Jump to content

Ψεματακια Που Εχουμε Πει Για Να Δικαιολογησουμε Αγορες...:-)


mad23

Recommended Posts

Αυτο το θεμα δεν ειναι για τα ματια των γυναικων μας,της πεθερας μας η' οποιου ξερει τι γινεται με το ενυδρειο μας :sarcasm:

Ολοι εχουμε σκαρφιστει κατι απιθανο-απιστευτο για να δικαιολογησουμε μια αγορα μας για το ενυδρειο .

Μπορουμε λοιπον ολοι να βαλουμε 3 ψεματακια η' οποιαδηποτε εμπνευση ειχαμε,ωστε να

γλυτωσουμε εναν φιλο συνχομπυστα απο το "μπιρι μπιρι" και να του εξασφαλισουμε μερικους ησυχους υπνους χωρις μουρμουρα η' να τον γλυτωσουμε απο μια υπερχρεωμενη πιστωτικη καρτα,ως αντιποινα για την αγορα ενος ζευγους clown για παραδειγμα.... :D

Μην το κανετε λοιπον για εσας...μοιραστειτε τις εμπνευσεις σας και σωστε τους φιλους συνχομπυστες σας :P

Link to comment
Share on other sites

Ένας καλός τρόπος είναι (αν θες εξοπλισμό ή αναλώσιμα) να πεις ότι αν δεν το πάρεις το ψάρι-κοράλι κλπ θα πεθάνει :D

Όταν είπα στη μαμά ότι θα πάρω 50 ευρώ τεστ και βακτήρια πως και δεν άρχισε να με κυνηγάει με τη σκούπα, αλλά μετά της λέω:

"Θες να μην πάρω τεστ και βακτήρια, να πάρω μόνο ψάρια? Εντάξει τότε, μην πεις τίποτα όμως αν μετά από λίγο καιρό χρειαστεί να δώσω 100-200-300 ευρώ επειδή δεν πήρα 50 ευρώ πράγματα!"

Μέσα σε 5 λεπτά είχα κάνει την παραγγελία :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν στοιχίζει πάνω από 100€, πάντα μιλάμε για μικρά ποσά :lol2: και ένα άλλο που της έχω πει εγώ

το είχα παραγγείλει καιρό και τώρα ήρθε :sarcasm::lol2: ή αααααα το είχα στην αποθήκη τώρα το είδες :lol2: :lol2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν στοιχίζει πάνω από 100€, πάντα μιλάμε για μικρά ποσά :lol2: και ένα άλλο που της έχω πει εγώ

το είχα παραγγείλει καιρό και τώρα ήρθε :sarcasm::lol2: ή αααααα το είχα στην αποθήκη τώρα το είδες :lol2: :lol2:

Βάζε μου ιδέες... :bigemo_harabe_net-72:

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν τα βλεπει τι παραγελνω η μανα μου...παω στο καταστημα κουριερ κ τα παιρνω,μετα τα βγαζω απο το κουτι κ τα βαζω στο αμαξι.οταν λειπει η μανα μου τα χωνω στο ντουλαπι του ενυδρειου..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αφήστε τα ψέμματα, θα πατε στη κόλαση. Μπορείτε να αφήσετε πεσμένο στο πάτωμα ενα χαρτί με το εξής περιεχόμενο γραμμένο απο εσάς:

Σάκη, σου στέλνω αυτο το γράμμα για να σου πω ότι δε βρήκα τα 500€ για την κόκα που μου ζήτησες, ειναι πολλά φίλε, μπορει να ειναι κατ' ευθείαν απο Κολομβία αλλα μη το τρελάνουμε το θεμα. Απο τον Μπαμπη το "Σουγιά" τη βρίσκω στην Ομόνοια στα 350€. Το μαύρο έχω καιρό που το έκοψα οπότε την άλλη φορά που θα βρεθούμε με τα αλάνια για τη ληστεία στο ψιλοκατζίδικο της γειτονιάς σου, θα σου φέρω τα 3 κιλά που έμειναν απο τα 5 που σου αγόρασα πριν τρεις μήνες. Πούλησα και κάποια ποσότητα για να πάρω δώρο στο μωρό μου μιας και αποφυλακίζεται μεθαύριο ........ μάνα μη τρελαίνεσαι, είδες που υπάρχουν και χειρότερα έξοδα; Άφησέ μου τώρα στο κομοδίνο 50€ για κάτι τροφούλες που θέλω να τα βρω οταν έρθω σπίτι!

