Jump to content

Βραζιλια 2014


Recommended Posts

Ααα και έκαναν και διακοπές στην Βραζιλία!είδαμε αρκετές φωτο χαλάρωσης των ελλήνων παιχτών........

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς στην εθνική πας για πολλους λόγους..και ναι ένας απο αυτους είναι και το μεροκάματο γιαυτους!επίσης 5 εκ. μοιράστηκαν οι παιχτες και 5 πήγαν στην ΕΠΟ....δεν λέω κουβέντες του αέρα!μην ξεχνάμε οτι έβγαλαν και 200 διαφημίσεις και πήραν και απο εκεί αρκετά χρήματα....επίσης κανοντας ενα καλό ματς στην εθνική βγαζεις άλλο όνομα στην "πιάτσα"... Ο campbell ενω έκανε θαύματα στον ολυμπιακό γιατί γύρισε στην Άρσεναλ κάνοντας ενα και μονο καλό ματς και τους τρέλανε??επίσης γράφτηκαν στην ιστορία!ποιος δεν το θέλει αυτό??? Μην λέμε ρε παιδιά οτι θέλουμε!μακάρι να ηταν όλα τόσο αθώα!ας μην έπαιρναν ουτε μισο ευρώ...τοτε θα βλέπαμε ποιος παιζει για την φανέλα...κάνα 2 με το ζόρι........

Φιλε μου το λιγοτερο υπερβαλεις..Θα παει για μεροκαματο ο Σωκρατης με 11 εκ μεταγραφη περυσι?Τι κουβεντες του αερα να λες,το πως θα μοιραζονταν τα χρηματα το λεω παραπανω,εσυ δεν ακουσες οτι παρετηθηκαν του πριμ?(και οχι μεροκαματου,αν δεν διακρινοταν δεν θα επερναν μια αν και θα ειχαν εργαστει -αφου το θετεις ως εργασια-εκτος αν εσυ εννοεις εργασια για εναν αθλητη να νικαει μονο).Διαφημιση κανουν τα δημοσια προσωπα και ειναι δικαιωμα τους , τι σχεση εχει με το μουντιαλ?Και ο Αναστοπουλος πριν 30 χρονια εκανε και ο Βλαχος το rexona και ας μην ειχαν παρει μυρωδια απο μουντιαλ.Και στην τελικη εσυ κρινεις τι θα κανει στην καθολα αξια καριερα του ενας διεθνης??Καλο κι αυτο..Ο Campbell γυρισε στην Αρσεναλ πριν το μουντιαλ παρεπιπτοντως.Στην ιστορια γραφτηκαν με το σπαθι τους και μαγκια τους,οποιος μπορει γραφεται,οποιος δεν μπορει κρινει τους αλλους.Kαι στο λεω ειλικρινα μου κανει μεγαλη εντυπωση που 2 λεπτα μετα τη ληξη το πρωτο σου σχολιο ηταν περι αποπομπων.Οσο για τις στιγμες χαλαρωσης και τις διακοπες,τι να σου πω,το θεωρω τελειως ακυρο σχολιο,λες να χει θεμα καποιος απ αυτους να παει 10 μερες διακοπες στη Βραζιλια?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το λιγοτερο υπερβαλεις..Θα παει για μεροκαματο ο Σωκρατης με 11 εκ μεταγραφη περυσι?Τι κουβεντες του αερα να λες,το πως θα μοιραζονταν τα χρηματα το λεω παραπανω,εσυ δεν ακουσες οτι παρετηθηκαν του πριμ?(και οχι μεροκαματου,αν δεν διακρινοταν δεν θα επερναν μια αν και θα ειχαν εργαστει -αφου το θετεις ως εργασια-εκτος αν εσυ εννοεις εργασια για εναν αθλητη να νικαει μονο).Διαφημιση κανουν τα δημοσια προσωπα και ειναι δικαιωμα τους , τι σχεση εχει με το μουντιαλ?Και ο Αναστοπουλος πριν 30 χρονια εκανε και ο Βλαχος το rexona και ας μην ειχαν παρει μυρωδια απο μουντιαλ.Και στην τελικη εσυ κρινεις τι θα κανει στην καθολα αξια καριερα του ενας διεθνης??Καλο κι αυτο..Ο Campbell γυρισε στην Αρσεναλ πριν το μουντιαλ παρεπιπτοντως.Στην ιστορια γραφτηκαν με το σπαθι τους και μαγκια τους,οποιος μπορει γραφεται,οποιος δεν μπορει κρινει τους αλλους.Kαι στο λεω ειλικρινα μου κανει μεγαλη εντυπωση που 2 λεπτα μετα τη ληξη το πρωτο σου σχολιο ηταν περι αποπομπων.Οσο για τις στιγμες χαλαρωσης και τις διακοπες,τι να σου πω,το θεωρω τελειως ακυρο σχολιο,λες να χει θεμα καποιος απ αυτους να παει 10 μερες διακοπες στη Βραζιλια?

