Jump to content

Κατά Αιόλου Γένεσις


Aiolos

Recommended Posts

Το πιο πιθανο ειναι να αναπληρωνει τα μικροψαρα και μαλλον συχνα...Εκτος και αν την εχει δεμενη απ'την ουρα σε κανενα βραχο :lmao:

δεν αναπληρώνει τίποτα! εγώ έχω την καφέ του βίντεο και δεν έχει πειράξει τίποτα(άσχετο που ψόφησαν όλα από odinium)και αν θέλεις μπορώ να σου το απόδείξω…… θα την φέρω και θα την ρίξω μέσα στο ενυδρείο για να δούμε τι θα γίνει! :bigemo_harabe_net-163:

.Υ.Γ.έχω να την ταΐσω μια βδομάδα……. :bigemo_harabe_net-115:

Link to comment
Share on other sites

δεν αναπληρώνει τίποτα! εγώ έχω την καφέ του βίντεο και δεν έχει πειράξει τίποτα(άσχετο που ψόφησαν όλα από odinium)και αν θέλεις μπορώ να σου το απόδείξω…… θα την φέρω και θα την ρίξω μέσα στο ενυδρείο για να δούμε τι θα γίνει! :bigemo_harabe_net-163:

.Υ.Γ.έχω να την ταΐσω μια βδομάδα……. :bigemo_harabe_net-115:

Σωτηρη η δικια σου σιγουρα δεν θα πειραξει τιποτα...Αφου ειναι τυφλη βρε φιλε,γιατι δεν το μοιραζεσαι μαζι μας το προβλημα της?Φοβασαι μηπως πως θα λεμε,καλως τον Σαμι με την τυφλη του σμερνα? :lmao: :lmao: :lmao:

Link to comment
Share on other sites

τυφλη ρε απατεωνα....??τυφλη??

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ΥΓ.βαγγελη επρεπε να της φορας μασκα υπνου ρε φιλε.

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε, αυτό σκεφτόμουνα και εγώ Στάθη, Σωτήρη αν θες να βγάλεις κανένα εξτραδάκι πάρτην και βγάλτην στο δρόμο να 'κονομήσεις φράγκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με φλάουτο και Σωτήρης με τα τύμπανα με τις σμέρνες αραδιασμένες στο πεζοδρόμιο... τι πιο πρωτότυπο!!!

"SMERNA JAZΖ BAND"... άσε που χτυπάμε και Eurovision. Τι, όλοι οι άλλοι καλύτεροι είναι?

αααα θα χρειαστούμε και 4 γκόμενες ντυμένες χρομίδες.

:bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163:

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν σου κανω;θα εχετε μια τεραστια χρομιδα για το χορευτικο.και για αυτους που θελησουν νε χλευασουν ΑΝΕΤΑ μπορω να μοιρασω μερικες σφαλιαρες..

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θα είσαι μπαμπάτσικια χρομιδα... δεν ξέρω κατά πόσο θα σου χωρέσει το σιέλ λαμέ που έχω έτοιμο !!! χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Άξιο απορίας....

Παλιότερα είχα 9 χρομίδες που σιγά σιγά μια-μια την "έκαναν", σαν τις αδελφές Τατά από τον Λαγκαδά.

Τώρα έμειναν 4 και είναι όλες μαζί σε μια ομάδα.

Πριν 10+ μέρες έβαλα και μια ακόμη λίγο μικρότερου μεγέθους απ αυτές που είχα, η οποία συνεχίζει να είναι απομονωμένη από την ομάδα μέχρι και σήμερα.
Κατά την διάρκεια του ταΐσματος εμφανίζεται, μπερδεύεται μέσα την ομάδα, αλλά μετά απομονώνεται και πάλι παρόλο που οι άλλες δεν δείχνουν επιθετική συμπεριφορά απέναντι της

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό βιντεάκι από την πορεία του ενυδρείου.

Κάποια LPS είναι του Θοδωρή τα οποία φιλοξενώ προσωρινα για να μην είναι άδειο και κάποια άλλα μου χάρισαν οι: Γρηγόρης, Στάθης και Βαλεντίνος.

Σας ευχαριστώ παιδιά.... άντε τώρα να περιμένουμε να μεγαλώσουν !!!

Παρόλα αυτά αρχίζει να παίρνει μορφή σιγά σιγά με πολύ μεγάλα περιθώρια για να γεμίσει και άλλο !!

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρη η δικια σου σιγουρα δεν θα πειραξει τιποτα...Αφου ειναι τυφλη βρε φιλε,γιατι δεν το μοιραζεσαι μαζι μας το προβλημα της?Φοβασαι μηπως πως θα λεμε,καλως τον Σαμι με την τυφλη του σμερνα? :lmao: :lmao: :lmao:

τι λες βρε άσχετε! όλες οι σμέρνες τυφλές είναι όπως και τα σκυλιά τα βλέπουν ασπρόμαυρα! :kookoo: …..κατευθείαν να με συκοφαντήσεις :usd: ακούς εκεί τυφλή! για βάλε το χέρι σου μέσα την ώρα που την ταΐζω και να δούμε θα δαγκώσει εσένα πρώτα ή την γαρίδα! :hysterical:

Βαγέλλη τι να τις κάνουμε τις χρομίδες αφού θα έχουμε τις σμέρνες με τα κορμιά σαν χέλια! :hysterical: θα πάρουμε τη πρώτη θέση σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

τι λες βρε άσχετε! όλες οι σμέρνες τυφλές είναι όπως και τα σκυλιά τα βλέπουν ασπρόμαυρα! :kookoo: …..κατευθείαν να με συκοφαντήσεις :usd: ακούς εκεί τυφλή! για βάλε το χέρι σου μέσα την ώρα που την ταΐζω και να δούμε θα δαγκώσει εσένα πρώτα ή την γαρίδα!

