Jump to content

Στον Δρόμο Για Αφρική


Recommended Posts

Δε θα έλεγα οτι είναι ιδιάιτερα κοφτερές οι πέτρες. Δοκιμές κάνε αλλά μη περιμένεις οτι αν σε μια φωτογραφία που θα ανεβάσεις και σου πουνε ολοι οτι το στήσιμο είναι πολύ ωραίο, θα το πετύχεις ξανά μέσα στο ενυδρείο. Στο σ΄τησιμο θα αυτοσχεδιάσεις. Απλά προσπάθησε να δημιουργήσεις μέσα στη γυάλα πολλές κρυψώνες, όπως ακριβώς έχεις κάνει στην παραπάνω φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εννοείται πως δεν θα ξανά πετύχω το ίδιο στήσιμο, αλλά θα προσπαθήσω για κάτι παρόμοιο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η λογικη του στησιματος καπως ετσι να το μεταφερεις και μεσα αλλα να εχεις υποψη οτι ενα μερος -αρκετο- απο τις πετρες θα θαφτει στην αμμο οποτε κανε το λιγο ψηλοτερο απο την αρχη..

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η λογικη του στησιματος καπως ετσι να το μεταφερεις και μεσα αλλα να εχεις υποψη οτι ενα μερος -αρκετο- απο τις πετρες θα θαφτει στην αμμο οποτε κανε το λιγο ψηλοτερο απο την αρχη..

Το γνωρίζω ότι θα θαφτεί ένα μέρος αλλά δεν έχω άλλες πέτρες και αν το ψηλώσω φοβάμαι μην γκρεμιστεί...
Link to comment
Share on other sites

Αν πατανε καλα οι πετρες δεν γκρεμιζεται,αυτες που εχεις μπορεις να τις σφηνωσεις ευκολα.Βρες μερικες ακομα και βαλε γιατι μετα ειναι πιο δυσκολο να επεμβεις..

Link to comment
Share on other sites

Θα δω πως θα κάτσουν οι πέτρες μέσα στο ενυδρείο και αν δεν είναι αρκετές θα βάλω και άλλες

Link to comment
Share on other sites

Θα δω πως θα κάτσουν οι πέτρες μέσα στο ενυδρείο και αν δεν είναι αρκετές θα βάλω και άλλες

Απο κάτω, αφου δε θα φαίνονται, δε χρειάζεται να βάλεις το ίδιο πετρωμα, αν το θέμα σου ειναι οτι τις πήρες απο μακρια και δε σου ειναι εύκολο να ξαναπάς. Εγω στο δικό μου στην αρχή είχα το ίδιο πετρωμα με αυτο που έχεις εσυ τωρα. Αυτή τη στιγμή έχω λάβα και πριν τη λάβα είχα ψαμμίτη αλλα ακόμα και τωρα οι πέτρες που ειναι μέσα στην άμμο ειναι οι πρώτες. Δε φαίνονται.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έστισα το ενυδρείο επιτέλους, και έβαλα το φίλτρο με άνθρακα και ενυδρειακό βαμβάκι για να καθαρίσει το νερό.

post-57053-0-19018100-1409316604_thumb.jpg

post-57053-0-08559400-1409316623_thumb.jpg

post-57053-0-92244100-1409316635_thumb.jpg

post-57053-0-01556200-1409316652_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...