Jump to content

Χρονοδιακοπτης...


Recommended Posts

Νικόλα κάνε μία βόλτα από το jumbo να τους δεις. Μπορεί να σου κάνουν και να γλιτώσεις και την αναμονή....

Δενι βιαζομαι... :)
Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος απο το ebay είναι για 24volt γιαυτό έχει εξωτερικούς ακροδέκτες.Δεν κανει για 220volt.

Link to comment
Share on other sites

Από την πίσω μεριά γράφει Power 12v.Γράφει κάπου αναλυτικά μήπως έχει έξοδο 12v;

Ο συγκεκριμένος απο το ebay είναι για 24volt γιαυτό έχει εξωτερικούς ακροδέκτες.Δεν κανει για 220volt.

Τα χαρακτηριστικά που γράφει ο πωλητής διαβάζουμε, όχι ότι δείχνουν οι φωτογραφίες.

Να και το λινκ με τις σωστές φωτογραφίες http://www.ebay.com/itm/181390240488?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Link to comment
Share on other sites

Το παραπανω link παραπέμπει σε άλλο πωλητή.Ο συγκεκριμένος χρόνο διακόπτης δεν παρέχει καμια ασφάλεια στα 220volt.Ενδέχεται να είναι εξάρτημα κάποιας ειδικής κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά που γράφει ο πωλητής διαβάζουμε, όχι ότι δείχνουν οι φωτογραφίες.

Να και το λινκ με τις σωστές φωτογραφίες http://www.ebay.com/itm/181390240488?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

αυτον τον πωλητη ειχα βρει Σταματη..
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εβαλα τα φωτα πηρα και εγω τον ψηφιακο του jumbo για να μην κανει θορυβο,ρε μαγκες τι πακετο ειναι αυτο? Τωρα καταλαβαινω πως νιωθει ο πατερας μου οταν θελει να του ρυθμισω κατι και του λεω οτι ειναι κουτος! Αισθανομαι τοσο χαζος....Χαχαχα,καλυτερα να ειχα παρει τον αναλογικο και ας εκανε και θορυβο!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εβαλα τα φωτα πηρα και εγω τον ψηφιακο του jumbo για να μην κανει θορυβο,ρε μαγκες τι πακετο ειναι αυτο? Τωρα καταλαβαινω πως νιωθει ο πατερας μου οταν θελει να του ρυθμισω κατι και του λεω οτι ειναι κουτος! Αισθανομαι τοσο χαζος....Χαχαχα,καλυτερα να ειχα παρει τον αναλογικο και ας εκανε και θορυβο!

Έλα ρε συ δεν είναι και τόσο δύσκολο. :jig:

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα μην παίρνετε φτηνιάρικους αναλογικούς γιατί κάνουν θόρυβο και κάποια στιγμή θα τα παίξουν. Είχα αρκετές φορές πρόβλημα και νόμιζα ότι είχε καεί η λάμπα αλλά έφταιγε ο χρονοδιακόπτης. Είχα φτηνιάρικους μέχρι που πήρα ένα Legrand και ησύχασα,ούτε θόρυβο ούτε τίποτα. Έχει 4πλάσια τιμή αλλά τα αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου θα το έχω σίγουρα. Θα κοιτάξω και θα σου πω.

Παιδιά έχει κανείς το manual του ηλεκτρονικού χρονοδιακόπτη των Jumbo?

Πήρα έναν αλλά η σύζυγος πέταξε το manual και δεν ξέρω πως να τον ρυθμίσω. :(

Link to comment
Share on other sites

Εχω το χαρτακι της συσκευασιας αλλα ειναι πολυ μικρα τα γραμματα,αν μπορεσω να το σκαναρω αυριο θα σου το στειλω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω το χαρτακι της συσκευασιας αλλα ειναι πολυ μικρα τα γραμματα,αν μπορεσω να το σκαναρω αυριο θα σου το στειλω.

Κάντο ποστ γιατί το ψάχνουν πολλοί

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει θορυβο ο αναλογικος του jumbo...τουλαχιστον ο δικος αλλα γτ να διαφερει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το σκαναρα και φαινονται τα γραμματα μια χαρα αν ζουμαρετε,το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το ανεβασω σε μεγαλη αναλυση εδω και αν ειναι μικρη δεν θα φαινεται τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Χθες ψάχνοντας βρήκα πως δουλεύει, τουλάχιστον στο σημείο που με ενδιαφέρει..

