Jump to content

Θελω Τη Γνωμη Σας....


Recommended Posts

Οχι φιλε μου ειναι φοβερο η αμμο εχει παραξενο χρωμα προ το καφε με γκρι σκουρο. Ελεγα οτι θα ειναι χαλια αλλα. Σε λιγο μπαινει και ο τελευταιος κουβας με αμμο μου εχει φυγει η μεση. Για Την πλατη του ενυδρειου σκευτομαι να βαλω σιτα αυτην που βαζουν για τα παιδια στο μπαλκονι. και να την γεμισω με moss. Τι λετε?

.

Σουπερ!!!

Link to comment
Share on other sites

..... Για Την πλατη του ενυδρειου σκευτομαι να βαλω σιτα αυτην που βαζουν για τα παιδια στο μπαλκονι. και να την γεμισω με moss. Τι λετε?

.

:bowdown: :bowdown: :bowdown:

Θα με κάνεις να στήσω ενυδρείο μόνο γι αυτό !!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου ειναι φοβερο η αμμο εχει παραξενο χρωμα προ το καφε με γκρι σκουρο. Ελεγα οτι θα ειναι χαλια αλλα. Σε λιγο μπαινει και ο τελευταιος κουβας με αμμο μου εχει φυγει η μεση. Για Την πλατη του ενυδρειου σκευτομαι να βαλω σιτα αυτην που βαζουν για τα παιδια στο μπαλκονι. και να την γεμισω με moss. Τι λετε?

.

Απλα θα πρεπει και καπου να την στερεωσεις γιατι οσο μεγαλωνει τοσο θα ξεκολλαει!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θα γίνει φίλος. Βάλε φωτογραφίες να δούμε τι έχεις κάνει μέχρι τώρα. Το στήσιμο του ενυδρειου ειναι απο τις πιο ωραίες διαδικασίες!

Link to comment
Share on other sites

Γραφω απο το κινιτο και βγαζω και φωτο μετα θα τις ανεβασω απο το λαπ τοπι.

Link to comment
Share on other sites

Απλα θα πρεπει και καπου να την στερεωσεις γιατι οσο μεγαλωνει τοσο θα ξεκολλαει!

Μικρά διακριτικά διάφανα βεντουζάκια ;)

Link to comment
Share on other sites

Μικρά διακριτικά διάφανα βεντουζάκια ;)

Και διακριτικά να μην ειναι δε θα υπάρχει θεμα. Θα χαθούν σε λίγο καιρο πισω από την πρασινάδα. Έχω δει τοίχο με μος σε τέτοιο πλέγμα και το αποτέλεσμα ήταν φανταστικό. Καλη επιτυχία φίλε!
Link to comment
Share on other sites

Και διακριτικά να μην ειναι δε θα υπάρχει θεμα. Θα χαθούν σε λίγο καιρο πισω από την πρασινάδα. Έχω δει τοίχο με μος σε τέτοιο πλέγμα και το αποτέλεσμα ήταν φανταστικό. Καλη επιτυχία φίλε!

Εννοείται αυτό αλλά έτσι μου έβγαινε το ποίημα εκείνη την ώρα :P

Link to comment
Share on other sites

Απλα θα πρεπει και καπου να την στερεωσεις γιατι οσο μεγαλωνει τοσο θα ξεκολλαει!

ειναι ευκολο η με βεντουζακια ή περιμετρικα με ενυδριακη σιλικονη και σε μερικα σημεια ενδιαμεσα..ερχονται μερικες φωτο

Link to comment
Share on other sites

Μικρά διακριτικά διάφανα βεντουζάκια ;)

Οχι παιδια με χασατε! Η μος θα ξεκολλαει! Θελει κλαδεμα οσο μεγαλωνει γιατι αποκολλαται απο εκει που την εχεις δεσει! Την δικια μου αν τη δειτε την εχω δεσει 3 φορες με πετονια πανω στο ξυλο!

Link to comment
Share on other sites

:bowdown: :bowdown: :bowdown:

Θα με κάνεις να στήσω ενυδρείο μόνο γι αυτό !!!

γιατι οχι??? χαχαχα

θα το κανω αλλα μεχρι να φουντωσει θα του βαλω μπουκαλα το βλεπω εγω σε ενα μηνα να κουρευω κιολαςεχω στο μικρο μπολικη.

τωρα ομως να απλωσω και στον βυθο moss???? ειναι παμε για ευκολα φυτακια εκει η απορια

Link to comment
Share on other sites

http://s1094.photobucket.com/user/gxsara/library/new%20aquascape%20step%202?sort=3&page=1

μπηκε η σιτα,και κοπηκε σε μερικα σημεια για να μπουν θερμοστατης και οι σωληνες για το φιλτρο.

