Jump to content

Βραζιλια 2014


Recommended Posts

Ουτε στη διαφημιση

Μάλον μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι ήταν ακόμα στην διαφήμιση.

Αρκετά τους χαιδέψαμε τα αυτιά. Αρκετά με την μετριότητα. Αρκετά να μας αρκεί μέχρι τους 16 και να είμαστε και ευχαριστημένοι.

Προσωπικά δεν θέλω τίποτα περισσότερο ή λιγότερο απο την πρωτιά.

Όλα τα υπόλοιπα είναι προς κατανάλωση.

Στάθηκαν ανίκανοι να νικήσουν μια ομάδα όπως έπαιξε χθές και όποιος δεν το βλέπει αυτό αρκείται στην μετριότητα. Δεν θα τους πως όμως και μπράβο που επι 30+ λεπτά παίζανε τον αντίπαλο με 10 παίκτες που και αυτοί σερνόντουσαν.

Το δικό μου μπράβο πάει στην Κοστα Ρικα.

Μόνο η αυστηρή κριτική θα τους κάνει να προσπαθούν συνέχεια για το καλύτερο και όχι τα μπράβο που φτάσαμε ως εδώ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μάλον μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι ήταν ακόμα στην διαφήμιση.

Αρκετά τους χαιδέψαμε τα αυτιά. Αρκετά με την μετριότητα. Αρκετά να μας αρκεί μέχρι τους 16 και να είμαστε και ευχαριστημένοι.

Προσωπικά δεν θέλω τίποτα περισσότερο ή λιγότερο απο την πρωτιά.

Όλα τα υπόλοιπα είναι προς κατανάλωση.

Στάθηκαν ανίκανοι να νικήσουν μια ομάδα όπως έπαιξε χθές και όποιος δεν το βλέπει αυτό αρκείται στην μετριότητα. Δεν θα τους πως όμως και μπράβο που επι 30+ λεπτά παίζανε τον αντίπαλο με 10 παίκτες που και αυτοί σερνόντουσαν.

Το δικό μου μπράβο πάει στην Κοστα Ρικα.

Μόνο η αυστηρή κριτική θα τους κάνει να προσπαθούν συνέχεια για το καλύτερο και όχι τα μπράβο που φτάσαμε ως εδώ.

Συμφωνω σε όλα. Το παιχνιδι μας το έδιναν στο πιάτο και εμεις δεν είχαμε κουτάλι (ενα γκολ)! Ήταν μοναδική ευκαιρία για την εθνική να παει στους 8 ή κι ακομα παραπέρα. Να δω ποτε θα ξαναέχουμε τετοια ευκαιρια. Τον Ρανιέρι πάντως τον φοβάμαι...

Έγινε επεξεργασία - Salvo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παμε γι αλλα :)

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πεξαμε με παθος και δεν πεσαμε αμαχητη. Οποτε φευγουμε με ψηλα το κεφαλι!

Απο εκει και περα μπαλα ειναι και γυριζει.

Αυτη την εθνικη θελουμε στα καλα αλλα και στα δυσκολα!

Ενα μεγαλο ευχαριστω και στον Σαντος γιατι πονεσε μεχρι τελους μαζι με τα παιδια και τολμησε επιτελους να βγει μπροστα και να δειξει οτι μπορουμε να πρωταγωνιστισουμε!

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστω και στον Σαντος γιατι πονεσε μεχρι τελους μαζι με τα παιδια και τολμησε επιτελους να βγει μπροστα και να δειξει οτι μπορουμε να πρωταγωνιστισουμε!

Υποτιμησε ολη την προσπαθεια

Αδικαιολογητος εκνευρισμος στο τελος του αγωνα και αποβολη

Απαραδεκτη η συμπεριφορα του στην επιστροφη της αποστολης

Λογια του Χρηστου Σωτηρακοπουλου στο MEGA πριν λιγο και συμφωνω απολυτα

Παμε γι αλλα οπως ειπε και φιλος μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπω σε λεπτομεριες, αλλα εξω απο τον χορο πολλα θα ακουσεις. Ας ηταν ο Σωτηρακοπουλος στην θεση του Σαντος να βλεπαμε το αποτελεσμα. Τωρα οσο για το Σαντος και εγω πιστευω οτι το πειρε πολυ βαρεως και προσωπικα το ολο θεμα και καπου κολλησε λογω του βαρους που αισθανθηκε αλλα δεν μπορουμε παρα να τον ευχαριστησουμε για την προσφορα του στην εθνικη μας.