Πατώντας το Clock, βλέπεις το ρολόι.

Μετά πατάς το SET σταθερά για να ρυθμίσεις το ρολόι, με το LEFT-RIGHT πας πάνω κάτω, πατώντας το SET μία φορά προχωράς στο επόμενο πεδίο.

Μόλις ρυθμίσεις το ρολόι, μπορείς να πατήσεις το RIGHT και να ανοίξει το μενού με τα άνοιξε-κλείσε, πατώντας το RIGHT προχωράς τα σημεία προγραμματισμού, π.χ. No1 ON, No1 OFF, No2 ON, No3 OFF.

Πατώντας το set πάνω στο κάθε σημείο από τα παραπάνω ρυθμίζεις την ώρα, π.χ πότε ανοίγει, πότε κλείνει. Με το SET και μετά με το Manual κάνεις reset την εγγραφή.

Όταν έχεις κάνει τον προγραμματισμό πατάς το MANUAL για να το βάλεις στο AUTO ON ή OFF ανάλογα τι θέλεις εκείνη την ώρα και μετά θα στρώσει μόνο του.

Κάτι που παρατήρησα, είναι ότι όταν είναι ενεργό το κουμπάκι CND (αν θυμάμαι καλά έτσι γράφει, δίπλα στο MANUAL) δεν παίζει ο προγραμματισμός.

Παιδια το σκαναρα και φαινονται τα γραμματα μια χαρα αν ζουμαρετε,το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το ανεβασω σε μεγαλη αναλυση εδω και αν ειναι μικρη δεν θα φαινεται τιποτα..

Αν έχεις dropbox, μπορείς να το ανεβάσεις εκεί και να κάνεις δεξί κλικ > Copy link.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή και εγώ πήγα να πάρω τον αναλογικό, τον είδα, έριξα μια ματιά στις οδηγίες και χωρίς δεύτερη σκέψη αγόρασα τον απλό. Για τα φώτα μια χαρά δουλειά κάνει.

Πάντως οι legrand είναι πολύυυυυυ καλύτεροι. Έχω δύο αλλά τους έβαλα στα ανεμιστήρια (για φέτος, του χρόνο θα παίζει controller). Καμία σχέση με του jumbo.... εννοείται ότι τα λεφτά τους τα αξίζουν.

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/6zto7xxk7k6jjxo/IMG.jpg?dl=0

Επιβεβαιωστε αν μπορειτε να δειτε το λικν και αν ειναι ευδιακριτο το εγγραφο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/6zto7xxk7k6jjxo/IMG.jpg?dl=0

Επιβεβαιωστε αν μπορειτε να δειτε το λικν και αν ειναι ευδιακριτο το εγγραφο.

Ωραίος, ευχαριστούμε! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/6zto7xxk7k6jjxo/IMG.jpg?dl=0

Επιβεβαιωστε αν μπορειτε να δειτε το λικν και αν ειναι ευδιακριτο το εγγραφο.

Ωραίος !!!! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Καλά ότι πληρώνεις παίρνεις , που λέει και η παροιμία....πάντως εγώ έχω αναλογικούς. Μια χαρά την κάνουν την δουλειά τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι του jumbo..

εχω τρεις κοντα στα 5 χρονια και ειναι μια χαρα!

θορυβο δεν ακουσα ποτε..και κοιμαμαι διπλα τους!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ότι πληρώνεις παίρνεις , που λέει και η παροιμία....πάντως εγώ έχω αναλογικούς. Μια χαρά την κάνουν την δουλειά τους.

Βαριέμαι να τους ξανά ρυθμίζω όταν κόβεται το ρεύμα. Με τους ηλεκτρονικούς του τζάμπο είμαι μια χαρά . Έξι έχω εδώ και κάνα 2 χρόνια και δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Στο μήνα χάνουν κάνα λεπτό αλλά δεν τρέχει και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχουν αρκετες διακοπες ειναι ενα θεμα στους αναλογικους...

Ευτυχως εμεις εδω ,δεν εχουμε σχεδον ποτε..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...