Jump to content

Νεο Nano Reef


sotos274

Recommended Posts

ναι κ γω γι αυτο ρωταω για το ποτε μπορω στο περιπου , δεν βιαζομαι ετσι κι αλλιως ! θα βαλω τα ψαρακια , θα συνεχισω με τον φωτισμο ..

Link to comment
Share on other sites

μολις βαλεις τα πρωτα ψαρακια... ο φωτισμος εννοειτε οτι θελει αναβαθμισει και αναλογα την αναβαθμισει θα δουμε τι μπορεις να βαλεις.. μεγαλη προσοχη στις τιμες σου, λογο λιγων λιτρων η κατασταση μπορει να ξεφυγει προς το κακο και να εχεις απωλειες σε κοραλλια, παντα μετρησεις πριν την καθε εισαγωγη....

Link to comment
Share on other sites

μολις βαλεις τα πρωτα ψαρακια... ο φωτισμος εννοειτε οτι θελει αναβαθμισει και αναλογα την αναβαθμισει θα δουμε τι μπορεις να βαλεις.. μεγαλη προσοχη στις τιμες σου, λογο λιγων λιτρων η κατασταση μπορει να ξεφυγει προς το κακο και να εχεις απωλειες σε κοραλλια, παντα μετρησεις πριν την καθε εισαγωγη....

οκ,σ ευχαριστω για τον χρονο σου ! θα επιστρεψω με νεα ! συνεχεια τσεκαρω τις τιμες μου για καλο κ για κακο !

Link to comment
Share on other sites

οκ,σ ευχαριστω για τον χρονο σου ! θα επιστρεψω με νεα ! συνεχεια τσεκαρω τις τιμες μου για καλο κ για κακο !

:bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ενυδρειο

ειναι μικρο , για εμενα καλλητερα να βαλεις

πρωτα ενα clownακι και μετα απο μερικες μερες βαζεις

και δευτερο

Αν και θα σου ελεγα να εβαζες πρωτα συνεργιο

καθαρισμου και μετα τα ψαρακια

Με τον φωτισμο αυτο

δεν μπορεις να βαλεις κοραλια

αλλα αφου θα βαλεις και μια λαμπα

(μπορεις να μας πεις ποια ειναι?)

και αφου περασει αρκετος καιρος αρχιζεις να βαζεις

κοραλια

Link to comment
Share on other sites

κλουνακια και γαριδες αφου εχεις και βραχο θα δειχνει τελειο

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ενυδρειο

ειναι μικρο , για εμενα καλλητερα να βαλεις

πρωτα ενα clownακι και μετα απο μερικες μερες βαζεις

και δευτερο

Αν και θα σου ελεγα να εβαζες πρωτα συνεργιο

καθαρισμου και μετα τα ψαρακια

Με τον φωτισμο αυτο

δεν μπορεις να βαλεις κοραλια

αλλα αφου θα βαλεις και μια λαμπα

(μπορεις να μας πεις ποια ειναι?)

και αφου περασει αρκετος καιρος αρχιζεις να βαζεις

κοραλια

θα το δω πως θα το ξεκινησω !

η λαμπα ειναι μια που εχουν στο aquario ειναι 24w μιση μπλε μιση ασπρη , σιγουρα δεν βιαζομαι για να μπει τπτ , θελω να γινει σωστη δουλεια !

Link to comment
Share on other sites

κλουνακια και γαριδες αφου εχεις και βραχο θα δειχνει τελειο

σιγουρα ενα ζαυγαρακι κλοουνακια , σκεφτομουν για μια γαριδα κ μερικα σαλιγκαρακια !

Link to comment
Share on other sites

θα το δω πως θα το ξεκινησω !

η λαμπα ειναι μια που εχουν στο aquario ειναι 24w μιση μπλε μιση ασπρη , σιγουρα δεν βιαζομαι για να μπει τπτ , θελω να γινει σωστη δουλεια !

:thumbsu:

Η λαμπα ειναι καπως ετσι http://oceantech.gr/shop/bridgelux-power-led-reef-lamp/ ?

Απο συνεργειο καθαρισμου θα χρειαστεις:

cleaner shrimp

trochus snail

nassarius snail

Link to comment
Share on other sites

:thumbsu:

Η λαμπα ειναι καπως ετσι http://oceantech.gr/shop/bridgelux-power-led-reef-lamp/ ?

Απο συνεργειο καθαρισμου θα χρειαστεις:

cleaner shrimp

trochus snail

nassarius snail

οχι , υπαρχουν 2 επιλογες , η μια ειναι φθοριου με Ε27 ντουι στα 24W μιση μπλε μιση λευκη

κ η 2η ειναι παλι Ε27 αλλα με led κ εχει κ εκεινη καλη αποδοση ! δεν ξερω ακομα ποια να παρω ..

cleaner shrimp μπορω να βαλω κ τωρα ?

Link to comment
Share on other sites

Μμμ

Δεν ξέρω τι λάμπες λες

Ναι μπορείς να βάλεις εφόσον

είναι στρωμμενο

Εχει ποιασει αλγη ο βράχος?

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα μια βολτα απο μαγαζια κ τελικα σκεφτομαι να βαλω κ ενα σκιμερ...καλο δεν θα ειναι να μπει ?

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο που μου ειπαν ηταν αυτο haquoss nanoskim κ αλλο ενα το οποιο δεν θυμαμαι ... δεν ξερω εχω μπερδευτει , περιμενω να μου πειτε κ προτασεις

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιες επιλογες, αλλα θα πρεπει να τις περιορισεις ακομα περισσοτερο επιλεγοντας καποιο σκιμμερ που να ειναι κρεμαστο ωστε να μην σου πιανει πολυ χωρο αρα και ωφελιμα λιτρα....

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως το κρεαμστο ειναι η καλυτερη λυση αλλα αναγκαστικα θα πρεπει να μπει στο πλαι (δεν μαρεσει κ τοσο) γτ πισω στην πλατη εχω κρεμαστο φιλτρο εκει ειναι το προβλημα μου , δεν θα χωρανε κ τα 2 ...

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια τα ζωακια σου !

Το σκιμερ θα σε βοηθήσει πολυ στις τιμές σου!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου !

το σκιμερ ακομα το ψαχνω αλλα θελω πολυ να βαλω ! οποτε μεσα στις επομενες μερες θα κανω την αγορα !

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικα φιλε!!

Αλλαξες το aquascape ή ετσι μου φαινεται?

για βαλε καμια fts :)

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου να σαι καλα ! ναι το εχω αλλαξει , εβαλα ακομα λιγο βραχο πριν απο κατι μερες τον κολλησα κιολας , τωρα υπαρχουν πιο πολλα σημεια για κοραλια ! θα βαλω αυριο φωτο !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...