πλατη με βαλισνεριες στα 20 λιτρα?

Ακομα και αν το κανεις πολυ δυσκολο να ειναι τοσο πυκνο που να μην βλεπει το ειδωλο του..με μος κατι μπορει να γινει αλλα θελει αρκετη.

Έγινε επεξεργασία - Synagridas
Link to comment
Share on other sites

Είναι παλιά η φωτογραφία λογικά :)

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση γι'αυτα τα λιτρα ειναι πλαστικο πλεγμα κομμενο στα μετρα του καθρεφτη με δεμενη moss.Σε λιγο καιρο θα εχεις μια καταπρασινη πανεμορφη πλατη την οποια ο μονομαχος θα εκτιμησει δεοντως!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η φωτό είναι παλιά.

Αυτό με το πλέγμα είναι καλή ιδέα. Αλλά δεν ξέρω αν θα στέκεται όρθιο.

Προς το παρόν όσο και να φαίνεται απίστευτο δεν δίνει και πολύ σημασία ο μονομάχος. Περισσότερο ασχολείται μαζί μου όταν είμαι κοντά ή με το φυτό του, μια ανούμπια που την ξεψυρίζει συνέχεια. Όταν πηγαίνει στην γωνία κάνει λίγο τον μάγκα στο είδωλό του κι αυτό όχι συχνά. Δεν είναι σε ένταση συνεχως δλδ.

Είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Θα γεμισει την πλατη με βαλισνεριες στα 20 λιτρα?

Ακομα και αν το κανεις πολυ δυσκολο να ειναι τοσο πυκνο που να μην βλεπει το ειδωλο του..με μος κατι μπορει να γινει αλλα θελει αρκετη.

πιστεψε με... οι βαλισνεριες με τον καιρο γινονται τοσο πυκνες που δεν φαινεται ιχνος τζαμιου στην πλατη!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και μικρες βαλισνεριες!

Link to comment
Share on other sites

Οι βαλισνεριες οταν γινουν τοσο πυκνες θα εχουν βγει απ'εξω απο το 20αρι ,αντιστοιχα οι μικρες δεν θα κανουν τη δουλεια για την οποια θα τις βαλει.

Link to comment
Share on other sites

Για να σταθει ορθιο το πλεγμα χρησιμοποιεις 2 βεντουζακια και το κρεμας απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά την άλγη, η δική μου κοντεύει να γίνει σαν χαλί από moss :P

Η πλάτη μου από μαύρη έχει γίνει πράσινη.

DSCN8097.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω ένα κομμάτι τζάμι όσο είναι η πλάτη( λίγο μικρότερο) βαμμένο και να το κολλήσω από μπροστά; Γίνεται;

Ναι μπορείς. Υπάρχουν εποξικά χρώματα με πιστοποίηση για τρόφιμα, αλλά είναι λίγο ακριβά. Συνήθως βγαίνουν σε μεγάλη ποσότητα και δεν συμφέρει η αγορά. Αν θες πάρε το τζάμι και έλα να στο βάψω. Να ξέρεις πως αυτή η εργασία θέλει 48 ώρες. 24 ώρες για το αστάρι και 24 ώρες το χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...