Jump to content

Βραζιλια 2014


Recommended Posts

παιδια δεν ξερω αν παρατηρησατε οτι οι παιχτες μας δεν τραγουδουσαν τον εθνικο υμνο στην εναρξη!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος να το τραγουδησει; Οι εκκατομυριουχοι που πηγανε για μπανακι στη βραζιλια,η ο ελλην χολε(ρ)μπας;;

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικες υπερβολες..Αυτοι οι εκατομυριουχοι εχουν φαει καλοκαιρια και εχουν βαλει ποδια στη φωτια για την Εθνικη,λιγος σεβασμος δε βλαπτει.Το ιδιο και για το Σαντος..Χρειαζεται να εχει υπερβολικη αυτοπεποιθηση κανεις για να του κανει τετοια κριτικη.10 χρονια στην Ελλαδα εχει κερδισει το σεβασμο και σαν ανθρωπος και σαν προπονητης..Οι ομαδες θελουν στηριξη στα δυσκολα ,οχι κραξιμο.Ετσι κι αλλιως ο κυκλος κλεινει για καποιους .Τωρα ας μου εξηγησει καποιος τι εννοει ανανεωση...Η Κολομβια ειχε βασικο 39χρονο,η Ελληνικη ομαδα εχει τουλαχιστον 7-8 νεους...Και ποιοι ειναι οι αμεσως επομενοι σε αξια μετα τον Κατσουρανη και τον Καραγκουνη Ελληνες υποψηφιοι να τους αντικαταστησουν??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιος να το τραγουδησει; Οι εκκατομυριουχοι που πηγανε για μπανακι στη βραζιλια,η ο ελλην χολε(ρ)μπας;;

Mobile klaz speaking...

να αγιάσει το στόμα σου φίλε μου!να σεβόμαστε καποιον που δεν σέβεται τη πατρίδα του, και το να στέκεσαι προσοχή οταν παίζει ο εθνικός υμνος και να το σιγοτραγουδάς ειναι ενδειξη σεβασμού.και αντικαταστάτες υπάρχουν σίγουρα απλώς δεν ειναι ακόμα μεσα στη κλίκα!μην βλέπουμε το δένδρο και χάνουμε το δάσος!!!!

Έγινε επεξεργασία - polyagkistro
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικες υπερβολες..Αυτοι οι εκατομυριουχοι εχουν φαει καλοκαιρια και εχουν βαλει ποδια στη φωτια για την Εθνικη,λιγος σεβασμος δε βλαπτει.Το ιδιο και για το Σαντος..Χρειαζεται να εχει υπερβολικη αυτοπεποιθηση κανεις για να του κανει τετοια κριτικη.10 χρονια στην Ελλαδα εχει κερδισει το σεβασμο και σαν ανθρωπος και σαν προπονητης..Οι ομαδες θελουν στηριξη στα δυσκολα ,οχι κραξιμο.Ετσι κι αλλιως ο κυκλος κλεινει για καποιους .Τωρα ας μου εξηγησει καποιος τι εννοει ανανεωση...Η Κολομβια ειχε βασικο 39χρονο,η Ελληνικη ομαδα εχει τουλαχιστον 7-8 νεους...Και ποιοι ειναι οι αμεσως επομενοι σε αξια μετα τον Κατσουρανη και τον Καραγκουνη Ελληνες υποψηφιοι να τους αντικαταστησουν??

Φορτουνης!!! Σαμαρης!!!!! Και πολλοι ακομη... παιχτες υπαρχουν με λεμε κι οτι να ναι. Αλλα συμφωνω μαζι σου φιλε μου... οι ελληνες ειμαστε υπερβολες γεννημενες για κλαμμα. Και δε σεβομαστε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φορτουνης!!! Σαμαρης!!!!! Και πολλοι ακομη... παιχτες υπαρχουν με λεμε κι οτι να ναι. Αλλα συμφωνω μαζι σου φιλε μου... οι ελληνες ειμαστε υπερβολες γεννημενες για κλαμμα. Και δε σεβομαστε τιποτα.

Ο Φορτουνης ειχε τις ευκαιριες του αλλα μην ξεχνας οτι φετος ηταν παροπλισμενος εντελως στη Β Γερμανιας...Ο Σαμαρης ειναι ο παιχτης που δικαιολογει τετοιο κραξιμο??

Link to comment
Share on other sites

Ο Φορτουνης ειχε τις ευκαιριες του αλλα μην ξεχνας οτι φετος ηταν παροπλισμενος εντελως στη Β Γερμανιας...Ο Σαμαρης ειναι ο παιχτης που δικαιολογει τετοιο κραξιμο??

