Jump to content

Νεο δισκαδικο!!!


johnjohn2003

Recommended Posts

On 4/1/2018 at 1:57 ΠΜ, το μέλος Eleftherios Sairidis έγραψε:

καλημερα κ καλη χρονια...πρωτον δινεις βαση στα φυτα απο τη φωτο που εχω δει κ δεν δινεις στα ψαρια..τα ψαρια τα βλεπω μαυρα και αυτο δεν μου αρεσε...συγνωμμη που θα στο πω αλλα αργα η γρηγορα θα χασεις κ τα υπολοιπα αν δεν παρεις δραστικα μετρα..γτ εφοσον εισαι αρχαριος επελεξες αυτο το ειδος ψαριου κ οχι καποιο αλλο; 3 χρονια παλευουμε αλλοι κ ακομα εχουμε αποριες γιαυτα τα ψαρια...πρωτα επρεπε ν στρωσεις το ενυδρειο σου καλα κ μετα να βαλεις ψαρια...οσο αναφορα τις μετρησεις σου μου λες ph 7.5 και kh 2...αυτο σημαινει οτι ακομα δεν εχει πεσει το ph σου κ μου λες βαζεις οσμωση...ποια τεστ χρησιμοπιεις; δωσε μας φωτο απο τα τεστ.σε αλλο τεστ μου λες μετρας νιτρωδη...κατι δεν μου καθεται καλα εδω αδερφε μου...εγω την αποψη μου λεω αν θελουν κ συμφωνουν οι αλλοι συνχομπιστες μας κ επεμβουν να πουν και αλλοι την γνωμη τους

Kh μετραω με τεστ της sera αλλα το ph ειναι της aquili και με προβληματιζουν λιγο τα αποτελεσματα που μου δινει γιατι και αμεσως απο την οσμωση μου το βγαζει 6.5. Και συγγνωμη που δεν εχω στειλει ακομη κοντινη φωτογραφια γιατι οπως ειπα αυτη ειναι απο αρκετα μακρια οποτε ισως αυτο φταιει.

Έγινε επεξεργασία - johnjohn2003
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...