Σημείωση του συγγραφέα: μάγκες και μάγκισες, μακρια απο τα ναρκωτικά!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αφήστε τα ψέμματα, θα πατε στη κόλαση. Μπορείτε να αφήσετε πεσμένο στο πάτωμα ενα χαρτί με το εξής περιεχόμενο γραμμένο απο εσάς:

Σάκη, σου στέλνω αυτο το γράμμα για να σου πω ότι δε βρήκα τα 500€ για την κόκα που μου ζήτησες, ειναι πολλά φίλε, μπορει να ειναι κατ' ευθείαν απο Κολομβία αλλα μη το τρελάνουμε το θεμα. Απο τον Μπαμπη το "Σουγιά" τη βρίσκω στην Ομόνοια στα 350€. Το μαύρο έχω καιρό που το έκοψα οπότε την άλλη φορά που θα βρεθούμε με τα αλάνια για τη ληστεία στο ψιλοκατζίδικο της γειτονιάς σου, θα σου φέρω τα 3 κιλά που έμειναν απο τα 5 που σου αγόρασα πριν τρεις μήνες. Πούλησα και κάποια ποσότητα για να πάρω δώρο στο μωρό μου μιας και αποφυλακίζεται μεθαύριο ........ μάνα μη τρελαίνεσαι, είδες που υπάρχουν και χειρότερα έξοδα; Άφησέ μου τώρα στο κομοδίνο 50€ για κάτι τροφούλες που θέλω να τα βρω οταν έρθω σπίτι!

Σημείωση του συγγραφέα: μάγκες και μάγκισες, μακρια απο τα ναρκωτικά!

χααχχαχαχααχχαχαχαχ κλαιωωωωωω <3

Link to comment
Share on other sites

- καινούριο κοραλλακι Α Γ Α Π Η Μ Ο Υ?!!??!

- απο ανταλλαγή ειναι αγαπούλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε τι να κάνουμε....Αν θέλουμε κάτι τόσο πολύ και δεν σε αφήνουν οι άλλοι,πρέπει να "αμαρτήσεις" .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε λέω τίποτα και κάνω την κινέζα. :shifty:

Ευτυχώς ο φίλος μου είναι της φιλοσοφίας "να έχεις backup λύσεις" οπότε τώρα που δημιουργώ σιγά σιγά στοκ στα ψαρο-συμπράγκαλα δε μου λέει τίποτα προς το παρόν. :whistling:

Όταν έψαχνα φωτιστικό, από την αρχή είχα βρει ποιο θέλω να πάρω. Ο φίλος μου για λόγους οικονομίας επέμενε να χρησιμοποιήσω ένα φωτιστικό γραφείου (μιλάμε για 25 λίτρα). Εγώ σαν καλό κορίτσι έκανα έρευνα αγοράς στο ίντερνετ, πήγα σε καταστήματα, αλλά τα έβγαζα όλα σκάρτα. Όντως κανένα δεν ταίριαζε, μερικά μου έβγαιναν και ακριβότερα. Οπότε του λέω "Βρες μου εσύ, εγώ έψαξα και δεν βρήκα τίποτα" ξέροντας ότι δεν είχε χρόνο ούτε για να το σκεφτεί. Έκανα υπομονή, φυσικά δεν πρόλαβε καν να ψάξει και στο τέλος πήρα αυτό που ήθελα. :sarcasm:

Έγινε επεξεργασία - kalliroi
Link to comment
Share on other sites

Ένας καλός τρόπος είναι (αν θες εξοπλισμό ή αναλώσιμα) να πεις ότι αν δεν το πάρεις το ψάρι-κοράλι κλπ θα πεθάνει :D

Όταν είπα στη μαμά ότι θα πάρω 50 ευρώ τεστ και βακτήρια πως και δεν άρχισε να με κυνηγάει με τη σκούπα, αλλά μετά της λέω:

"Θες να μην πάρω τεστ και βακτήρια, να πάρω μόνο ψάρια? Εντάξει τότε, μην πεις τίποτα όμως αν μετά από λίγο καιρό χρειαστεί να δώσω 100-200-300 ευρώ επειδή δεν πήρα 50 ευρώ πράγματα!"