Ναι, στο μυαλο καποιων. Γιατι οχι αλλωστε.. ενας παιχτης κανει τη διαφορα. Ειδικα οταν αντικαθιστα ενα παροπλισμενο Κατσουρανη. Τεραστια διαφορα.. αλλα δεν ειναι μονο το σαμαρης-κατσουρανης.... ειναι πολλα ακομα!!! Εγω σου ειπα συμφωνω με τη λογικη σου και σιγουρα δεν υπαρχει περιπτωση να κραξω. Αλλα θελει ανανεωση η Εθνικη.. αυτο λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο ειναι δημοφιλεστατο το ποδοσφαιρο.

Γιατι ολοι νομιζουμε οτι μπορουμε να σουταρουμε καλυτερα,να αποκρουσουμε καλυτερα,να κανουμε τριπλα καλυτερα.αλλα σε αυτο ποτ δεν παιζομαστε ειναι οτι ειμαστε οι καλυτεροι προπονητες :rasp:

Θεαμα ειναι και τιποτα αλλο.Και το λεω ειλικρηνα ,δεν παιξαμε ασχημα.Και δοκαρι ειχαμε,και ευκαιριες ειχαμε,δεν μηκε η πορνη οπως ελεγε ο σαγωνιας. :cheers: ας απολαυσουμε ολο το πακετο,ειμαστε εκει,και αυτο ειναι το σημαντικο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλα νεα παιχτακια σε α,β, και γ που ουτε καν ξερουμε οτι υπαρχουν αλλα βλεπεις οι ελληνικες ομαδες μονο τωρα λογο του οικονομικου αρχιζουν να επενδυουν απανω τους, βλεπε ααεκ , παο. Δευτερων δεν δενεις μια ομαδα στο μουντιαλ ποια με νεους παικτες αλλα θα επρεπε να ειχε αρχισει απο καιρο η ολη προσπαθεια με τους νεους. Τριτων δεν τιθεται θεμα σεβασμου ως προς τους γηραιους απλα και αυτη θα πρεπει να δωσουν χωρο ποια στους νεους και η εθνικη ομοσπονδια να στηριξει αυτη την προσπαθεια βαζωντας περισσοτερους νεους στα πρωταθληματα. Οπως και να εχει ειναι και θεμα ψυχολογιας και παντα αν δεν φαμε δυο γκολακια στην αρχη για να ξυπνησουμε δεν παιρνουμε ουσιαστικα μπροστα. Δηλαδη με την κολομβια δεν θα μπορουσαμε να παρουμε κατι καλυτερο; τελος ο ελληνας θελει τον γερμανο του, ο ο ρε χαγκελ τους πετουσε και απο μια παν... και τον εβλεπες τον ανθρωπο απο εκει που ηταν ηρεμος γινοταν τουρκος ο σαντος δυστηχως ειναι πολυ βαρης προσωπικα για τα γουστα μου και ποτε δεν μου αρεσε το παιχνιδι του ασχετα αν τον σεβωμε για την καριερα του και την προσφορα του στο αθλημα.

Εννοειτε πως κανουμε απλα κουβεντα .....:-)

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

τα πραγματα ειναι απλα.

απο την στιγμη που αποφασιζει ενας προπονητης να φυγει,τοτε τον διωχνεις.πηγαινεις με νεο προπονητη στο μουντιαλ.

ο ανθρωπος απο το εστοριλ δεν ειχε το καθαρο μυαλο να διαχειριστει ουτε καν τις αλλαγες.

οταν χανεις με 2-0 δεν βγαζεις εναν κυνηγο για να βαλεις αλλον.απλα βαζεις και αλλον,και αλλον αν εχεις...αυτη η εμμονη να παιζει με ενα σεντερ φορ και μαλιστα οτι πιο ντεφορμε υπαρχει,απλως εκνευριζει.

κακη διαχειρηση αλλαγων,κακες επιλογες.δηλ τι αλλο να γινει?

τα επομενα 2 ματσακια απλως θα αποδειξουν τα λογια μου.δεν ειναι τιποτε τυχαιο.

Link to comment
Share on other sites

+1 και επίσης εξακολουθούμε να παίζουμε αυτό το 4-3-3 με πολύ αργούς παίχτες. Υπάρχουν κι άλλα συστήματα για να παίξουμε έστω και με αυτούς που κάλεσε. Όλο το παιχνίδι είναι στα χαφ, με αυτούς που έχουμε δεν πάμε πουθενά απλά πράγματα. Και ο Χολέμπας θέλει έξω, δεν κάνει το παιδί για αριστερό μπακ.

