Jump to content

Συνάντηση Αθήνας 12/04/2014


Akridas66

Recommended Posts

Θεωρω οτι αυτο που γινετε τωρα ειναι κακομιρια ,αυτη η συναντηση ειχε 10+ η επομενη περισοτερους,εχω βρεθει και εγω σε τετοιες συναντησεις,το ΑQUAZONE δεν εχει ποτε συμπεριφερθει ζητωντας κοσμο,[γιατι δεν εχει αναγκη] Οι συναντησεις γινονται αποκλειστικα για τους χομπιστες και μονο.Μπορει επισεις καποιοι να ειχαν δουλεια ,η να βαριοντουσαν,η να μην ειχαν ορεξη ,η,η,η,.Δεν χρειαζετε να το τραβαμε οσο ,ειμαστε μια ομορφη παρεα που συνεχως εξελισετε και μεγαλωνει.Τοσα χρονια εχει δειξει οτι και να γινει το AQUAZONE ειναι και θα ειναι πιο μπροστα απο την εποχη του με ενα σκοπο την γνωση και βοηθεια στο αγαπημενο μας χομπι.Ας σταματησει αυτο μπας και γινουμε πιο καλυτερη ανθρωποι και στην ζωη μας,Νομιζω οτι καταλαβατε οτι δεν θελω να προσβαλω κανεναν λεγοντας αυτα,απλα ειναι πολυ ομορφο να ειμαστε ενωμενοι παρα διασπαρτοι και χωρια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι τρωγεστε με τα ρουχα σας και λετε οτι φταιει η συναντηση του Μενιδιου στο οτι χθες δεν ειχε κοσμο η συναντηση,σταματαω τις συναντησεις του Μενιδιου!

Αλλα να ξερετε οτι πολλοι απο εδω που μενω εγω δεν μπορουν να ερχονται εκει,οπωτε ηταν ευκαιρια να πηγαινουν καπου αλλου,να πινουν τον καφε τους και να τα λενε.Τωρα θα καθονται σπιτια τους..καποιοι στη συναντηση του Μενιδου δεν ειχαν ερθει ποτε σε συναντηση γι αυτο τον λογο.

Link to comment
Share on other sites

Σημασια δεν εχει ποσοι ηταν

αλλα πως περασατε

εγω περασα μια απο εξω

γιατι εχασα 2 ωρες στα λεωφορια κτλ

και επρεπε να γυρισω

Και δυστηχως δεν μπορεσα να κατσω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

γιατι ?ειναι τοσο κακο που δεν μπορουν να ερθουν καποια μελη σε ολες τις συναντησεις?

συναυλια κανατε και δεν ειχετε κοινο?καπως ετσι μου ακουγεται.

σορυ πλακα κανω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι τρωγεστε με τα ρουχα σας και λετε οτι φταιει η συναντηση του Μενιδιου στο οτι χθες δεν ειχε κοσμο η συναντηση,σταματαω τις συναντησεις του Μενιδιου!

Αλλα να ξερετε οτι πολλοι απο εδω που μενω εγω δεν μπορουν να ερχονται εκει,οπωτε ηταν ευκαιρια να πηγαινουν καπου αλλου,να πινουν τον καφε τους και να τα λενε.Τωρα θα καθονται σπιτια τους..καποιοι στη συναντηση του Μενιδου δεν ειχαν ερθει ποτε σε συναντηση γι αυτο τον λογο.

Δεν τρωγόμαστε κάνουμε μία πολιτισμένη συζήτηση και αντιπαραθέτουμε ο καθένας την γνώμη του !

Link to comment
Share on other sites

Αργυρη αλλα βλεπω φιλε..το οτι δεν ειχε χθες η συναντηση κοσμο,δεν εχει να κανει με την συναντηση του Μενιδιου.Στη συναντηση του Μενιδιου ετσι και αλλιως ερχονται τα μελη που δεν μπορουν λογο αποστασης να ερθουν στην κανονικη συναντηση συν οποιος αλλος θελει.Τα μελη που ερχονται στο Ιλιον ετσι και αλλιως στην κανονικη συναντηση δεν ερχονται..Δεν καταλαβαινω τι ενοχλει δηλαδη..Και στην τελικη αν ενοχλει τοσο,δεν την ξανακανουμε και τελος!

