Jump to content

Lykourgos Reef!!!!!!!!


lykourgos

Recommended Posts

Λυκουργο το εφερες μονο με αλλαγες και καθαρισμα τελικα?

Θυμασαι ποσα ml βακτηρια εριξες και εγινε η ζημια?

Γενικα στην ρουτινα σου, βαζεις ακομα βακτηρια και σε τι ποσοτητα αν μπορεις να μου πεις φιλε..

Φίλε Πέτρο έκανα αλλαγες νερού σύνολο σε 6 μερες 450 λίτρα αλλα ειχα την ευκαιρία να τα λύσω ολα στο ενυδρειο να μείνουν μονο τα τζάμια για να καθαριστούν

Απο βακτήρια έριχνα τις αμπούλες prodibio αλλα τωρα πήρα να δουλέψω με τις KZ Με συνδυασμό το reef snow

Στην ρουτίνα μου εχω να ρίχνω βακτήρια μια αμπούλα το μηνα αλλα τα πελετ πλεον αποδίδουν και ετσι πρεπει να το μειώσω η να πάω σε αλλη εταιρεία τωρα θα δοκιμάσω τα Kz και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την εντυπωση πως βακτηρια ριχνουμε εκτος του στρωσιματος και σε περιπτωσεις που αλλαζουμε εξοπλισμο, βραχο κτλ σαν συντηρηση και οχι συστηματικα..

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την εντυπωση πως βακτηρια ριχνουμε εκτος του στρωσιματος και σε περιπτωσεις που αλλαζουμε εξοπλισμο, βραχο κτλ σαν συντηρηση και οχι συστηματικα..

Στο μικρό ετσι έκανα έριξα στο στρώσιμο και που και που έριχνα τωρα παίζω αλλιως να δω αν θα μου βγει

Link to comment
Share on other sites

Αρα καλο ειναι να ριχνουμε που και που να ενισχυουμε την βιολογια του βραχου μας?

Link to comment
Share on other sites

Αρα καλο ειναι να ριχνουμε που και που να ενισχυουμε την βιολογια του βραχου μας?

Του νερού θα έλεγα περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε μπράβο για πες μου και εμενα να ξέρω μιας και περιμένω και εγω sump!!πως καθαρίζεται με απλό νερο βρύσης;;;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε μπράβο για πες μου και εμενα να ξέρω μιας και περιμένω και εγω sump!!πως καθαρίζεται με απλό νερο βρύσης;;;

Ναι το βγάζω έξω με νερό απο το λάστιχο στέγνωμα και Μπλουμ

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και 1 τιπ σε οσους δουλευουν νερο αναπληρωσης στο σαμπ με νερο βρυσης.για να διωξετε τα αλατα δημιουργητε αποτομα οσμωτικο σοκ στο νερο βαζοντας νερο αλκαλικο..πως;;; Απλα παιρνετε ενα η δυο κουτακια σουρωτη τα κουνατε καλα και τα ανοιγετε μεσα στο σαμπ....σε 2-3 ωριτσες δεν θα υπαρχει ιχνος απο αλατα στο σαμπ!!!αντε να μαθαινουν και οι νεωτεροι.

Mobile klaz speaking...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά λύκο!

Στην επόμενη συνάντηση σε περιμένουμε ποιο γρήγορο από ποτέ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιδερένιος Λυκούργε κ καλή ανάρωση σου εύχομαι :)

 

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα Λυκουργο και γρηγορη αναρωση που ειμαι σιγουρος οτι θα την εχεις,(εξαλου οσο αργης λερωνετε και το ενυδρειο.)

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

περαστικά Λυκουργο και σιδερενιος! Eλπιζω αυτο να μην επηρρεασει τη συχνοτητα καθαρισμου του sump!  :hysterical:  :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ παιδιά το καλο ειναι οτι ολα πήγαν καλα και πλεον αναρωνω εχω χρονο πολυ μπροστά αλλα ολα καλα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το συνεργείο καθαρισμού! Δεν μπορω να πω εχω τους καλύτερους φίλους!

6a5a241b3d8aa312cf7283c68258546e_zpsndp6

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σιδερένιος φιλαράκι μου...

Για ολα τα άλλα υπάρχουν όντως τα συνεργεία καθαρισμού...

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό είναι οι φίλοι ;):D :D

Link to comment
Share on other sites

Σιδερένιος φιλαράκι μου...

Για ολα τα άλλα υπάρχουν όντως τα συνεργεία καθαρισμού...

Εσυ εισαι για την αλλαγη το Σάββατο!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά Λυκούργο!!!Σιδερένιος γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το συνεργείο καθαρισμού! Δεν μπορω να πω εχω τους καλύτερους φίλους!

6a5a241b3d8aa312cf7283c68258546e_zpsndp6

οι φιλοι στα δυσκολα φαινοντε!!!! σιδερενιος και παλι λυκο!!!!!!!!!!  μιχαλη αστο κατω το κοραλλι που εχεισ πιασει!!!  σε βλεπωωωωωωωω!!!!!!!!!!! :icon_dance:

Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάρρωση και απο μένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να ειναι η πρωτη και τελευταια επαφη με ολα αυτα τα θεματα υγειας.

Ευχομαι να ζησεις με υγεια και χαρα ολη σου τη ζωη και να εχεις αυτο το χαμογελο σου μεχρι τα βαθεια γεραματα φιλε μου..

Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάρρωση και απο μένα.

  ευχαριστω!

Ευχομαι να ειναι η πρωτη και τελευταια επαφη με ολα αυτα τα θεματα υγειας.

Ευχομαι να ζησεις με υγεια και χαρα ολη σου τη ζωη και να εχεις αυτο το χαμογελο σου μεχρι τα βαθεια γεραματα φιλε μου..

Τι να πω και για σενα που ήσουν δίπλα μου απο το πρωτο λεπτό σ ευχαριστω φίλε μου να σε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...