ωραιααααα μεχρι εδω ουτε βεντουζακια δεν τις εβαλα να την στηριξω ουτε σιλικονες. στο κατω μερος την φυτεψα στην αμμο και στο πανω μερος του ενυδρειου εχει ενα πλαστικο η οποια εμπαινε μεσα μια χαρα εκατσε

το στησιμο τωρα. τι να κανω στο βυθο φυτα ? να βαλω και moss σε μερικα σημεια σαν γκαζον????

αλλα ποιος θα πληρωνει τον κηπουρο

και αν βαλουμε φυτα θελω γνωμες...

εννοειτε θελω ευκολα φυτα

σιγουρα θελω να βαλω και ντοματια

βαλτε φαντασια φιλοι

ψιτ μην πειτε γιατι εβαλα μαυρη σιτα και οχι πρασινη αυτη ειχα.

Link to comment
Share on other sites

ίσως θα ήταν πιο εύκολο αν έφτιαχνες την πλάτη με τη σίτα έξω από το ενυδρείο. Να βάλεις δηλαδή δυο σίτες και να τοποθετήσεις ανάμεσα (σαντουιτς δηλαδή) τη μος. Μετά την προσάρμοζες μέσα στη γυάλα. Τη μος τη βάζεις σε μιρές μερίδες σε διάφορα σημεία, σκόρπια αλλά κοντά η μια μερίδα με την άλλη. Τώρα τη μος πως σκέφτεσαι να τη βάλεις στη σίτα;

Link to comment
Share on other sites

ίσως θα ήταν πιο εύκολο αν έφτιαχνες την πλάτη με τη σίτα έξω από το ενυδρείο. Να βάλεις δηλαδή δυο σίτες και να τοποθετήσεις ανάμεσα (σαντουιτς δηλαδή) τη μος. Μετά την προσάρμοζες μέσα στη γυάλα. Τη μος τη βάζεις σε μιρές μερίδες σε διάφορα σημεία, σκόρπια αλλά κοντά η μια μερίδα με την άλλη. Τώρα τη μος πως σκέφτεσαι να τη βάλεις στη σίτα;

...κάτι τέτοιο εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

ειναι αδειο το ενυδρειο δεν εχει νερο . θα την περασω απο τις τρυπες

Link to comment
Share on other sites

ειναι αδειο το ενυδρειο δεν εχει νερο . θα την περασω απο τις τρυπες

Βρε άδειο είναι αλλά πως θα στηρίξεις τη μοσ στη σίτα; θα την "πλέξεις" ανάμεσα στις τρύπες; θα σου φύγει ο κ@@@ς και δε μπορώ να ξέρω πόσο εύκολο θα είναι να κάνεις κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

μην ανχωνεσαι ορεξη να εχεις ..ολα γινονται. θα την πλεξω σε μερικα σημεια δεν ειναι τιποτα ειναι μεγαλουτσικες οι τρυπες :bigemo_harabe_net-130:

Link to comment
Share on other sites

μην ανχωνεσαι ορεξη να εχεις ..ολα γινονται. θα την πλεξω σε μερικα σημεια δεν ειναι τιποτα ειναι μεγαλουτσικες οι τρυπες :bigemo_harabe_net-130:

:bigemo_harabe_net-117: Καλή επιτυχία τότε....... (σκέψου αν υπάρχει κανένας πιο εύκολος τρόπος, επιμένω, θα κουραστείς έτσι)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τιποτα ολα καλα θα πανε. για το βυθο καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπικη εμπειρια θα σου ελεγα να μη βαλεις πλεγμα με μοςς στο βυθο,μαζευει παρα πολυ βρωμια απο κατω,

Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπικη εμπειρια θα σου ελεγα να μη βαλεις πλεγμα με μοςς στο βυθο,μαζευει παρα πολυ βρωμια απο κατω,

Είχες δίκιο οταν μου το είχες πει κι εμένα. Είχα βάλει δοκιμαστικά ενα πλέγμα διαστάσεων 10*10cm και μετα απο 15 μέρες που το έβγαλα, απο κάτω είχε τρελή σαβούρα!
Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο οταν μου το είχες πει κι εμένα. Είχα βάλει δοκιμαστικά ενα πλέγμα διαστάσεων 10*10cm και μετα απο 15 μέρες που το έβγαλα, απο κάτω είχε τρελή σαβούρα!

Ρε συ Παναγο λες να σου ελεγα ψεματα?:P

Και να φανταστεις οτι εγω το ειχα σε γαριδαδικο και οταν το εβγαλα τρελαθικα μ αυτα που ειχε μαζεψει απο κατω,,

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...