Link to comment
Share on other sites

Αργυρη αλλα βλεπω φιλε..το οτι δεν ειχε χθες η συναντηση κοσμο,δεν εχει να κανει με την συναντηση του Μενιδιου.Στη συναντηση του Μενιδιου ετσι και αλλιως ερχονται τα μελη που δεν μπορουν λογο αποστασης να ερθουν στην κανονικη συναντηση συν οποιος αλλος θελει.Τα μελη που ερχονται στο Ιλιον ετσι και αλλιως στην κανονικη συναντηση δεν ερχονται..Δεν καταλαβαινω τι ενοχλει δηλαδη..Και στην τελικη αν ενοχλει τοσο,δεν την ξανακανουμε και τελος!

1 Τι εννοούμε δεν είχε κόσμο πρέπει δηλαδή να είμαστε πάντα απίκο στην συνάντηση ? Για τον α,β,γ λόγο μαζευτήκαμε 20 ωραία τέλεια αυτό δεν έχει να κάνει με τον καφέ Μενιδίου .

Ούτε εγώ καταλαβαίνω γιατί ενοχλεί ή ενόχλησε τόσο, αλλά από την άλλη το 70% πάντα κατά την γνώμη μου των ατόμων που λέει ότι δεν μπορεί λόγο απόστασης είναι τεμπελιά γιατί αν κάποιος δεν μπορεί πχ δεν έχει όχημα και δεν τον βολεύει η συγκοινωνία θα άνοιγε ένα post και θα έλεγε ότι μένω Πέρα ραχούλα θα πάει κάποιος από την περιοχή μου στην Συνάντηση της Ανω Παναγιάς να πάμε μαζί γιατί δεν έχω γαϊδούρι και τα λοιπά .

Σε ένα σημείο έχει δίκιο ο φίλος αλλά όχι στο ότι φταίει ο καφές απλά κάποιοι που δεν πολυγουστάρουν και το κάνουν σαν αγγαρεία θα πουν ( α θα δώσω το παρόν στο Μενίδι που είναι δίπλα στο σπίτι μου να φανεί ότι πάω και είμαι ενεργό μέλος και είμαστε οκ )

Το θέμα μου δεν είναι ο καφές Μενιδίου αλλά γιατί ενόχλησε τόσο πολύ και επίσης έτυχε χθες να μην είμαστε πάνω από 20 άτομα και ???

Έγινε επεξεργασία - argirisp
Link to comment
Share on other sites

Σαμ: σκοπευω να βγαλω προγραμμα για μετα το Πασχα και πριν το καλοκαιρι.... Ολους φιτ θα σας κανω!!!!!! :P

Ραστα: δεν εκρινε κανεις τις συναντησεις ειτε στο Μενιδι ουτε πουθενα αλλου, απλα καλο θα ηταν να ερχωνται και στις γενικες συναντησεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,δεν νομιζω οτι ειναι τοσο τραγικο το οτι χθες δεν ειχαμε πολυ κοσμο....πιο πολυ κοσμο εγω περιμενα να δω στην προηγουμενη που ηταν και μπαζααρ.....

Η αποσταση αν δεν εχεις δικο σου μεσον ειναι ενα θεμα....κι εγω που μενω 5 λεπτα απο το Φαληρο πηγα για καφε και στο Ιλιον...

Αλλα αν η συναντηση γινοταν μονιμα στο Ιλιον και επρεπε να παρω 2 λεωφορεια και να ειμαι 3 ωρες στους δρομους καποια στιγμη θα βαριομουνα και μπορει να μην πηγαινα.....

Αυτο που θελω να πω δηλαδη ειναι οτι δεν με ενοχλει καποιος να οργανωσει μεσω του φορουμ εναν καφε χομπιστων αλλα δεν πρεπει να ξεχναμε την μηνιαια μας συναντηση γιατι τοτε θα πινουμε καφε μονο οσοι μενουμε κοντα και τους αλλους δεν θα τους ξαναδουμε....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε και εγώ κατάφερα να έρθω λόγω ανωτέρας βίας.Ελπίζω τουλάχιστον να περάσατε καλά(που είναι σίγουρο)

όσοι μπορέσατε και πήγατε.Τα λέμε τον άλλο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα περασαμε!Μια χαρα!

Φωτογραφιες ομως μην περιμενετε........ο Mr.Zoo δεν εβγαλε καμια!!!! :P αχαχαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να πω και εγώ την ταπεινή μου γνώμη δεν θα με χάλαγε αν οι συναντήσεις γινόντουσαν εκ περιτροπής και σε άλλα σημεία στην Αττική για να βολεύονται περισσότεροι. Το βρίσκω λογικό και δίκαιο.