Ελπιζω μονο η εθνικη μας να συντηρηση αυτη την νοοτροποια και στο μελλον και να παλευει στα ισα ολους τους αντιπαλους της.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειμασταν λιγο τυχεροι αυτη την στιγμη τα πραγματα θα μπορουσαν να ειναι πολυ διαφορετικα......

Link to comment
Share on other sites

Και ξεχασα και τις δηλωσεις που εκανε σε συνεντευξη στην χωρα του

Εριξε την ευθηνη σε μερικους παικτες, αυτος τους επελεξε.....

Το ευχομαι κι εγω φιλε μου, υλικο υπαρχει οπως ειδαμε :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

παλι καλά που φτασαμε μεχρι εκει,μπραβο στα παιδια οπως και να εχει!τωρα αυτα που λενε τα συστημικα καναλια ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε!!

Link to comment
Share on other sites

Αν συντηρήσουν αυτή τη νοοτροπία καήκαμε! Αλλαγές θέλουμε, ας ελπίσουμε με τον Ρανιέρι να τις δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Μάλον μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι ήταν ακόμα στην διαφήμιση.

Αρκετά τους χαιδέψαμε τα αυτιά. Αρκετά με την μετριότητα. Αρκετά να μας αρκεί μέχρι τους 16 και να είμαστε και ευχαριστημένοι.

Προσωπικά δεν θέλω τίποτα περισσότερο ή λιγότερο απο την πρωτιά.

Όλα τα υπόλοιπα είναι προς κατανάλωση.

Στάθηκαν ανίκανοι να νικήσουν μια ομάδα όπως έπαιξε χθές και όποιος δεν το βλέπει αυτό αρκείται στην μετριότητα. Δεν θα τους πως όμως και μπράβο που επι 30+ λεπτά παίζανε τον αντίπαλο με 10 παίκτες που και αυτοί σερνόντουσαν.

Το δικό μου μπράβο πάει στην Κοστα Ρικα.

Μόνο η αυστηρή κριτική θα τους κάνει να προσπαθούν συνέχεια για το καλύτερο και όχι τα μπράβο που φτάσαμε ως εδώ.

Ενταξει ρε Παναγιωτη, μην τα ισοπεδωνεις ολα! Που θα την βρεις την πρωτια στο μουντιαλ! Τι θα κανεις θα νικησεις και Ολλανδια και Βραζιλια και Αργεντινη; Θα μου πεις ποτε δεν ξερεις αλλα αντικειμενικα, ποσες πιθανοτητες υπαρχουν για να το κανουμε!

Εγω παιδια τετοια εθνικη εχω να δω απο το 2004 και παλι δεν ηταν τοσο ψυχωμενη! Τα παιδια σκυλιασανε στην κυριολεξια και παιξανε μεχρι το τελος! Σαφως και το αξιζαμε να περασουμε. Τι να κανουμε ειμαστε ατυχοι, ε ενταξει εχουμε κι ενα θεματακι στην επιθεση!

Το δικο μου μπραβο παει στην Εθνικη που τα καταφερε και περασε και εφτασε μεχρι εκει. Ισως αν ημασταν πιο τυχεροι και λιγο πιο γκολτζηδες να τα φταναμε και λιγο παραπερα!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μάλον μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι ήταν ακόμα στην διαφήμιση.

Αρκετά τους χαιδέψαμε τα αυτιά. Αρκετά με την μετριότητα. Αρκετά να μας αρκεί μέχρι τους 16 και να είμαστε και ευχαριστημένοι.

Προσωπικά δεν θέλω τίποτα περισσότερο ή λιγότερο απο την πρωτιά.

Όλα τα υπόλοιπα είναι προς κατανάλωση.

