Jump to content

Λαμπες για χρωματα δισκων


dnmhx

Recommended Posts

Καλησπερα. Ποιες λαμπες (χρωμα) τονιζουν καλυτερα τα χρωματα των δισκων? Εγω εχω ψυχρο φωτισμο led και οι μπλε δισκοι ειδικα φαινονται ξεθωριασμενοι. Σαν ασπροι.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να διαβασεις δεκαδες θεματα εδω μεσα...απο μενα μια συμβουλη μονο και αμα θες το κρατας...επειδη ειδα οτι θες να τονισεις τους μπλε δισκους..και αυτοματα το μυαλο παει σε μπλε λαμπες ή ταινιες...μην βαλεις μπλε..τουλαχιστον οχι πολυ..να μην περναει σε ποσοστο το 15% απο τον συνολικο σου φωτισμο...μην σου πω και πολυ ειναι..γιατι το συγκεκριμενο χρωμα τους στρεσαρει....

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τι χρωμα βγαζει kostaszoidos?

. Έχει μια ροζ απόχρωση και τονίζει πολυ έντονα τα χρώματα των δίσκων ειδικά το μπλε και το κόκκινο ,αν θα διαβάσεις το λινκ που σου έδωσα το λέει.Στο λέω όμως και από προσωπική μου χρήση … Έγινε επεξεργασία - kostaszoidos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για μπλε δίσκους (Blue Diamond, Blue Snakeskin)... η καλύτερη περίπτωση είναι οι "ψυχρές". Θέλει λίγο ψάξιμο γιατί σε κάποιες υπάρχει διαφορά στο φάσμα τους( άλλο στις Τ5 και άλλο στις Τ8).

Αυτή που προτείνει ο Κώστας... τονίζει και τυχόν κόκκινα (στις άκρες των πτερυγίων) γι' αυτό προσωπικά, ΔΕΝ μου αρέσει. Αντίθετα για είδη όπως Red Turquoise ή άγριους καφέ/μπλέ/πράσινους... την βρίσκω ιδανική.-

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...