Το θέμα των μετακινήσεων είναι χρονοβόρο και για πολλούς κοστοβόρο.

Έγινε επεξεργασία - PanaGreco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μπήκα σπίτι μια χαρά τα είπαμε και ήπιαμε !

Φίλε μου Παναγιώτη με το που μπήκα στο μαγαζί ο Θοδωρής μου είπε πως πριν λίγο είχες φύγει θα κανονίσουμε να πιούμε δισκοκαφέ !

Λυπάμαι που δεν τα καταφέραμε χθες αλλά μόλις γυρίσω από το Πάσχα θα φροντίσω να βρεθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Για να πω και εγώ την ταπεινή μου γνώμη δεν θα με χάλαγε αν οι συναντήσεις γινόντουσαν εκ περιτροπής και σε άλλα σημεία στην Αττική για να βολεύονται περισσότεροι. Το βρίσκω λογικό και δίκαιο.

Το θέμα των μετακινήσεων είναι χρονοβόρο και για πολλούς κοστοβόρο.

Πιστευω ειναι μια παρα πολυ καλη σκεψη.

Ετσι θα μπορουν να παρεβρισκοντε και ατομα που δεν εχουν μεσον.

Να γινονται σε τεσσερα σημεια ωστε να ειναι προσβασιμα απ ολους>

Ας το δουν λιγο οι υπευθυνοι!

Link to comment
Share on other sites

Καλα περασαμε!Μια χαρα!

Φωτογραφιες ομως μην περιμενετε........ο Mr.Zoo δεν εβγαλε καμια!!!! :P αχαχαχαχα!!!!

Δεν ήμουν σε θέση να βγάλω,και προτίμησα να απολαύσω την κουβέντα με τους φίλους....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν σε θέση να βγάλω,και προτίμησα να απολαύσω την κουβέντα με τους φίλους....

Αυτο ειναι το καλητερο φαρμακο.

Αφού δεν μας κλείδωσαν μέσα στο μαγαζί πάλι καλά :drunk:

Εμεις τους κλειδωσαμε!

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου αρέσει παντως που είχα πεί ότι θα καθόμουν μέχρι 10-11 το πολύ..... και φύγαμε στις 2

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου αρέσει παντως που είχα πεί ότι θα καθόμουν μέχρι 10-11 το πολύ..... και φύγαμε στις 2

Δεν καταλαβες στις 2 1/2, 3 παρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες στις 2 1/2, 3 παρα!

A καλά. Και εγώ που έφυγα κατα τις 10 λέω εντάξει μωρέ σε λίγο θα το διαλύσουν και οι υπόλοιποι :lolu:

Πάντως η ιδέα να γίνονται εκ περιτροπής συναντήσεις και σε άλλα σημεία της πόλης δεν είναι καθόλου κακή. Ίσως θα έπρεπε να το σκεφτούν λίγο πιο σοβαρά οι υπεύθυνοι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,δεν νομιζω οτι μπορουν να γινονται παντου συναντησεις.Εχουμε την επισημη συναντηση στο Φαληρο και μια ανεπισημη στο Ιλιον.Αυτες οι 2 βολευουν και αυτους που μενουν απο το κεντρο και κατω αλλα και αυτους που μενουν απο το κεντρο πιο πανω.Θα ειναι υπερβολη να γινονται παντου συναντησεις.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ Κωστα αλλα οσοι μενουν προς τα κει δηλαδη δεν θα ερχονται προς τα δω ή και το αντιθετο;

Παντως η χθεσινη κουβεντα ηταν οντως πολυ δυνατη και ενδιαφερουσα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ Κωστα αλλα οσοι μενουν προς τα κει δηλαδη δεν θα ερχονται προς τα δω ή και το αντιθετο;

Παντως η χθεσινη κουβεντα ηταν οντως πολυ δυνατη και ενδιαφερουσα!

Δηλαδη προτειμας να μην ερχονται πουθενα?

Ρε Θοδωρα,αυτοι που ερχονται στο Ιλιον,δεν ερχονται στις κατω συναντησεις γιατι δεν τους βολευει,ειναι μακρυα και ερχονται και καποιοι ακομα που πανε και στις κανονικες συναντησεις.Βλεπεις πιο σωστο να μην γινετε στο Ιλιον και αυτοι που μενουν εδω να καθονται σπιτι τους αφου δεν μπορουν να πηγαινουν στην επισημη συναντηση?