Ακριβώς όπως τα λες..δεν θα επεκταθω.....ας συνεχίζουμε να δοξαζουμε τους "παιχταραδες" μας λοιπον..που αφιλοκερδώς πήγαν στο ριο και πάλεψαν για την φανελα και μονο...που οι μισοί δεν τραγουδούσαν καν τον εθνικό ύμνο...
Link to comment
Share on other sites

Eν κατακλειδι το προβλημα που αντιλαμβανεσαι ειναι οτι δεν 'τραγουδησαν' (ο εθνικος υμνος ψαλλεται παρεπιπτοντως) αρκετα δυνατα τον εθνικο υμνο?δηλαδη αν τον ψιθυριζαν ή τον ελεγαν απο μεσα τους δεν πιανει?Στα ιδανικα των ολυμπιακων αγωνων του ΄36 με παραπεμπει αυτο..Να τους δοξαζεις κανενας δε σε υποχρεωνει,αθλητες ειναι δεν ειναι ο Καραισκακης και ο Καναρης.Δεν ειναι κακο ομως να αναγνωριζει κανεις την επιτυχια του αλλου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ο καθένας ας κρατησει οτι θελει απο αυτο το Μουντιάλ, εγω κρατάω το γεγονός πως οσα Μουντιάλ θυμάμαι δεν έβλεπα πουθενα την ελλαδα, έβλεπα πολλες άγνωστες χώρες του κόσμου να πανηγυρίζουν και ελεγα μακάρι να βλεπω καποια στιγμη και την ελλαδα, ε λοιπον φετος οχι μονο την ειδα να παιρνει μέρος στην κορυφαία ποδοσφαιρική διοργάνωση αλλα και καταφέρνει να προκρίνεται στους 16 οταν χώρες και χώρες δεν το κατάφεραν και να παιζει μεχρι το τελος για τους 8 και λογο τύχης τελικα δεν κατάφερε να προκριθεί.

Κανενας απο τους διεθνείς δεν παιζει για τα λεφτα, κατι το οποίο θα μπορουσε κάποιος να ισχυριστεί για τους συλλόγους, οι διεθνείς σε μεγαλο βαθμό εχουν εξασφαλίσει το οικονομικο ζήτημα, και ο τρόπος που παιζουν δειχνει πως το κανουν μονο για την πατρίδα.

Οταν ειπα πριν για ανθρώπους που καμια σχεση δεν εχουν με τον αθλητισμό και ομως κρίνουν πίνοντας μπύρα απο τον καναπε τους, δεν το εννοούσα κυριολεκτικά αλλα μεταφορικά. " κοιτα τον μωρε πως παει στη μπάλα ΑΡΕΕΕΕΕΕ " , " κοιτα τι έχασε ρεεεεε " τύποι στην πλειοψηφία τους πουν δεν μπορουν να κανουν τα 100 μετρα κατω απο 10 λεπτα και στις 99% των περιπτώσεων που το πετυχαίνουν ειναι με αυτοκίνητο..... :D

θελω να πω παιδια αν δεν εχετε νιώσει τον αθλητισμό έστω στην πιο απλούστατη μορφή του ποσο μαλλον σε τέτοιες διοργανώσεις, κρατήστε λιγο το μεσογειακό ταμπεραμέντο σας για το τι μπορει να συμβαινει σε ενα παιχνιδι με τις καλυτερες 16 ομάδες του κόσμου, στη Βραζιλία με θερμοκρασίες και συνθήκες που δεν εχει νιώσει κανενας μας, να σε παρακολουθεί όλος ο κοσμος, έχοντας διανύσει χιλιόμετρα, προσπαθώντας για το καλυτερο..... :)

Έγινε επεξεργασία - hms
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μερικοι ισως να το βλεπετε λιγο σφαιρικα το θεμα και επιφανειακα, αλλα κατα βαθος ολοι συμφωνουμε γενικα

