Jump to content

Κουνηθήκατε;


Recommended Posts

Καλημέρα!!

Εγώ κοιμόμουν και δεν κατάλαβα τίποτα.... με νανούρισαν φαίνεται!!!

Πολλές αϋπνίες είχατε εχτές απ' βλέπω και ο εγκέλαδος σας κουνούσε μπας και σηκωθείτε από τον υπολογιστή και πάτε για ύπνο .... :bigemo_harabe_net-101:

Link to comment
Share on other sites

Κουνηθηκαμε! Εχω πολυ καιρο να νοιωσω σεισμο και η αληθεια τα χρειαστηκα! Το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να τρεξω στην κορη μου!

Τωρα τι κανουμε που θελω να παω για υπνο και φοβαμαι τους μετασεισμους;

Χαχαχαχαχαχαχαχα.....Α ρε Θοδωρή με έκανες και γελασα! Φαντάζομαι την κόρη σου να έρχεται κάτω απο το κρεβάτι που θα έχεις χωθεί για να σε ηρεμήσει:

- Μπαμπά παει, αυτο ηταν, πέρασε, όλα καλά,

Έλα μπαμπάκα μου, μη τρέμεις, εγω είμαι εδώ!

- " Η ΜΑΜΑΑΑΑΑ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥΟΥΟΥΟΥ;;;;;

- Ηρέμησε, στο σαλόνι ειναι και γελάει.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν οτι θα ακουσω κρακ και θα μαζευω νερα απο το σαλονι με την σφουγγαριστρα! Μολις σταματησε και αφου δεν ειχα ακουσει κατι εκανα τον σταυρο μου!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προκοπι Ευβοιας. Τον καταλαβα για τα καλα....

Λυκε δεν πηρες χαμπαρι γιατι ειχες αφοσιωθει με τα φωτιστικα λεντ :P

Τι να καταλάβει !!! Ήταν σε οίστρο απόψεων με τον Νίκο για τα led!

Εμένα πάντως τα ενυδρεία μου την άκουσαν για τα καλά :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να καταλάβει !!! Ήταν σε οίστρο απόψεων με τον Νίκο για τα led!

Εμένα πάντως τα ενυδρεία μου την άκουσαν για τα καλά :)

εγω παλι τιποτα.... και οτι ειχα μπει στην πισινα μου και περιμενα τον κυματισμο... :jig: :jig:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι τιποτα.... και οτι ειχα μπει στην πισινα μου και περιμενα τον κυματισμο... :jig: :jig:

Αααααα τα θέλει ο κ@@ος σου :cigar: !!!!

Κυριε Διαχειρίστα μου δεν φταίω εγω :angel: .......αυτος με προκαλεί !!!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Εγώ που μένω στον 3ο όροφο το κατάλαβα για τα καλά..και εγώ το μόνο πράγμα που είδα μετά τον σεισμό είναι το ενυδρείο για τυχών ραγίσματα και διαρροές...ευτυχώς δεν έιχε..τα ψαράκια έψαχναν έξοδο σαν να θέλουν να φύγουν..δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εδω στην Λαμια καταλαβαμε λιγο τα 5,2αρια στον 5ο βεβαια.Παντως τα ψαρια μου οταν ειναι να κανει σεισμο για καποιο λογο μαζευονται ολα στην επιφανεια(τσεκαρισμενο 2-3 φορες).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν οτι θα ακουσω κρακ και θα μαζευω νερα απο το σαλονι με την σφουγγαριστρα! Μολις σταματησε και αφου δεν ειχα ακουσει κατι εκανα τον σταυρο μου!!

:hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη ημουν ξυπνιος καταλαβα αρκετους.. 3-4... :bigemo_harabe_net-135:

μολις καταλαβα τον πρωτο αναψα φωτα ολα τα γκαπυ ηταν κρυμμενα στα φυτα..

φοβηθηκα μην κανη μεγαλυτερο οπος το 99’ και δηλωθουν ολα..

επιπλα ενυδρεια...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα σας κάνω παρέα απόψε.

Με βλέπω να πηγαίνω άυπνος αύριο στην δουλειά.

Όχι τίποτα άλλο,αύριο είναι να ανέβω και στο χωριό μέχρι την Κυριακή.

Κοντά στην Λαμία.

Στο τσακ είμαι να το ακυρώσω.

off topic

Απο ποιο χωριο εισαι?