Στάθηκαν ανίκανοι να νικήσουν μια ομάδα όπως έπαιξε χθές και όποιος δεν το βλέπει αυτό αρκείται στην μετριότητα. Δεν θα τους πως όμως και μπράβο που επι 30+ λεπτά παίζανε τον αντίπαλο με 10 παίκτες που και αυτοί σερνόντουσαν.

Το δικό μου μπράβο πάει στην Κοστα Ρικα.

Μόνο η αυστηρή κριτική θα τους κάνει να προσπαθούν συνέχεια για το καλύτερο και όχι τα μπράβο που φτάσαμε ως εδώ.

Νομίζω οτι ο ρεαλισμός είναι ότι το καλύτερο, δεν θεωρώ οτι αυτά που έγραψες είναι ρεαλιστικά. Αν πάρεις κάθε παίκτη της Ελλάδας ανά θέση (εκτός των centre back) που παίζει δεν πιστεύω οτι τίθεται θέμα συγκρισης με άλλες ομάδες ούτε κατά διάνοια για να μιλάς για πρωτιά και μάλιστα σε μουντιάλ.(!) Η οχτάδα όπως εξελίχθηκε ηταν κατι εφικτό. Μετά θα παίζαμε με Ολλανδία όμως. Ας είμαστε πιο προσγειωμένοι. Εχουμε μια μέτρια ομάδα που παρουσιάζεται όμως καλή ως σύνολο. Απο μονάδες ομως...αστο καλύτερα....Με το καλύτερό σου χαφ στα 37-38 (καραγκούνης) δεν μπορείς να ελπίζεις σε μεγάλες διακρίσεις. Μπράβο στην Εθνική μας πάντως γιατί και στους 16 που έφτασε ήταν επιτυχία για μένα:)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω με τον Ρανιέρι να δουμε μια πιο νεανική ομάδα που είμαι σίγουρος αν της δωθεί ευκαιρία θα καταφέρει πολλά πραγματα...ας δωθουν οι ευκαιριες σε Φετφατζίδη που το παιδι μονο με φάουλ μπορείς να τον σταματήσεις..ας δωθουν οι ευκαιρίες στον Ταχτσίδης..ας δωθούν οι ευκαιρίες στον Αθανασιάδη που δεν ηταν καν στην αποστολή..και αλλά αμέτρητα νέα ταλέντα!οι ..παλιοί εκαναν οτι έκαναν ,μπράβο τους αλλά όχι να μας τυραννούν μέχρι τα 40 τους!έλεος!!

Επίσης καποια πραγματα που άκουσα..."ανίκανος ο Μήτρογλου να σκοράρει" το παιδι προέρχεται απο τραυματισμο τόσο καιρο ,δεν παιζει σε ολοκληρο το ματς και κάθεσαι και τον κατηγορεις?ο Τοροσίδης δεν πετύχαινε ελέφαντα στα δυο μετρα!!απο λάθος σε λάθος ηταν!....τελος πάντων οτι έγινε έγινε και ελπίζω ο Ρανιέρι να φέρει μια πιο νεανική ομάδα...αυτοι είναι το μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

Εύγε στην Εθνική μας ομάδα, παρόλες της ατυχίες & αστοχίες, ακόμη και η Βραζιλία & Αργεντινή πήραν πρόκριση στο παρα πέντε !

Link to comment
Share on other sites

Μάλον μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι ήταν ακόμα στην διαφήμιση.

Αρκετά τους χαιδέψαμε τα αυτιά. Αρκετά με την μετριότητα. Αρκετά να μας αρκεί μέχρι τους 16 και να είμαστε και ευχαριστημένοι.

Προσωπικά δεν θέλω τίποτα περισσότερο ή λιγότερο απο την πρωτιά.

Όλα τα υπόλοιπα είναι προς κατανάλωση.

Στάθηκαν ανίκανοι να νικήσουν μια ομάδα όπως έπαιξε χθές και όποιος δεν το βλέπει αυτό αρκείται στην μετριότητα. Δεν θα τους πως όμως και μπράβο που επι 30+ λεπτά παίζανε τον αντίπαλο με 10 παίκτες που και αυτοί σερνόντουσαν.