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλακο υπαρχουν και βολιωτες εδω μεσα και η ομαδα του βολου ειναι μια και μοναδικη ο ολυμπιακος στα καλα και στα δυσκολα. Μετα απο πενηντα χρονια θελησε ο θεος να σας βοηθησει και πραγματικα ευχομε στην νικη τα καλυτερα για του χρονου και ελπιζω να καταφερει να βγαλει την χρονια στα μεγαλα σαλονια. Οσο για τον ολυμπιακο βολου δεν μας φταιει κανενας, μονοι μας βγαλαμε τα ματια μας και καλα να παθουμε και η ζωη συνεχιζετε:-)

To πείραγμα είναι στο πρόγραμμα, για χρόνια ή Νίκη ήταν στην ανυπαρξία. Αλλά όπως είπες έχει ο τροχός γυρίσματα και τιμωρεί κάποιους γνωστους στην πόλη που λέγανε για ferrari, κομμώτριες και γύφτους. Καλή επάνοδο με άλλο πρόεδρο εύχομαι στον Ολυμπιακό και καλύτερα μυαλά στους φιλάθλους του χωρίς έπαρση και αλλαζονεία που περίσσευε τα τελευταία 4 χρόνια. :thumbsu: Α, και μείς βολιώτες είμαστε. Ουτε πρόσφυγας είμαι ούτε τίποτε.

Έγινε επεξεργασία - Μιχάλης
Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό Γερμανία Πορτογαλία πως το βλέπετε ;;

Link to comment
Share on other sites

To πείραγμα είναι στο πρόγραμμα, για χρόνια ή Νίκη ήταν στην ανυπαρξία. Αλλά όπως είπες έχει ο τροχός γυρίσματα και τιμωρεί κάποιους γνωστους στην πόλη που λέγανε για ferrari, κομμώτριες και γύφτους. Καλή επάνοδο με άλλο πρόεδρο εύχομαι στον Ολυμπιακό και καλύτερα μυαλά στους φιλάθλους του χωρίς έπαρση και αλλαζονεία που περίσσευε τα τελευταία 4 χρόνια. :thumbsu: Α, και μείς βολιώτες είμαστε. Ουτε πρόσφυγας είμαι ούτε τίποτε.

Καλα,κολημενοι και κομπλεξικοι υπαρχουν και θα υπαρχουν παντου και παντα αλλα και προσφυγας να ησουνα παλι δεν θα ειχα θεμα μια που σαν ελληνοιταλος το εχω ζησει στο πετσι μου μια που αρκετες φορες για καποιους ελληνες με εβλεπαν παντα σαν ιταλο και για καποιους ιταλους με βλεπαν παντα σαν ελληνα δηλαδη εν ολιγης σε οποια χωρα και αν βρισκομουν παντα σαν ξενο με εβλεπαν. Οσο για την ομαδα μου δυστηχως η διοικηση λογαριασε χωρις τον ξενοδοχο....

Οσο για τον αγωνα η γερμανια φαβορι αλλα η διαιτησια φαινετε να παιζει καθοριστικο ρολο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό Γερμανία Πορτογαλία πως το βλέπετε ;;

2-2

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό Γερμανία Πορτογαλία πως το βλέπετε ;;

2-1

Link to comment
Share on other sites

Ολοι στον κουβα :fpc:

Γιατι ρε φιλε εγω την Γερμανια την εδωσα για φαβορι και το πεναλτυ της Γερμανιας και το πεναλτυ που δεν εδωσε στην πορτο η διαιτησια παλι την πατησε!!! :usd:

Link to comment
Share on other sites

Ολοι στον κουβα :fpc:

Υπάρχουν και τα over!!! :D

Link to comment
Share on other sites

^_^:bigemo_harabe_net-192:

Υπάρχουν και τα over!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικα:

11 στα 12 παιχνιδια over και καμμια ισοπαλια μεχρι τωρα :bigemo_harabe_net-192:

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικα:

11 στα 12 παιχνιδια over και καμμια ισοπαλια μεχρι τωρα :bigemo_harabe_net-192:

Αν δεν κάνω λάθος μόνο το Μεξικό νίκησε 1-0.

Link to comment
Share on other sites

Και θα ηταν κι αυτο αλλα ο διαιτητης το ειχε παιξει under

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...