οn topic

Παιδια ζωντας 5 χρονια στην Ναυπακτο με καθημερινα να ζουμε 10-15 σεισμους της ταξης 3-4,5 ριχτερ πλεον ειναι η συνηθεια που εγινε λατρεια.Το 2011 ειχε κανει σε διαστημα 4 ημερων 2 μεγαλους,Δευτερα απογευμα 5,6 και Παρασκευη ξημερωματα 4παρα 5,9(στον 2ο ημουν σπιτι στον 4ο κ ειχα ξυπνησει να πιω νερο) απο 'κει κ περα πλεον εχω γινει απαθεστατος ασε που εχω καταντησει σαν τα σκυλια να τους ακουω πριν ξεκινησουν.Το κορυφαιο βεβαια με τον μεγαλο στην Ναυπακτο ηταν και το σκηνικο του καιρου,ειχε καταιγιδα,φυσαγε σαν μουρλο,αστραφτε,βρονταγε κ ταυτοχρονα κουναγε.Μετρησε ατελειωτα εκτος απο το οτι αναγκαστηκα για λογους ασφαλειας περισσοτερο οπως και παρα πολλοι ακομη να κανουμε καμια βολτα να περασει αρκετη ωρα μην του 'ρθει να βαρεσει κανα μεγαλυτερο(το κακο ηταν οτι ειχα μηχανακι κ εφαγα νερο με το τσουβαλι).Παντως καθαρα εμπειρικα η μετασεισμικη ακολουθια ειναι καλη,παρακαλατε να κανει πολλους και μικρους να εκτονωνεται η ενεργεια,δεν ειναι καλο να το μουγκωνει αποτομα.Τοτε στην Ναυπακτο εκανε γυρω στους 40-50 μετασεισμους την βδομαδα για κανα μηνα.

Έγινε επεξεργασία - Gatilaras
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, δεν κατάλαβα τίποτα, και είμαι και σχετικά πιο κοντά στο επίκεντρο αν δεν απατώμαι.. :P

Link to comment
Share on other sites

Δυο φορες ξύπνησα επειδη κουνήθηκα απο το σεισμό. Αλλα αφου δεν ειχε καμια σχεση με το σεισμό του '99 που το δίσκο ενυδρειο 140 πόντων μηκος δεν ειχε πάθει τιποτα, τωρα ολα θα ηταν μια χαρα, no worries :) .

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στον υπολογιστή... έκανε ένα μικρό (5,2) που είχε σχετική διάρκεια και που συνεχίστηκε με έναν μεγαλύτερο (5,3) που διήρκεσε λιγότερο.
Πήγα να τσεκάρω τα ενυδρεία στο fish room... γιατί του σαλονιού ήταν πίσω και δίπλα μου οπότε... τα είχα ήδη υπό έλεγχο. 
Γυρίζω στο πι-τσι για να ανοίξω σελίδες με σεισμούς και... κάνει τον τρίτο (5,3 έγραψε... εκεί που κοίταξα).
Σήμερα στα site που έχουν ειδήσεις τους "δίνουν"... μικρότερους.-

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση βρε παιδια με τον σεισμο να κουνηθηκε το γυαλι απο το επιπλο του ενυδρειου??Η ειναι η ιδεα μου απο τον φοβο ??

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει.

Εννοείς ότι το ενυδρείο... γλύστρησε λίγο από (την θέση που είχε) (σ)την βάση... σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω...Αλλα μ κανει εντυπωσει με τετοιο βαρος πως μπορει να κουνηθει

Link to comment
Share on other sites

Παντως τα δικα μου δεν καταλαβανε τιποτα! Ουτε καν το νερο δεν κουνηθηκε! Παντως λενε οτι ισως να ερθει και μεγαλυτερος!

Link to comment
Share on other sites

Στον Κρυδαλλό δεν ήταν και πολύ αισθητός, βέβαια είμαι και ισόγειο...

Link to comment
Share on other sites

Παντως τα δικα μου δεν καταλαβανε τιποτα! Ουτε καν το νερο δεν κουνηθηκε! Παντως λενε οτι ισως να ερθει και μεγαλυτερος!

Στο μικρό έκανε λίγο ανατάραξη επιφανείας

:D

Link to comment
Share on other sites

Στον Κρυδαλλό δεν ήταν και πολύ αισθητός, βέβαια είμαι και ισόγειο...

Εμείς είμαστε κοντά στις φυλακές

και ήταν αρκετά αισθητός

Αν και ήμαστε σε 2ο όροφο

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε κοντά στις φυλακές

και ήταν αρκετά αισθητός

Αν και ήμαστε σε 2ο όροφο

Κοντα στο Κορυδαλλο μπορει να ηταν και απο κανα ελικοπτερο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω...Αλλα μ κανει εντυπωσει με τετοιο βαρος πως μπορει να κουνηθει

Στον μεγάλο σεισμό της Αθήνας... το ενυδρείο μου "περπάτησε" 10-15 εκ. από το σημείο που ήταν... αλλά από την βάση ΔΕΝ γλύστρησε καθόλου.

Παίζει ρόλο κι αν έχεις τοποθετήσει κάτι ανάμεσα στο τζάμι και την βάση... ή το ενυδρείο έχει κάτι εκεί τοποθετημένο από την κατασκευή του πχ. πλαστικό πλαίσιο περιμετρικά.- ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...