Οταν εισαι μεσα στο ποδοσφαιρο καθημερινα και ασχολεισαι κρινεις τις λεπτομερειες και εισαι αυστηρος κριτης

Λιγο η πικρα λιγο η απογοητευση μας βγαινει το κατι παραπανω

Το συμπερασμα παντως ειναι πως πλεον θα μας υπολογιζουν και οι καταξιωμενες ποδοσφαιρικα χωρες

Ευχομαι καλη συνεχεια :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ο καθένας ας κρατησει οτι θελει απο αυτο το Μουντιάλ, εγω κρατάω το γεγονός πως οσα Μουντιάλ θυμάμαι δεν έβλεπα πουθενα την ελλαδα, έβλεπα πολλες άγνωστες χώρες του κόσμου να πανηγυρίζουν και ελεγα μακάρι να βλεπω καποια στιγμη και την ελλαδα, ε λοιπον φετος οχι μονο την ειδα να παιρνει μέρος στην κορυφαία ποδοσφαιρική διοργάνωση αλλα και καταφέρνει να προκρίνεται στους 16 οταν χώρες και χώρες δεν το κατάφεραν και να παιζει μεχρι το τελος για τους 8 και λογο τύχης τελικα δεν κατάφερε να προκριθεί.

Κανενας απο τους διεθνείς δεν παιζει για τα λεφτα, κατι το οποίο θα μπορουσε κάποιος να ισχυριστεί για τους συλλόγους, οι διεθνείς σε μεγαλο βαθμό εχουν εξασφαλίσει το οικονομικο ζήτημα, και ο τρόπος που παιζουν δειχνει πως το κανουν μονο για την πατρίδα.

Οταν ειπα πριν για ανθρώπους που καμια σχεση δεν εχουν με τον αθλητισμό και ομως κρίνουν πίνοντας μπύρα απο τον καναπε τους, δεν το εννοούσα κυριολεκτικά αλλα μεταφορικά. " κοιτα τον μωρε πως παει στη μπάλα ΑΡΕΕΕΕΕΕ " , " κοιτα τι έχασε ρεεεεε " Μη μου πεις οτι εσύ δε το έχεις κάνει ποτέ σου; τύποι στην πλειοψηφία τους πουν δεν μπορουν να κανουν τα 100 μετρα κατω απο 10 λεπτα και στις 99% των περιπτώσεων που το πετυχαίνουν ειναι με αυτοκίνητο..... :DΤα 100 μέτρα τα κάνω τρέχοντας με την κοιλίτσα μου να χτυπάει πλαφ πλαφ δεξιά και αριστερά, σε κανα τέταρτο με δυο στάσεις ενδιάμεσα (στα 25 και τα 75 μέτρα, αρκεί να έχει σκιά εκεί) αλλα αν μου βάλεις απέναντι στη γραμμή του τερματισμού ένα καφάσι μπύρες, σπάω και παγκόσμιο ρεκόρ αμα λάχει! Το αυτοκίνητό μου το παίρνω για να κατέβω ακόμα και στον κάτω όροφο της πολυκατοικίας. Είμαι ο χειρότερος άμπαλος του κόσμου και θα το καταλάβεις οταν μου κάνεις πασούλα μια μπάλα και εγώ αντί να την κλωτσήσω, κάθομαι πάνω της για να φάω το πιτόγυρό μου. Υποστηρίζω τον Παναθηναικό αλλά δε ξέρω να σου πω τρια ονόματα παιχτών της ομάδας. Μπορείς να με κατηγορήσεις και να με ηρωνευτείς για ολα αυτά αλλά δε μπορεις να μου αφαιρέσεις το δικαίωμα να ΚΡΙΝΩ αυτούς που κάνουν πολύ καλά αυτό που εγώ παίζω χάλια ακόμα και στο play station, οταν κάνουν λάθη και άστοχες ενέργειες. Ναι, κρίνω καθισμένος πάνω στον καναπέ μου χαΪδεύοντας την κοιλίτσα μου και κάνοντας πορδούλες, όλες τις βλακείες και τα λάθη των ποδοσφαιριστών με τις λίγες γνώσεις που έχω στο ποδόσφαιρο, γιατί θα ήθελα να μπει η καταραμμένη μπάλα στα δύχτια και να πανηγυρίσω για τη χώρα μου. Κρίνω γιατί έχω μάτια και βλέπω και έχω τη δυνατότητανα το κάνω, έχοντας μια στοιχειώδη, κοινή νοημοσύνη και οχι κανα ξυράφι μυαλό........Αν δε το έκανα, θα καθόμουν ανέκφραστος σε ενα καναπέ, η γυναίκα μου θα περνούσε μπροστά από την τηλεόραση αλλά δε θα με ένοιαζε, δε θα έπινα ούτε μπύρα ούτε θα έτρωγα πίτσα και μόλις τελείωνε ο αγώνας θα έκλεινα ανέκφραστος ακόμα την τηλεόραση, θα έκανα τσισάκια μου ανέκφραστος, θα κοιμόμουν ανέκφραστος και όταν την άλλη μερα με ρωτούσαν οι φίλοι μου "πως σου φάνηκε ο αγώνας;" εγώ ανέκφραστος θα απαντούσα "Ποιός αγώνας;"

