Jump to content

Danonano Reef Boyu Tl450


dano23

Recommended Posts

Κουκλί το ενυδρείο σου Γιώργο!!!Να 'σαι καλά να το δεις όπως το έχεις φανταστεί! ;)

να σαι καλά Βασίλη...και εσύ σιγά σιγά να το φτάσεις στο τέρμα το δικό σου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιοςςςς!!

Βγαλε την φρακιερα απο πισω ρεε!! :)

σ ευχαριστώ Παυλάκο..η φραγκιέρα όντως είναι το παράτερο της υπόθεσης

..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μου αρέσει τωρα που αρχίζει και δείχνει τα δόντια του το μικρο...

Μπράβο φίλε...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μου αρέσει τωρα που αρχίζει και δείχνει τα δόντια του το μικρο...

Μπράβο φίλε...

να σαι καλά Θανάση...έχει πολύ μικρά δοντάκια ακόμη αλλά η υπομονή είναι χρυσός κανόνας στο ρεεφ....

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά Θανάση...έχει πολύ μικρά δοντάκια ακόμη αλλά η υπομονή είναι χρυσός κανόνας στο ρεεφ....

 

Τα παντα ειναι η υπομονή...Το μονο ευκολο θα ηταν κάποιος να ξαπατωνε την πιστωτική του καρτα και να εκανε ενα γρήγορο overload στο ενυδρείο του απο κοραλια  και σε σύντομο χρονικό διάστημα να το πάρει στο χερι...

Ειναι χομπι και σε αυτο το χομπι η υπομονή,η τυπικότητα σε 1-2 πραγματάκια δινει το αποτέλεσμα...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τα παντα ειναι η υπομονή...Το μονο ευκολο θα ηταν κάποιος να ξαπατωνε την πιστωτική του καρτα και να εκανε ενα γρήγορο overload στο ενυδρείο του απο κοραλια και σε σύντομο χρονικό διάστημα να το πάρει στο χερι...

Ειναι χομπι και σε αυτο το χομπι η υπομονή,η τυπικότητα σε 1-2 πραγματάκια δινει το αποτέλεσμα...

συμφωνώ απόλυτα..βέβαια μέχρι στιγμής έχω κάνει κάποια λαθάκια,έχω χάσει κ εγώ εννοείται κοράλια όπως όλοι πιστεύω άλλοστε αλλά προσπαθώ να μάθω από αυτά...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απόλυτα..βέβαια μέχρι στιγμής έχω κάνει κάποια λαθάκια,έχω χάσει κ εγώ εννοείται κοράλια όπως όλοι πιστεύω άλλοστε αλλά προσπαθώ να μάθω από αυτά...

Απο τα λαθοι που κανουμε μαθαινουμε ετσι ωστε να μην τα ξανακανουμε

και ειναι μες στο προγραμμα να χασεις κανα κοραλια 

 

Το να εχει υπομονη και να εισαι τυπικος , οπως λεει και ο Θανασης ειναι οτι πιο σημαντικο!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ όμορφο ενυδρείο και πολύ ωραίοι κάτοικοι! 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ όμορφο ενυδρείο και πολύ ωραίοι κάτοικοι!

να σαι καλά φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

μετά από μια απόπειρα να βγάλω το yellow tang λόγω του ότι μεγάλωσε και δεν γινόταν να μείνει σε τόσο λίγα λίτρα προσπαθόντας να βγάλω τον βράχο έσπασαν οι ενώσεις με αποτέλεσμα να τρελαθώ και να είμαι έτοιμος να τα πουλήσω όλα...ευτυχώς όμως με φρέναραν ο petran,kristinas και nikosnik και με την βοήθεια του Πέτρου το ξαναστήσαμε...οπότε τα ευχαριστώ τα παιδιά που με λογικέψαν...στο διά ταύτα έχασα 1-2 κοράλια λόγω του συμβάντος,yellow δεν ξαναμπαίνει(το πάθημα έγινε μάθημα)και συνεχίζουμε δυναμικά...το ενυδρείο μετά απ όλα αυτά σήμερα είναι κάπως έτσι...IMG_20160301_181901_zpseaqofwzs.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

απο ψάρια τι έχεις τώρα? 

