Jump to content

Τι λετε να κανω??


Recommended Posts

Καουμερπα με χαετο μαζι μην βαζεις.Ψυγειο ναι.Τωρα αυτο που λες το μπλε υπερισχυει του ασπρου το αποτελεσμα να ειναι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Οι αλγες δεν τραβουν πυριτικα, επισης η καουμερπα ειναι βομβα που σκαει σε ανυποπτο χρονο και γεμιζει ολο το ενυδρειο, απλα πετα την...

Επισης ΑΤΣ με Χαετο, ποια θα ταισεις πρωτη; Ενα απ τα δυο, σε συνδηασμο με αντιφως θα εχει χαμηλα νιτρηκα και φωσφορικα.

Αυτος ο αντιφως της water waves εμενα δεν μου αρεσε, ειχα παρει ενα λιτρο και δεν το τελειωσα ποτε, ειδηκα στον ριακτορα μου εκανε καφε ολο το σαμπ. Αμα το συφωναρεις το καφε φευγει;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ θα έκανα μια δοκιμή και με αντιφοσφορο αλουμινίου να δω !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει και αλουμινιου που τον ειχα αλλαξει στη βδομαδα πανω...αν συφοναρω το σαμπ φευγει ναι...παιδια σημερα μετρησα παλι...νιτρικα και φωσφορικα 0.θα την αφησω κ την καουλερπα κ οτι μεγαλωσει!επισης δεν μ ειπατε καθε ποτε ν αλλαζω αντιφως κ σε ποσο καιρο πιστευετε οτι θα δω διαφορα??

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 15 μερες 400+γραμμαρια αντιφωσφωρο,παρε hanna για σωστη τεκμηριωμενη δουλεια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι Νικολα 0 νιτρικα...με καινουριο τεστακι π ληγει τελος του 2017.αντιφωσφορο θα αλλαξω την κυριακη

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα το πιθανωτερο ειναι να φταει το συστημα που ειναι μπουκομενο η εχεις ελλειπη ροη.

Link to comment
Share on other sites

Ελενχξε οσμωση παιζεις με ροη ελενχεις φως αντιφωσφωρο wet skiming αλλαγες και επιθετικα με βακτηρια.Αλλιως chemi clean

Link to comment
Share on other sites

ταπινη μου γνωμη.

νομιζω ότι κατι δεν παει καλα με τα φωτα.

κανε αυτά που λεει ο νικνικ από πανω.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η Α/Ο ειναι κομπλε αντιφωσφορο θ αλλαξω κυριακη...φωτισμο τον εχω πολυ χαμηλα επιθετικα με βακτηρια θα ριχνω καθε βδομαδα 2 καπακια.αλλο??

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Νίκο. 

 

Αν αλλάζεις τον αντιφώσφορο συχνά, π.χ 2-3 φορες τον μήνα (τουλαχιστον για αρχή μεχρι να φύγει το πρόβλημα) , ρίχνεις βακτήρια, τσιμπήσεις λίγο την ροή παραπάνω (αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα), και  κάνεις και τις αλλαγές νερού που πρέπει  , πιστέω θα φύγει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τσιπουρα σε τι υψος ειναι το φωτιστικο απο το ενυδρειο;

Βαλε και μια φωτο να δουμε.......

Link to comment
Share on other sites

Ο δευτερος μ εβγαλε ενα προβληματακι κ τον αφαιρεσα για να τον αντικαταστησω...κανονικα τον βαζω απεναντι απο τον αλλο.ο ενας μπροστα κ ο αλλος πισω!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τον εχω στο φουλ να κοιταει λιγο πανω για να μην κανει φιλμ αλλα βλεπω οτι υπαρχει κυκλοφορια παντου

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τον εχω στο φουλ να κοιταει λιγο πανω για να μην κανει φιλμ αλλα βλεπω οτι υπαρχει κυκλοφορια παντου

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγω ετσι νομιζα Τσιπουρα αλλα τελικα δουλεια με εναν κυκλοφορητη δεν γινεται οσο δυνατος και να ειναι.......

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ετσι νομιζα Τσιπουρα αλλα τελικα δουλεια με εναν κυκλοφορητη δεν γινεται οσο δυνατος και να ειναι.......

 

+1000,συγνωμη ποσο καιρο εισαι με εναν?

 

Link to comment
Share on other sites

Για googlare dinoflagellates, δες φωτό και πες μας αν έχεις τέτοια; Από τις φωτό σου δεν ξεχωρίζονται. Αν είναι τέτοια, πρέπει να πάρεις αλλά μέτρα σε σχέση με αυτά που σου γραψανε οι φίλοι πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

googlara αλλα δεν καταλαβαινω τι ειναι τα dinoflagellates...η αλγη π δειχνει πανω σε καποια βραχια στις εικονες μοιαζουν με τι δικη μου...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβεις την διαφορα απο dino σε διατομικη, χρειαζεται μικροσκοπιο δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...