Το δικό μου μπράβο πάει στην Κοστα Ρικα.

Μόνο η αυστηρή κριτική θα τους κάνει να προσπαθούν συνέχεια για το καλύτερο και όχι τα μπράβο

που φτάσαμε ως εδώ.

Δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν αλλά από τη στιγμη που στο θέμα αυτό λέμε τη γνώμη μας δημοσια θα τη πω και εγώ..

Πιστεύω πως απόψεις τετοιου είδους όπως η παραπάνω, και τις βλέπουμε συχνά ειδικά στην Ελλάδα, δείχνουν ελειψη αθλητικής παιδείας και γενικότερα στη πράξη καμία σχέση με το αθλητισμο.

Ο αθλητισμός ο οποίος δημιουργήθηκε σε αυτόν εδώ τον τόπο σημαινει προσπαθεια, σεβασμός, ευγενής άμιλλα, νικη, ήττα, με λίγα λόγια πανηγυρι του σώματος και της ψυχής του αθλουμενου.

Ο αθλητισμός διδάσκει να προσπαθείς συνεχώς και όποτε αποτυγχανεις να μην το βάζεις κατω και την επόμενη φορά να είσαι καλύτερος.

Τα παιδιά έδωσαν την ψυχή τους στο γήπεδο και αυτό φάνηκε θα μπορούσαμε να μην είχανε περάσει ούτε από τους ομίλους είδε όλος ο κόσμος ότι μια μικρή χώρα που έχει όμως τεράστια ψυχή και καρδιά πάλεψε ως το τέλος.

Φράσεις όπως αρκετά τους χαιδεψαμε τα αυτιά κτλπ δείχνουν παντελή έλλειψη αθλητικου πνεύματος, λες και περίμεναν οι αθλητές τη γνώμη 5-10 άσχετων από τον κανεπε τους πίνοντας τη μπύρα τους...

Όπως ο Σαμαράς έγινε παιχταρας όταν έβαλε το πεναλντι τόσο αμπαλος θα ηταν αν το έχανε....

Δεν πειράζει όμως αυτή είναι η κουλτουρα μας σαν λαός :D

Έγινε επεξεργασία - hms
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, απο την στιγμη που το παλεψανε για μενα ειναι νικητες και φυγαμε με ψιλα το κεφαλι. Θα μου την εδινε εαν το παιζαμε κοτες.....

Link to comment
Share on other sites

Moυ φαινεται μπερδευουμε τη μπαλιτσα με τον Τρωικο πολεμο....Βεβαια ηταν γνωστο οτι μερικοι περιμεναν στη γωνια αλλα μηπως να θυμησουμε καποια πραγματακια?Οπως οτι δεν μιλαμε για αμοιβομενους υπαλληλους της εθνικης αλλα για επαγγελματιες αθλητες που εθελοντικα βρισκονται εκει αφιερωνοντας το χρονο των διακοπων τους καθε καλοκαιρι και ρισκαροντας την υγεια και την καριερα τους(ο Πλιατσικας και ο Αβρααμ στην εθνικη χτυπησαν να θυμησω).Κατα τα λοιπα θα συμφωνησω με τον hms ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν αλλά από τη στιγμη που στο θέμα αυτό λέμε τη γνώμη μας δημοσια θα τη πω και εγώ..

Πιστεύω πως απόψεις τετοιου είδους όπως η παραπάνω, και τις βλέπουμε συχνά ειδικά στην Ελλάδα, δείχνουν ελειψη αθλητικής παιδείας και γενικότερα στη πράξη καμία σχέση με το αθλητισμο.

Ο αθλητισμός ο οποίος δημιουργήθηκε σε αυτόν εδώ τον τόπο σημαινει προσπαθεια, σεβασμός, ευγενής άμιλλα, νικη, ήττα, με λίγα λόγια πανηγυρι του σώματος και της ψυχής του αθλουμενου.

Ο αθλητισμός διδάσκει να προσπαθείς συνεχώς και όποτε αποτυγχανεις να μην το βάζεις κατω και την επόμενη φορά να είσαι καλύτερος.