Βαγέλλη τι να τις κάνουμε τις χρομίδες αφού θα έχουμε τις σμέρνες με τα κορμιά σαν χέλια! :hysterical: θα πάρουμε τη πρώτη θέση σίγουρα!

Ειναι τυφλη και φαφουτα.Που την βρηκες ρε φιλε?Μιλαμε αυτο δεν ειναι σμερνα κελεπουρι ειναι.Η γιαγια μου στα 90 της πιο πολλα δοντια ειχε. :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει την τελευταία ταινία ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΠΑΓΕΤΏΝΩΝ 4; Σου θυμίζει μήπως τη γιαγιά του βραδύπους; χαχαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιασαμε ψαλιδια παλι; :)

Αν πιάσουν ψαλίδια ο Σωτήρης με τον Στάθη έρχεται και το τέλος του κόσμου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το εκοψα απο τοτε που δε συμμετεχει η λερα........... :)

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τρίχες θα βάλω να σκουπίζουν !!!

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα κατι για ψαλιδια... ισχυει?? :cigar:

Εγω παντως το εκοψα απο τοτε που δε συμμετεχει η λερα........... :)

Οταν οι επι χρημασι διδομενες γυναικες κοψουν τις ερωτικες συνευρσεις με αγνωστους τοτε ισως παρατησεις και εσυ τα ψαλιδια... :sword:

Έγινε επεξεργασία - Giovanni
Link to comment
Share on other sites

και κουρείο και μπου....λο, καλά πάμε !!!

%CE%BA%CE%BF%CE%BA%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Έχω άδεια !!! χαχαχαχα

....και μη μου πεις ότι δεν μοιάζω με τσατσά !!!

Bulgaria_zps3195d6ad.jpg

χαχαχαχαχαχα

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τυφλη και φαφουτα.Που την βρηκες ρε φιλε?Μιλαμε αυτο δεν ειναι σμερνα κελεπουρι ειναι.Η γιαγια μου στα 90 της πιο πολλα δοντια ειχε. :hysterical:

άντε ρε! :chair:

για έλα από δω, να σε δω να βάζεις χέρι μέσα, να σε δαγκώσει λίγο….. για να δούμε σε βαστάει! εεεε! για να δούμε! :bigemo_harabe_net-77: έστω και με ένα δόντι! :bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση μετά θα φωνάξω των ηθών να καθαρίσει λίγο την κατάσταση !!!

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώματα - Διατροφή

Κοράλλια υπάρχουν, όπως και ψάρια. Ο βράχος αρχίζει να πιάνει κοραλλίνη και όλα όπως δείχνουν ακολουθούν τον δρόμο τους.

Έτσι έπρεπε να ξεκινήσει και ένα πρόγραμμα συμπληρωμάτων και διατροφής, αρχικά σε πειραματικό στάδιο.
Για συμπληρώματα ακολουθώ την μέθοδο balling βασισμένη σ αυτήν της Fauna με περισταλτική αντλία.

Επίσης κάποια επιπρόσθετα ιχνοστοιχεία.

Οι ποσότητες (δοσολογίες) δια διαμορφωθούν ανάλογα με την κατανάλωση που θα υπάρχει είτε προσθέτοντας νέα κοράλλια ή και καθώς αυτά αναπτύσσονται.

Όρεξη για μετρήσεις να έχει κάποιος !!!

Όσον αφορά την διατροφή, γίνεται από μια μεγάλη ποικιλία, εναλλάσσοντας σε καθημερινή βάση τις τροφές.
Η κάθε εταιρία συστήνει την δικιά της τροφή, είτε σε καθημερινή βάση, είτε ανά δυο μέρες, αλλά προσπάθησα να κάνω ένα "πάντρεμα" όλων αυτών για να δω τι αποτελέσματα θα έχω.
Πολλές απ αυτές τις τροφές προϋπήρχαν και το πιθανότερο είναι ότι δεν θα χρησιμοποιηθούν μελλοντικά. Απλά λυπόμουν να τις πετάξω και είπα να τις "πετάξω" στο ενυδρείο.

Φυσικά θέλει προσοχή το όλο πείραμα με όλον αυτόν τον νιτροφωσφορογόνο συνδυασμό τροφών....που σημαίνει ότι θα είμαι με τα τεστ νερού ανά χείρας!!!

Το όλο πρόγραμμα εκτός από το διάγραμμα που ακολουθεί, περάστηκε και στο ημερολόγιο για υπενθύμιση (ντριν ντριν).

Άντε να δούμε τι θα δούμε.

program_zps2a205163.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...