Jump to content

Από Το Γλυκό Στο Αλμυρό(Θαλασσινό).


mixalhs+stella

Recommended Posts

Τα πρώτα φραγκακια μπήκαν...επίσημα το ενυδρείο μου λέγεται reef....Έχω χαρά και αγωνία...

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ευχαριστώ όλους πάρα πολύ και ένα ποιο μεγάλο ευχαριστώ στον Άγγελο(akridas) που από την αρχή με βοήθησε σε όλες τις απορίες μου και μου απαντούσε ακόμα και στις ποιο χαζές...

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό να το δεις δάσος!  :thumbsu:

 

Εισαι στην πιο ωραία φάση τωρα, να το χαρείς!

 

Βαλε και καμια φωτο να τα δούμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να τα δεις να μεγαλώνουν.Οι πιο ωραίες στιγμές τώρα έρχονται.

Έγινε επεξεργασία - sailor247
Link to comment
Share on other sites

Έχω το tunze 9004 τώρα το απόγευμα μου έβγαζε φυσαλίδες από τον κάδο την σιτα το έβγαλα το καθάρισα όλο το σκιμερκαι πάλι βγάζει...γιατί τι έχω κάνει λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα φραγκακια μπήκαν...επίσημα το ενυδρείο μου λέγεται reef....Έχω χαρά και αγωνία...

 

Άντε που είναι οι φωτο? Αργήσανε!! :bleh:

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες καταρχην βαλε την ξενια μακρια απο τον βραχο γιατι εχει τετοια εξαπλωση που θα στα πνιξει ολα το νου σου επισεις βλεπω αλγες εχεις φωσφωρικα αυξησε η βαλε αντιφωσφωρο και υπομονη και παρακολυθηση.

Link to comment
Share on other sites

Φτου-φτου σκόρδα! Να σου ζήσουν τα κοραλάκια! Και όπως είπε ο Νίκος το νου σου στην Ξένια. Πανέμορφο κοράλι αλλά αν βρει κατάληλες συνθήκες θα ξεφύγει. Μόνη της σε ένα βραχάκι και μακριά από τον υπόλοιπο βράχο. Επίσης συμφωνώ με τον Νίκο. Βάλε περισσότερο αντιφώσφορο σιδήρου και ίσως να έπαιζες λίγο με την κυκλοφορία γιατί βλέπω τον βράχο λίγο μπουκωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....θα το κάνω...Θα ρίξω τούς κυκλοφοριτες πάνω στους βράχους και θα πάω τον αντιφωσφορο στα 130 γραμμάρια από 100 που το έχω τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....θα το κάνω...Θα ρίξω τούς κυκλοφοριτες πάνω στους βράχους και θα πάω τον αντιφωσφορο στα 130 γραμμάρια από 100 που το έχω τώρα...

2χ τουλαχιστον και βλεπεις οσο για την ξενια θα σου ξαναπω προσεχε την

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 260 γραμ? Τώρα το πρωί έπαθα ένα σοκ..είχαν ξεκολλήσει από τα βραχάκια και οι ξενιες και τα μανιτάρια..βρήκα τις ξενιες ευτυχώς και το ένα από τα δύο μανιτάρια...τα έπιασα στα βραχάκια με τούλι και λαστιχάκια...Ελπίζω να πιάσουν...Μέχρι της 3 το πρωί τα χάζευα και όλα ήταν μια χαρά...γιατί κόπηκαν από τα βραχάκια άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να απαντήσω γιατί ξεκόλλησαν η Ξένια όμως θα κολλήσει πανεύκολα. Το ίδιο πιστεύω και τα μανιτάρια.

Link to comment
Share on other sites

Μερακινουνται και ειδικα τα μανιταρι τα οποια κολλανε ευκολα μονα τους.

Link to comment
Share on other sites

Α....παιδιά μετά από πόσες μέρες κολλάνε μόνα τους? Πότε να βγάλω τα τουλια?

Link to comment
Share on other sites

Θελουν καμποσες μερες, αλλα να σου πω, εγω ποτε δεν τα ειχα κολλησει ουτε με λαστιχακι ουτε με τούλι. Μπορεις και να τα αφήσεις ελευθερα κι αυτα θα το βρουν το μερος μονα τους εκει που τους αρεσει.

 

Link to comment
Share on other sites

Teoxan σε ευχαριστώ...τα θέλω σε συγκεκριμένα βραχάκια γιαυτό έβαλα στην αρχή την dd και τώρα τούλι....

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι κολλάνε τα φραγκακια με κόλλα στιγμής....ετσι έκανα και εγώ μου την έδινε που είχα τα τουλια μέσα...για την ώρα είναι κολλημένα....

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι κολλάνε τα φραγκακια με κόλλα στιγμής....ετσι έκανα και εγώ μου την έδινε που είχα τα τουλια μέσα...για την ώρα είναι κολλημένα....

Σωστος ο Μιχαλης!Κυανοακρυλικη και τελος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...