 

Πολύ όμορφο το ενυδρείο και μπράβο στα παιδιά που σε φρέναραν. :) 

Link to comment
Share on other sites

απο ψάρια τι έχεις τώρα?

Πολύ όμορφο το ενυδρείο και μπράβο στα παιδιά που σε φρέναραν. :)

σ ευχαριστώ Ευγένειε...τώρα έχω ένα ζευγάρι κλόουν,ένα γκόμπυ πουελάρις,ένα μελανούρο,μία σαλιάρα και έβαλα τελευταία προσθήκη 3χρωμίδες μπλε-πράσινο...

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι το ενυδρείο τα σπάει. Όταν εννοείς ένωσης μιλάς για τον βράχο; Ευτυχώς Που σε λογικαίψαν.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι το ενυδρείο τα σπάει. Όταν εννοείς ένωσης μιλάς για τον βράχο; Ευτυχώς Που σε λογικαίψαν.

ναι Διονύση έσπασαν οι ενώσεις με τις κόλλες και έμεινε με τις ντίζες μόνο να κρατιέται αλλά τρεμόπαιζε...λάθος δικό μου στο πως τον έπιασα για να τον βγάλω..τέλος καλό όλα καλά πλέον και προχωράμε...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο και πολυ καλυτερο θα γινει.Μπραβο Γιωργο και ενα μεγαλο μπραβο στον Πετρο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μιας και με έτρωγε κλασσικά ο κ...ς μου στο φωτιστικό λεντ που έχω τοποθετήθηκαν αριστερά και δεξιά 2 t5 coral plus...πρώτες εντυπώσεις είναι ότι πλέον έχω μεγαλύτερη διασπορά στο φως...ευελπιστώ και σε καλύτερη ανάπτυξη των κοραλλιών..

Έγινε επεξεργασία - dano23
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σιγουρο, εγω απο τα μονο λεντ σε μονο τ5 ειδα τεραστια διαφορα, και πλεον ακομα και η οικονομια που προσφαιρει το λεντ για εμενα δεν αξιζει! Εκανες την καλυτερη δουλεια για τα κοραλλια σου!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σιγουρο, εγω απο τα μονο λεντ σε μονο τ5 ειδα τεραστια διαφορα, και πλεον ακομα και η οικονομια που προσφαιρει το λεντ για εμενα δεν αξιζει! Εκανες την καλυτερη δουλεια για τα κοραλλια σου!

κ εγώ έτσι θέλω να πιστεύω Γιώργο..ο χρόνος θα δείξει αν έκανα καλά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

πάμε λίγες φωτογραφίες με υβριδικό φως τ5 και λεντ μαζί...έχουν γίνει και λίγες προσθήκες σε κοραλάκια...ελπίζω να το ευχαριστειθήτε το οπτικό υλικό...IMG_20160324_203417_zpsxzlpdpql.jpgIMG_20160324_204602_zpsqlgobpei.jpg

IMG_20160324_204739_zps3bimft5s.jpgIMG_20160320_140805_zps8lceazjm.jpgIMG_20160321_200012_zpsctpeyegk.jpg

IMG_20160320_214125_zpstgrhm8jn.jpgIMG_20160324_203932_zpswjfsgu1b.jpg

IMG_20160321_194815_zpsoz2p2vrx.jpgIMG_20160316_200017_zpsp5smeks6.jpg

Έγινε επεξεργασία - dano23
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα χρώματα στα sps με τέντα πολύποδες...

Μπράβο φίλε...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα χρώματα στα sps με τέντα πολύποδες...

Μπράβο φίλε...

σ ευχαριστώ Θανάση...η αλήθεια είναι ότι δείχνουν να αγαπάνε τον έξτρα φωτισμό τα κοράλια... Έγινε επεξεργασία - dano23
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...