Τα παιδιά έδωσαν την ψυχή τους στο γήπεδο και αυτό φάνηκε θα μπορούσαμε να μην είχανε περάσει ούτε από τους ομίλους είδε όλος ο κόσμος ότι μια μικρή χώρα που έχει όμως τεράστια ψυχή και καρδιά πάλεψε ως το τέλος.

Φράσεις όπως αρκετά τους χαιδεψαμε τα αυτιά κτλπ δείχνουν παντελή έλλειψη αθλητικου πνεύματος, λες και περίμεναν οι αθλητές τη γνώμη 5-10 άσχετων από τον κανεπε τους πίνοντας τη μπύρα τους...

Όπως ο Σαμαράς έγινε παιχταρας όταν έβαλε το πεναλντι τόσο αμπαλος θα ηταν αν το έχανε....

Δεν πειράζει όμως αυτή είναι η κουλτουρα μας σαν λαός :D

Φιλε μου και η κοστα ρικα 4,5 εκατομυρια λαος ειναι

Διαβασε προσεκτικα παλι σε παρακαλω

Δεν κατηγορησαμε τους παικτες αλλα αυτους που τους επιλεγουν και την κανουνε λουης μετα

Ουτε τον Γκεκα κατηγορησαμε, και το βιντεακι ηταν χιουμορ

Μαλλον δεν καταλαβες τι θελουμε να πουμε, ασχολουμαστε με το ποδοσφαιρο και εχουμε το δικαιωμα να κρινουμε τα λαθη για να γινουμε καλυτεροι

Και συ μπορεις να πεις την αποψη σου οπως την ειπαν και αλλοι φιλοι αλλα χωρις να θιγεις

Μη μου το παιζεται τωρα ολοι πατριωτες και τους κανετε και ηρωες, κι εμεις αγαπαμε την Ελλαδα και ειπαμε και Μπραβο!

Και βλεπουμε μουντιαλ απο τον καναπε μας πινοντας μπυρες γιατι δεν μπορουμε να ειμαστε Βραζιλια, εσυ απο που βλεπεις;

Φιλικα Βασιλης :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν αλλά από τη στιγμη που στο θέμα αυτό λέμε τη γνώμη μας δημοσια θα τη πω και εγώ..

Πιστεύω πως απόψεις τετοιου είδους όπως η παραπάνω, και τις βλέπουμε συχνά ειδικά στην Ελλάδα, δείχνουν ελειψη αθλητικής παιδείας και γενικότερα στη πράξη καμία σχέση με το αθλητισμο.

Ο αθλητισμός ο οποίος δημιουργήθηκε σε αυτόν εδώ τον τόπο σημαινει προσπαθεια, σεβασμός, ευγενής άμιλλα, νικη, ήττα, με λίγα λόγια πανηγυρι του σώματος και της ψυχής του αθλουμενου.

Ο αθλητισμός διδάσκει να προσπαθείς συνεχώς και όποτε αποτυγχανεις να μην το βάζεις κατω και την επόμενη φορά να είσαι καλύτερος.

Τα παιδιά έδωσαν την ψυχή τους στο γήπεδο και αυτό φάνηκε θα μπορούσαμε να μην είχανε περάσει ούτε από τους ομίλους είδε όλος ο κόσμος ότι μια μικρή χώρα που έχει όμως τεράστια ψυχή και καρδιά πάλεψε ως το τέλος.

Φράσεις όπως αρκετά τους χαιδεψαμε τα αυτιά κτλπ δείχνουν παντελή έλλειψη αθλητικου πνεύματος, λες και περίμεναν οι αθλητές τη γνώμη 5-10 άσχετων από τον κανεπε τους πίνοντας τη μπύρα τους...

Όπως ο Σαμαράς έγινε παιχταρας όταν έβαλε το πεναλντι τόσο αμπαλος θα ηταν αν το έχανε....

Δεν πειράζει όμως αυτή είναι η κουλτουρα μας σαν λαός :D

Δεν θεωρώ ότι με έθιξες σε κάτι που έγραψα που προφανώς δεν κατάλαβες.

