Jump to content

Δισκάδικο???


gremos

Recommended Posts

  • 1 year later...

Καλησπερα και παλι.η αλλαγη εγινε τελικα.εχπυν μπει εδω και κανενα 3 μηνο περιπου 12 τεμαχια απο τον στεντκερ,χρωματισμου pigeon blood.

Ολες οι αλλαγες γινονται απο Α.Ο.200 λιτρα περιπου /βδομαδα ανεξαρτητου μετρησεων.

Μπορει αν εχω κεφι να κανω και μια μικροτερη (100 λιτρακια) μεσα στην βδομαδα μιας και η Α.Ο. δεν μασαει (400gpd εινε αυτα).

Ολα βενουν καλως και συνεχιζουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι.η αλλαγη εγινε τελικα.εχπυν μπει εδω και κανενα 3 μηνο περιπου 12 τεμαχια απο τον στεντκερ,χρωματισμου pigeon blood.

Ολες οι αλλαγες γινονται απο Α.Ο.200 λιτρα περιπου /βδομαδα ανεξαρτητου μετρησεων.

Μπορει αν εχω κεφι να κανω και μια μικροτερη (100 λιτρακια) μεσα στην βδομαδα μιας και η Α.Ο. δεν μασαει (400gpd εινε αυτα).

Ολα βενουν καλως και συνεχιζουμε!!!

Αυτο μπορεις να το κανεις ποιο λιανα!

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ενοεις το "ανεξαρτητου μετρησεων".ενοω οτι δεν κανω μετρησεις καθε λιγο και λιγακι παρα μονο αν αυτο εινε απαρετητο...

Εντοπισω κατι που δεν μου αρεσει κλπ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικοι και καλά κουράγια! Τάιζε καλά και μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις 2 αλλαγές τη βδομάδα σταθερά. Γνώμη μου να το κάνεις ακόμα κι αν δε χρειάζεται λόγω νιτρικών. Που μάλλον θα χρειάζεται... :bbq:

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την καλοσυνη κανε μας μια παρουσιαση για να μας πεις τη ακριβως εχεις κανει!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα στην αρχη για να δω που βρισκομαι...τορα δεν θα πεθανω και για 10 mg παραπανω νιτρικα.

Τροφη κυριος στεντκερ τρωνε και λιγη ξυρα για να μην την ξεσινηθησουν στις διακοπες μου.

Απο οσο λεει και ο στεντκερ περισοτερο θεμα εχεις με τα pho4 παρα με τα no3

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ αυτή την ηλικία και γι' αρκετούς μήνες ακόμη, χρειάζονται σίγουρα 6-7 ταίσματα την ημέρα. Στους δικούς μου (stendker tefe) έδινα καθημερινά 2 (κάποιες φορές 4) κυβους και τα υπόλοιπα διάφορες ξηρές σε αρκετή ποσότητα. Θέλουν καλό τάισμα για να χτιστούν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ταιζε πιο πολυ ξηρες τροφες και αλλες σε οσες περισοτερες πικοιλιες μπορεις και λιγοτερο καρδια..

Την καρδια(αν θες)αστην σαν τελευταιο γευμα της ημερας...

Οι συχνες αλλαγες θα βοηθησουν να ριξουν ακομα περισοτερο μποι και θα τους ανοιγουν την ορεξη...

Θερμοκρασια κοντα στους 29 θα την εκτιμησουν αρκετα σε αυτην την ηλικια αλλα καλο θα ειναι να μην την εχεις μονιμα καρφι εκει..

Αυτα ειναι μερικα που θα σε βοηθουσουν καποια στιγμη να δεις τα ψαρια σου καλυτερα απο οτι τα φανταζεσαι...

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...