θελω να πω παιδια αν δεν εχετε νιώσει τον αθλητισμό έστω στην πιο απλούστατη μορφή του ποσο μαλλον σε τέτοιες διοργανώσεις, κρατήστε λιγο το μεσογειακό ταμπεραμέντο σας για το τι μπορει να συμβαινει σε ενα παιχνιδι με τις καλυτερες 16 ομάδες του κόσμου, στη Βραζιλία με θερμοκρασίες και συνθήκες που δεν εχει νιώσει κανενας μας, να σε παρακολουθεί όλος ο κοσμος, έχοντας διανύσει χιλιόμετρα, προσπαθώντας για το καλυτερο..... :)

....ναι είμαι από αυτούς που κρίνουν και θα συνεχίσω να το κάνω γιατί είμαι άνθρωπος και είναι μέσα στο DNA μου να το κάνω αλλά ξέρεις κάτι.......είμαι υπερήφανος για εκεί που έφτασαν την Ελλάδα οι ποδοσφαιριστές μας και όσα μπινελίκια και να τους έριξα, όσα φάσκελα και να έριξα, μόλις τελείωσε ο αγώνας με την Κόστα Ρικα, σηκώθηκα όρθιος από τον καναπέ και χειροκρότησα συγκινημένος την Εθνική ομάδα!

....και οχι, δε το κάνουν μονο για την Πατρίδα!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπαααα, βλεπω οι Γαλλοι να μας χαιρετανε αλλα κατα τα αλλα ειμαι με την κολομβια αν και στο μπραζιλ δυσκολα βλεπω να την περασουν στην επομενη φαση. Ειδωμεν.....

Link to comment
Share on other sites

γερμανια - ολλανδια βλεπω τελικο

Link to comment
Share on other sites

γερμανια - ολλανδια βλεπω τελικο

Κι εγω ετσι το βλεπω!

Link to comment
Share on other sites

Από τα σημερινά ζευγάρια βλέπω, Βραζιλία και Γερμανία...

Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφερε η Βραζιλια να μου γινει αντιπαθης σε αυτο το μουντιαλ???

Link to comment
Share on other sites

Στον κουβα παλι.......

Τωρα εχουμε Βραζιλια-Γερμανια και Αργετινη με Ολλανδια λογικα

Νειμαρ τελος για το μουντιαλ......

Link to comment
Share on other sites

Καλα εχουν κατσει ολοι οι αγιοι πανω στη γραμμη και δεν περναει η μπαλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα εχουν κατσει ολοι οι αγιοι πανω στη γραμμη και δεν περναει η μπαλα!!!

Η τύχη ειναι μαζι τους!!!

Link to comment
Share on other sites

τι τυχη..αλλιως το λενε...απιστευτη αλλαγη απο Φαν Γκααλ..μεγαλο ρισκο..

Link to comment
Share on other sites

τι τυχη..αλλιως το λενε...απιστευτη αλλαγη απο Φαν Γκααλ..μεγαλο ρισκο..

Ξερω ξερω τι ειναι χαχαχα!

Οσο για την αλλαγη κατι θα ξέρει!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι φαινεται..δεν τον ξερω..

---------------------------------

χχχαχαχα οντως κατι ξερει!!!

Έγινε επεξεργασία - Synagridas
Link to comment
Share on other sites

..και παραξερει..

Link to comment
Share on other sites

του βγηκε κιολας ααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Αντισυμβατικος τυπος ο Φαν Γκααλ αλλα και μεγαλος προπονητης...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η κοσταρικα για ακομη μια φορα ηταν σκληρο καρυδι αλλα ο κρυφος ασσος στο μανικη του βανγκαλ αποδειχτηκε σωτηριος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...