Για μένα τα πράγματα είναι ξεκάθαρα και καμία σχέση δεν έχουν με αυτό που αναφέρεις περί αθλητικού πνεύματος και άμιλλας και έλλειψη αθλητικής παιδείας.

Τα παιδιά είναι επαγγελματίες και πληρώνονται αδρά. Κάνουν ένα επάγγελμα όπως όλα τα άλλα με την διαφορά ότι είναι καλοπληρωμένο σε σχέση με τα άλλα.

Αν παίζανε τσάμπα ,για την σημαία,τα χρώματα κλπ τότε ναι θα ήταν ήρωες.

Τώρα είναι επαγγελματίες που απλά δεν κάνανε καλή δουλειά αλλά μέτρια (μιλάω πάντα για τον συγκεκριμένο αγώνα και για την συγκεκριμένη ομάδα που αντιμετώπισαν)

Link to comment
Share on other sites

5 εκατομμύρια μοιράστηκαν στους παιχτες οποτε δεν τους χάλασε...δεν επαιξαν τζάμπα!

Link to comment
Share on other sites

5 εκατομμύρια μοιράστηκαν στους παιχτες οποτε δεν τους χάλασε...δεν επαιξαν τζάμπα!

Οπως θα ξερεις αυτα τα χρηματα ειναι μερος του μεριδιου της ΕΠΟ απο τα τηλεοπτικα και μοιραζονται απο τη FIFA αναλογα με την καταταξη καθε ομαδας ,αρα δεν τα μοιραστηκαν ,τα κερδισαν και μαλιστα εφεραν και αλλα τοσα στη χωρα και περιπου 60 εκ. απο το 2004 ως σημερα...Μην μεινει η εντυπωση οτι τα εδωσε καποιος αλλος.Ασε που οπως θα ξερεις εχουν δημοσια δηλωσει οτι παραιτουνται των χρηματων υπερ του προπονητικου κεντρου ασχετα αν η ΕΠΟ το δεχτει τελικα ή οχι.Και για να μην δημιουργουμε και εντυπωσεις..οταν παει καποιος να παιξει δεκα προκριματικους αγωνες ξερεις αν πληρωνεται?Ξερεις αν ο Αβρααμ ας πουμε αποζημιωθηκε απο κανεναν για την καριερα που ισως καταστραφει?Ξερεις κανενα αλλο επαγγελματια που να αφηνει τη δουλεια του ,τις διακοπες ,την οικογενεια του(πολλοι παιζουν και εξω..) για να αφιερωσουν χρονο σε μια αντιστοιχη 'εθνικη'?ΚΑι τελικα πιστευεις οτι καποιος απ ολους παει στην εθνικη για να κερδισει χρηματα?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστευω οτι ο Σαντος είδε οτι ενδεχόμενος μπορούσαμε να περάσουμε στον επόμενο γύρο, δεν "καθόταν" το παιχνίδι και επειδή παθιαστηκε του βγήκε λιγο λαθος. Ανθρώπινο το βρίσκω, οπως εχω πει και πριν, το χαρηκα οσο δεν έπαιρνε και ένιωσα λιγο περήφανος κακά τα ψέματα που έβλεπα την εθνική μας στους 16 να παίζει στα πεναντι και να τα πηγαίνει καλα.

Εντάξει ο τερματοφύλακας μας επειδή δεν ειχε πιάσει μπάλα στο παιχνίδι ενω ο Ναβας δούλευε υπερωρίες, οταν έφτασαν τα πεναντι ο ενας ηταν φουλ στο κλίμα, ο άλλος εκτός. Λογικό και το αποτέλεσμα θα ελεγα. Ανθρώπινο και γινεται παντού.

Μακάρι να γινει το προπονητικό κέντρο, τα παιδια εκει έδειξαν το πόσο πονάνε αυτη τη φανέλα. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστευω οτι ο Σαντος είδε οτι ενδεχόμενος μπορούσαμε να περάσουμε στον επόμενο γύρο, δεν "καθόταν" το παιχνίδι και επειδή παθιαστηκε του βγήκε λιγο λαθος. Ανθρώπινο το βρίσκω, οπως εχω πει και πριν, το χαρηκα οσο δεν έπαιρνε και ένιωσα λιγο περήφανος κακά τα ψέματα που έβλεπα την εθνική μας στους 16 να παίζει στα πεναντι και να τα πηγαίνει καλα.

