Jump to content

Paschalpgr Reef V2, Γιατί Άμα Κάνεις Την Αρχή…..


paschalpgr

Recommended Posts

Πασχάλη τώρα το διάβασα το θέμα σου από την αρχή. Μπράβο ρε φίλε, έχεις κάνει απίστευτη δουλειά. Το ενυδρείο όσο πάει γίνεται όλο και πιο όμορφο. Με το κοραλλάκι τι έγινε;

Από τι μπορεί να πάθει ένα κοράλλι RTN;

Σταματη σε ευχαριστω. RNT μπορει να συμβει για διαφορους λογους οπως μεταβολες σε αλατοτητα, θερμοκρασια,,φως κλπ. Το παραξενο εδω ειναι οτι το διπλανο κομματι και αλλα δυο φραγκ που εχω σε αλλα,σημεια δεν εχουν παθει τιποτα μεχρι στιγμης!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο "τζοκερ" που και πιο κομματι θα παθει RTN, η ποσιλοπορες ειναι γενικα λιγο ευαισθητες και καλως δειχτης για το ενυδρειο μας(μαζι με την hystrix και μεροικα ακομα)...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μια μικρη ενημερωση απο καποια νεα κομματια εξοπλισμου που εκανα και θα μπουνε σιγα σιγα σε λειτουργια.

πρωτος ενας bio-pellet reactor :icon_dance:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Πασχαλη πολυ καλη δουλεια φιλε.

Για δωσε λεπτομεριες γιατι σκεφτομουνα και εγω να κανω DIY reactor μινι για αντιφωσφορο και ανθρακα.

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη ενημερωση απο καποια νεα κομματια εξοπλισμου που εκανα και θα μπουνε σιγα σιγα σε λειτουργια.

πρωτος ενας bio-pellet reactor :icon_dance:

https://www.youtube.com/watch?v=7NwWL-yW5Hg

Εδω μιλαμε για το κορυφαίο σχεδιο σε pellet reactor που εχω εντοπίσει παγκόσμιος. Τα ειχαμε πει με το Πασχαλη αλλα αποδεικνύεται πολυ γρήγορο πιστόλι οταν εχει ξεκάθαρο στόχο..!! Χαίρομαι πολυ που επειρεασο λιγο το ολο σου σχεδιο και ο reactor ειναι εκπληκτικός!!!!

Ειμαι σίγουρος οτι θα δουμε και αλλα υπεροχα σχεδια στο μελλον. Να χαιρεσε το συγκεκριμενο τρελο εργαλείο που εκανες και σου αξιζει να καμαρώνεις οτι το εχεις και το εχεις φτιάξει εσυ!! Κλείσε λιγο τη Βάνα ομως, απαλά.. Βελούδινα..:P

Απλα respect για αλλη και φορα!! :jig:

Έγινε επεξεργασία - Discos
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο και από μένα Πασχάλη! Φοβερή δουλειά. Το'χεις πολύ το DIY!!! :bow: :bow: :bow:

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε τι εκανες παλι? Φοβερο!

Ειναι μεγαλο πραγμα στον ανθρωπο να πιανουν τα χερια σου και να εχεις και τις γνωσεις να το υλοποιεις!

Ποιο ηταν το κοστος του?

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη ενημερωση απο καποια νεα κομματια εξοπλισμου που εκανα και θα μπουνε σιγα σιγα σε λειτουργια.

πρωτος ενας bio-pellet reactor :icon_dance:

Πολύ καλή κατασκευή φίλε μου δεν εχει να ζηλέψει τίποτα απο τους ακριβούς επώνυμους reactors....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Πασχαλη πολυ καλη δουλεια φιλε.

Για δωσε λεπτομεριες γιατι σκεφτομουνα και εγω να κανω DIY reactor μινι για αντιφωσφορο και ανθρακα.

Μακη σε ευχαριστω. Ο συγκεκριμενος τυπος ριακτορα δεν θα μπορει να δουλεψει καλα με ανθρακα ή αντιφωσφορο γιατι λογω του τροπου λειτουργιας του θα τα τριβει. Για bio pellet ομως ειναι ιδανικος

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλη τα χερια σου χρυσα,φιλε. :thumbsu: :thumbsu:

πολλα μπραβο και απο εμενα.

Πολλά μπράβο φίλε μου!

Πολλά μπράβο και από μένα Πασχάλη! Φοβερή δουλειά. Το'χεις πολύ το DIY!!! :bow: :bow: :bow:

Φιλε απλα μπραβο, :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122:

Πολύ καλή κατασκευή φίλε μου δεν εχει να ζηλέψει τίποτα απο τους ακριβούς επώνυμους reactors....

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε τι εκανες παλι? Φοβερο!

Ειναι μεγαλο πραγμα στον ανθρωπο να πιανουν τα χερια σου και να εχεις και τις γνωσεις να το υλοποιεις!

Ποιο ηταν το κοστος του?

Γιωργο σε ευχαριστω. Το κοστος χωρις την αντλια δεν ξεπερασε τα 60 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Εδω μιλαμε για το κορυφαίο σχεδιο σε pellet reactor που εχω εντοπίσει παγκόσμιος. Τα ειχαμε πει με το Πασχαλη αλλα αποδεικνύεται πολυ γρήγορο πιστόλι οταν εχει ξεκάθαρο στόχο..!! Χαίρομαι πολυ που επειρεασο λιγο το ολο σου σχεδιο και ο reactor ειναι εκπληκτικός!!!!

Ειμαι σίγουρος οτι θα δουμε και αλλα υπεροχα σχεδια στο μελλον. Να χαιρεσε το συγκεκριμενο τρελο εργαλείο που εκανες και σου αξιζει να καμαρώνεις οτι το εχεις και το εχεις φτιάξει εσυ!! Κλείσε λιγο τη Βάνα ομως, απαλά.. Βελούδινα.. :P

Απλα respect για αλλη και φορα!! :jig:

Μαριε σε ευχαριστω.

Η συζητηση και η ανταλλαγη ιδεων και αποψεων ειναι παντα εποικοδομητικη :thumbup:

Πολυ περισσοτερο οταν δινει ενα :bigemo_harabe_net-81: που τα σπαει :bigemo_harabe_net-77:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλη αρχη οι νεμο που ειναι ?βαριουντε?

οι νεμο εχουν κανει σπιτι μια γοργονια και δεν το κουνανε απο εκει!!!

Καλως την δεχτηκες :)

Θηριο η ανεμωνη

Να σου ζήσει!!

Καλορίζικη !!!

Πολυ ομορφη!!!

ευχαριστω πολυ! Αγαπημένο ζωντανό :bigemo_harabe_net-143:

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωωωραιος ο πασχαλης :thumbsu:

Μπραβο ρε συ συνεχισε να της προσφερεις το ιδανικο περιβαλλον φιλε και θα γινεις μπαμπας πολλες φορες :jig:

Ειναι πολυ ομορφη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...