Μέσα σε 5 λεπτά είχα κάνει την παραγγελία :D

Αυτό πάντως έχει και μια δόση αλήθειας, μερικές φορές πραγματικά αξίζει να δώσουμε χρήματα για κάτι για να γλιτώσουμε από μπελάδες και έξοδα στο μέλλον. Για παράδειγμα, πήρα τον πιο φθηνό χρονοδιακόπτη που βγήκα και έκανε το ενυδρείο... ντισκοτέκ. Τον αντικατέστησα με έναν επώνυμο και στη διπλάσια τιμή, ο οποίος λειτουργεί άψογα. Μπορεί να έτυχε, αλλά αφού την πάτησα με τον πρώτο, δεν λυπήθηκα τα χρήματα για τον δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

επι μια 10ετια νομιζα οτι η γυναικα μου μασαει ολα οσα της ξεφουρνιζα....

πριν μερικους μηνες η ιδια πηγε και κατεθεσε χρηματα για το ati powercone αφηνωντας με απλα εκπληκτο..!!

στην ουσια ειναι μεχρι να καταλαβει ποιον ρολο παιζει το χομπι στον συντροφο της.χωρις βεβαια παραλληλα να χασει και η ιδια τα λογικα της απο οικονομικη υπερβολη.

ισως ο φιλος νινταλ να θυμαται,οταν στο πρωτο μου σκιμμερ και για να μου κανει εκπληξη η γυναικα μου,ταξιδεψε αεροπορικως μεχρι πειραια αυθημερον,πηρε το σκιμμερ και το εφερε εδω πανω.παλι εμεινα βλακας τοτε...

ΥΓ.τελικα για καποιον ανεξηγητο λογο παλι με σκιμμερ ειχε να κανει.περιεργο.....οσο το σκεφτομαι.χεχεχε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επι μια 10ετια νομιζα οτι η γυναικα μου μασαει ολα οσα της ξεφουρνιζα....

πριν μερικους μηνες η ιδια πηγε και κατεθεσε χρηματα για το ati powercone αφηνωντας με απλα εκπληκτο..!!

στην ουσια ειναι μεχρι να καταλαβει ποιον ρολο παιζει το χομπι στον συντροφο της.χωρις βεβαια παραλληλα να χασει και η ιδια τα λογικα της απο οικονομικη υπερβολη.

ισως ο φιλος νινταλ να θυμαται,οταν στο πρωτο μου σκιμμερ και για να μου κανει εκπληξη η γυναικα μου,ταξιδεψε αεροπορικως μεχρι πειραια αυθημερον,πηρε το σκιμμερ και το εφερε εδω πανω.παλι εμεινα βλακας τοτε...

ΥΓ.τελικα για καποιον ανεξηγητο λογο παλι με σκιμμερ ειχε να κανει.περιεργο.....οσο το σκεφτομαι.χεχεχε

Ρε φίλε, για ψέμματα που λέμε στις γυναίκες μιλάμε, εσύ με αυτή τη γυναίκα που έχεις, έχεις περάσει σε άλλο επίπεδο να πούμε! :bowdown: :bowdown: :bowdown::thaman: :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αφήστε τα ψέμματα, θα πατε στη κόλαση. Μπορείτε να αφήσετε πεσμένο στο πάτωμα ενα χαρτί με το εξής περιεχόμενο γραμμένο απο εσάς:

Σάκη, σου στέλνω αυτο το γράμμα για να σου πω ότι δε βρήκα τα 500€ για την κόκα που μου ζήτησες, ειναι πολλά φίλε, μπορει να ειναι κατ' ευθείαν απο Κολομβία αλλα μη το τρελάνουμε το θεμα. Απο τον Μπαμπη το "Σουγιά" τη βρίσκω στην Ομόνοια στα 350€. Το μαύρο έχω καιρό που το έκοψα οπότε την άλλη φορά που θα βρεθούμε με τα αλάνια για τη ληστεία στο ψιλοκατζίδικο της γειτονιάς σου, θα σου φέρω τα 3 κιλά που έμειναν απο τα 5 που σου αγόρασα πριν τρεις μήνες. Πούλησα και κάποια ποσότητα για να πάρω δώρο στο μωρό μου μιας και αποφυλακίζεται μεθαύριο ........ μάνα μη τρελαίνεσαι, είδες που υπάρχουν και χειρότερα έξοδα; Άφησέ μου τώρα στο κομοδίνο 50€ για κάτι τροφούλες που θέλω να τα βρω οταν έρθω σπίτι!

Σημείωση του συγγραφέα: μάγκες και μάγκισες, μακρια απο τα ναρκωτικά!

:hysterical::hysterical::hysterical: Eπικό!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι αν δεν κάνεις υπερβολές δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

Έτσι κάνω εγώ.

1-2 αγορές το μήνα και εντάξει.Όλοι ευχαριστημένοι.

Link to comment
Share on other sites

"Ειναι ενος φιλου απ το φορουμ που δεν το ηθελε!" ή κατι που χρησιμοποιησα προσφατα " Τα ειχε αγορασει χωρις να ξερει και ειναι σε κακα χαλια (ψαρακια) και ειπα να δοκιμασω να τα συνεφερω! "

Εχω χρησιμοποιησει πολες μπαρουφες κατα καιρους, τα περισσοτερα τα χαψε ή εκανε πως τα χαβε! Αυτο που πιανει παντα ομως ειναι το παιδι "Αφου του αρεσει του παιδιου τι να κανω;"

Link to comment
Share on other sites

"Ειναι ενος φιλου απ το φορουμ που δεν το ηθελε!" ή κατι που χρησιμοποιησα προσφατα " Τα ειχε αγορασει χωρις να ξερει και ειναι σε κακα χαλια (ψαρακια) και ειπα να δοκιμασω να τα συνεφερω! "

Εχω χρησιμοποιησει πολες μπαρουφες κατα καιρους, τα περισσοτερα τα χαψε ή εκανε πως τα χαβε! Αυτο που πιανει παντα ομως ειναι το παιδι "Αφου του αρεσει του παιδιου τι να κανω;"

Και να πεταχτεί εκείνη την ώρα το παιδί και πει,ρε μπαμπά τι το ήθελες αυτό; :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Τι ειπες τωρα.... εχω εξασφαλισει την εισοδο μου στην κολαση με τοσα ψεματα που τις εχω πει... :bigemo_harabe_net-73::bigemo_harabe_net-73::bigemo_harabe_net-73:



1)μωρο μου μην το κοιτας ετσι το φιλτρο 5 ευρω κανει μονο... ειναι παλιο μοντελο και δεν ηθελα να ξοδεψω πολλα.


2) το φωτιστικο το ειχε ενας φιλος σε ενα μαγαζι που εκλεισε και μου το χαρισε...


3) αυτα τα νεα ψαρακια ο ''αγαμεμνονας'' απο το φορουμ μου τα εδωσε. θα παρει αυτος αλλα...


4.και αλλα πολλα πολλα!!!



ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΕΧΩ ΠΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ!!!!!!!!



πρεπει να παω για εξομολογισει!!!! :bigemo_harabe_net-135::bigemo_harabe_net-135::bigemo_harabe_net-135:


Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αφήστε τα ψέμματα, θα πατε στη κόλαση. Μπορείτε να αφήσετε πεσμένο στο πάτωμα ενα χαρτί με το εξής περιεχόμενο γραμμένο απο εσάς:

Σάκη, σου στέλνω αυτο το γράμμα για να σου πω ότι δε βρήκα τα 500€ για την κόκα που μου ζήτησες, ειναι πολλά φίλε, μπορει να ειναι κατ' ευθείαν απο Κολομβία αλλα μη το τρελάνουμε το θεμα. Απο τον Μπαμπη το "Σουγιά" τη βρίσκω στην Ομόνοια στα 350€. Το μαύρο έχω καιρό που το έκοψα οπότε την άλλη φορά που θα βρεθούμε με τα αλάνια για τη ληστεία στο ψιλοκατζίδικο της γειτονιάς σου, θα σου φέρω τα 3 κιλά που έμειναν απο τα 5 που σου αγόρασα πριν τρεις μήνες. Πούλησα και κάποια ποσότητα για να πάρω δώρο στο μωρό μου μιας και αποφυλακίζεται μεθαύριο ........ μάνα μη τρελαίνεσαι, είδες που υπάρχουν και χειρότερα έξοδα; Άφησέ μου τώρα στο κομοδίνο 50€ για κάτι τροφούλες που θέλω να τα βρω οταν έρθω σπίτι!

Σημείωση του συγγραφέα: μάγκες και μάγκισες, μακρια απο τα ναρκωτικά

Σταματήστε τα ναρκωτικά δεν φτάνουν για όλους! :bigemo_harabe_net-134:

Δεν δίνω λογαριασμό σε κανέναν, δεν χρειάζεται να πω ψέματα για τίποτα, δεν έχω γυναίκα στο σπίτι, η μάνα μου μένει στο δικό της και ο συγκάτοικος με παροτρύνει να ξοδέψω περισσότερα για το ενυδρείο....... :bigemo_harabe_net-134::bigemo_harabe_net-134::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι θα αντιδρασετε αλλα εγω δεν ειχα ποτε προβλημα οτι ηθελα να αγορασω τις το ελεγα απο πριν και ολλα οκ.[ανηκω στους τυχερουςβεβαια τωρα στην εποχη που ζουμε τα πραγματα εχουν αλλαξει και υπαρχουν περιορισμοι δυστηχος.

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι θα αντιδρασετε αλλα εγω δεν ειχα ποτε προβλημα οτι ηθελα να αγορασω τις το ελεγα απο πριν και ολλα οκ.[ανηκω στους τυχερουςβεβαια τωρα στην εποχη που ζουμε τα πραγματα εχουν αλλαξει και υπαρχουν περιορισμοι δυστηχος.

Συμφωνώ απολύτως, αυτό είναι και το πιο σωστό (ανάλογα το άτομο βέβαια)!

Εγώ ότι παίρνω το λέω, ποντάρω μόνο στον ψυχολογικό πόλεμο για την έγκριση! :D

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν λεμε οτι λεμε και ψεματα σε βαθμο χωρισμου βρε παιδια!

Αθωα και χαριτωμενα ψεματακια....οχι παω για τσιγαρα και να γυρισεις με κανενα τονο ενυδρειο! :bigemo_harabe_net-134:

Οποτε....Φυσικα και το καινουργιο κοραλι....δεν ειναι καινουργιο...απλα τωρα αρχισε να παιρνει χρωμα που στρωνει το ενυδρειο!!

Ενα καφε που ειχα πισω πισω ειναι βρε!

Τα clownfish φυσικα και δεν γινεται να ζησουν χωρις ανεμωνη...πεθαινουν...απο στεναχωρια! :bigemo_harabe_net-126:

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν λεμε οτι λεμε και ψεματα σε βαθμο χωρισμου βρε παιδια!

Αθωα και χαριτωμενα ψεματακια....οχι παω για τσιγαρα και να γυρισεις με κανενα τονο ενυδρειο! :bigemo_harabe_net-134:

Οποτε....Φυσικα και το καινουργιο κοραλι....δεν ειναι καινουργιο...απλα τωρα αρχισε να παιρνει χρωμα που στρωνει το ενυδρειο!!

Ενα καφε που ειχα πισω πισω ειναι βρε!

Τα clownfish φυσικα και δεν γινεται να ζησουν χωρις ανεμωνη...πεθαινουν...απο στεναχωρια! :bigemo_harabe_net-126:δεν θα ηταν ασχημο :bigemo_harabe_net-94: το 2ο το πιστευουν ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...