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεκτον αυτο που λες! Ειναι μακρια και δεν βολευει! Αυτο ακριβως λεμε! Αφου υπαρχει η επιλογη δεν θα ερθουν ποτε στην επισημη. Δεν θα γνωριστουμε ποτε δηλαδη!

Εγω δηλαδη κι ο καθε εγω που θελω να βλεπω κι εσενα και την Χρυσανθη και τον Σωτηρη και τον Αντωνη και τον Γιαννη δεν θα σας βλεπω;

Καλη η ανεπισημη να βγειτε και πολυ καλα κανετε κι εχω ερθει κι εγω και μ αρεσει! Και καθε εβδομαδα να καναμε παλι θα ερχομουν αλλα να μην ξεχναμε και την επισημη! Για κοιτα τον παρακατω διαλογο μεταξυ παλαιοτερου μελους και καινουριου ( δεν βαζω ονοματα για ευνοητους λογους αλλα ειναι copy paste και παλι λεω δεν κατηγορω κανενα):

Α) Υ. Γ. Έλα στη συνάντηση το Σάββατο αν μπορείς να γνωριστείς με τα παιδιά, είναι πολύ καλή παρέα και συνεννοήσου μήπως έχει κανείς να σου χαρίσει κανένα κλάδεμα.

Β)Η συνάντηση που είναι ? μένω Μενίδι γι αυτό.

Α)Η επίσημη συνάντηση γίνεται κάθε δεύτερο Σάββατο του μήνα στα Φλοκαφέ στο Δέλτα Φαλήρου, αλλά τέλος του μήνα γίνεται και άλλη συνάντηση στο Ίλιον, στο καφέ Agora στο Escape, είναι η συνάντηση χομπιστών Μενιδίου και γύρω περιοχών. Έχει κι άλλα παιδιά από το Μενίδι! Εγώ είμαι από τις γύρω περιοχές.

Β)Στη συναντηση στα ΣΤΕΡ είμαι μέσα. Εκεί κάτω, δύσκολο.Δεν ξέρω να έρθω.Παρεπιπτώντος, εσυ στα ΣΤΕΡ έρχεσαι ?

Α)Αυτές οι συναντήσεις εκεί είναι καινούριο έθιμο, έχουν γίνει δύο ως τώρα, στην δεύτερη πήγα και σκοπεύω να έρθω και στην επόμενη.

Κενο στη συζητηση για κατι αλλο και μετα συνεχιζεται ως εξης:

Α)Το Σάββατο δε νομίζω ότι θα μπορέσω να έρθω,

Β)Δεν πειράζει αν δεν πάς.Εγώ μεν οδηγώ αλλά δεν ξέρω τον δρόμο.Να μην τραβάω τον αντρουλη μου, στην άλλη άκρη και τον κουράζω....θα έρθω μόνη μου στα στερ όταν το κανονήσετε.Μόνο να ξέρω το πότε.Θα χαρώ να σε γνωρίσω , από κοντά ...και τα άλλα παιδιά φυσικά.

Παιδια δεν μενουμε σε διαφορετικους νομους θεληση να υπαρχει και τροπος θα βρεθει να ερθετε! Κι εμενα δεν με βολευε η Οστρια και το Ιλιον αλλα πηγα, παρα την παντοφλα που εφαγα απ την γυναικα, γιατι ηθελα να σας δω ψαροκαμμενοι και να πιουμε μια μπυριτσα και να μιλησουμε για το αγαπημενο μας χομπι και οχι μονο.

Ξαναλεω για να μη παραξηγηθω οτι δεν κατηγορω τα συγκεκριμενα ατομα του διαλογου. Ισα ισα το ενα ειναι και φιλος/η! Απλα χρησιμοποιω τον συγκεκριμενο διαλογο ενδεικτικο της καταστασης!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Οκ δεκτον αυτο που λες! Ειναι μακρια και δεν βολευει! Αυτο ακριβως λεμε! Αφου υπαρχει η επιλογη δεν θα ερθουν ποτε στην επισημη. Δεν θα γνωριστουμε ποτε δηλαδη!