Εντάξει ο τερματοφύλακας μας επειδή δεν ειχε πιάσει μπάλα στο παιχνίδι ενω ο Ναβας δούλευε υπερωρίες, οταν έφτασαν τα πεναντι ο ενας ηταν φουλ στο κλίμα, ο άλλος εκτός. Λογικό και το αποτέλεσμα θα ελεγα. Ανθρώπινο και γινεται παντού.

Μακάρι να γινει το προπονητικό κέντρο, τα παιδια εκει έδειξαν το πόσο πονάνε αυτη τη φανέλα. :)

Μα αυτο ειναι το θεμα Μαριε! Να πονανε τη φανελα και να σκυλιαζουν. Εκει που ολοι τους εχουν ξεγραμμενους εκεινοι να τους ταπωνουν! Να μην το παρατανε. Να μη σερνονται, να μην παιζουν βαρετο παιχνιδι με γιομες απο το ενα τερμα στο αλλο και να δειχνουν ετσι συνεχεια οτι δεν πρεπει να μας υποτιμανε και πως η Ελλαδα δεν ειναι ευκολος αντιπαλος!

Αλλη μια φορα μπραβο απο μενα για το παθος που μας εδειξαν και που μας εκαναν να δουμε μουντιαλ με αξιωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Οπως θα ξερεις αυτα τα χρηματα ειναι μερος του μεριδιου της ΕΠΟ απο τα τηλεοπτικα και μοιραζονται απο τη FIFA αναλογα με την καταταξη καθε ομαδας ,αρα δεν τα μοιραστηκαν ,τα κερδισαν και μαλιστα εφεραν και αλλα τοσα στη χωρα και περιπου 60 εκ. απο το 2004 ως σημερα...Μην μεινει η εντυπωση οτι τα εδωσε καποιος αλλος.Ασε που οπως θα ξερεις εχουν δημοσια δηλωσει οτι παραιτουνται των χρηματων υπερ του προπονητικου κεντρου ασχετα αν η ΕΠΟ το δεχτει τελικα ή οχι.Και για να μην δημιουργουμε και εντυπωσεις..οταν παει καποιος να παιξει δεκα προκριματικους αγωνες ξερεις αν πληρωνεται?Ξερεις αν ο Αβρααμ ας πουμε αποζημιωθηκε απο κανεναν για την καριερα που ισως καταστραφει?Ξερεις κανενα αλλο επαγγελματια που να αφηνει τη δουλεια του ,τις διακοπες ,την οικογενεια του(πολλοι παιζουν και εξω..) για να αφιερωσουν χρονο σε μια αντιστοιχη 'εθνικη'?ΚΑι τελικα πιστευεις οτι καποιος απ ολους παει στην εθνικη για να κερδισει χρηματα?

Καταρχάς στην εθνική πας για πολλους λόγους..και ναι ένας απο αυτους είναι και το μεροκάματο γιαυτους!επίσης 5 εκ. μοιράστηκαν οι παιχτες και 5 πήγαν στην ΕΠΟ....δεν λέω κουβέντες του αέρα!μην ξεχνάμε οτι έβγαλαν και 200 διαφημίσεις και πήραν και απο εκεί αρκετά χρήματα....επίσης κανοντας ενα καλό ματς στην εθνική βγαζεις άλλο όνομα στην "πιάτσα"... Ο campbell ενω έκανε θαύματα στον ολυμπιακό γιατί γύρισε στην Άρσεναλ κάνοντας ενα και μονο καλό ματς και τους τρέλανε??επίσης γράφτηκαν στην ιστορία!ποιος δεν το θέλει αυτό??? Μην λέμε ρε παιδιά οτι θέλουμε!μακάρι να ηταν όλα τόσο αθώα!ας μην έπαιρναν ουτε μισο ευρώ...τοτε θα βλέπαμε ποιος παιζει για την φανέλα...κάνα 2 με το ζόρι........
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...