Εγω δηλαδη κι ο καθε εγω που θελω να βλεπω κι εσενα και την Χρυσανθη και τον Σωτηρη και τον Αντωνη και τον Γιαννη δεν θα σας βλεπω;

Καλη η ανεπισημη να βγειτε και πολυ καλα κανετε κι εχω ερθει κι εγω και μ αρεσει! Και καθε εβδομαδα να καναμε παλι θα ερχομουν αλλα να μην ξεχναμε και την επισημη! Για κοιτα τον παρακατω διαλογο μεταξυ παλαιοτερου μελους και καινουριου ( δεν βαζω ονοματα για ευνοητους λογους αλλα ειναι copy paste και παλι λεω δεν κατηγορω κανενα):

Α) Υ. Γ. Έλα στη συνάντηση το Σάββατο αν μπορείς να γνωριστείς με τα παιδιά, είναι πολύ καλή παρέα και συνεννοήσου μήπως έχει κανείς να σου χαρίσει κανένα κλάδεμα.

Β)Η συνάντηση που είναι ? μένω Μενίδι γι αυτό.

Α)Η επίσημη συνάντηση γίνεται κάθε δεύτερο Σάββατο του μήνα στα Φλοκαφέ στο Δέλτα Φαλήρου, αλλά τέλος του μήνα γίνεται και άλλη συνάντηση στο Ίλιον, στο καφέ Agora στο Escape, είναι η συνάντηση χομπιστών Μενιδίου και γύρω περιοχών. Έχει κι άλλα παιδιά από το Μενίδι! Εγώ είμαι από τις γύρω περιοχές.

Β)Στη συναντηση στα ΣΤΕΡ είμαι μέσα. Εκεί κάτω, δύσκολο.Δεν ξέρω να έρθω.Παρεπιπτώντος, εσυ στα ΣΤΕΡ έρχεσαι ?

Α)Αυτές οι συναντήσεις εκεί είναι καινούριο έθιμο, έχουν γίνει δύο ως τώρα, στην δεύτερη πήγα και σκοπεύω να έρθω και στην επόμενη.

Κενο στη συζητηση για κατι αλλο και μετα συνεχιζεται ως εξης:

Α)Το Σάββατο δε νομίζω ότι θα μπορέσω να έρθω,

Β)Δεν πειράζει αν δεν πάς.Εγώ μεν οδηγώ αλλά δεν ξέρω τον δρόμο.Να μην τραβάω τον αντρουλη μου, στην άλλη άκρη και τον κουράζω....θα έρθω μόνη μου στα στερ όταν το κανονήσετε.Μόνο να ξέρω το πότε.Θα χαρώ να σε γνωρίσω , από κοντά ...και τα άλλα παιδιά φυσικά.

Παιδια δεν μενουμε σε διαφορετικους νομους θεληση να υπαρχει και τροπος θα βρεθει να ερθετε! Κι εμενα δεν με βολευε η Οστρια και το Ιλιον αλλα πηγα, παρα την παντοφλα που εφαγα απ την γυναικα, γιατι ηθελα να σας δω ψαροκαμμενοι και να πιουμε μια μπυριτσα και να μιλησουμε για το αγαπημενο μας χομπι και οχι μονο.

Ξαναλεω για να μη παραξηγηθω οτι δεν κατηγορω τα συγκεκριμενα ατομα του διαλογου. Ισα ισα το ενα ειναι και φιλος/η! Απλα χρησιμοποιω τον συγκεκριμενο διαλογο ενδεικτικο της καταστασης!

Θοδωρα δεν βλεπω που ειναι το κακο του διαλογου που εβαλες.Η φιλη που ρωταει αν δεν υπηρχε η συναντηση στο Ιλιον δεν προκειτε να ερχοταν πουθενα..ειναι καλυτερο αυτο?

Οσο για το πρωτο σκελος θα σου πω οτι ουτως η αλλως δεν μας βλεπεις στις συναντησεις και πολυ δυσκολα θα μας δεις εκει που γινονται.Προσωπικα δεν εχω μεταφορικο μεσο και για να ερθω εκει κατω με μεσα μαζικης μεταφορας θελω τουλαχιστον 3 ωρες πηγαινε-ελα..Θα το εκανες εσυ?

Αν ειχα μεταφορικο και λεφτα για βενζινα θα ερχομουν.Δυστυχος μενουμε στην αλλη ακρη της Αθηνας και απο το να καθομαστε σπιτι μας και να τα λεμε απο το pc θεωρω καλυτερο να βρησκομαστε στο Ιλιον και να τα λεμε και οπωτε τα καταφερνουμε θα ερχομαστε και κατω.Δεν αποκλειω τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...