Jump to content

Θέματα Αναβάθμισης


Husky_Jim

Recommended Posts

Ειναι θεμα απο την παλια αρθογραφια που υπηρχε στο φορουμ και εχει χαθει γι αυτο και δεν σου ανοιγει το link.

Στειλε μου αν θελεις το θεμα που βρηκες τον παραπανω συνδεσμο να τον αφαιρεσω και απο εκει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος rastaman έγραψε:

Ειναι θεμα απο την παλια αρθογραφια που υπηρχε στο φορουμ και εχει χαθει γι αυτο και δεν σου ανοιγει το link.

Στειλε μου αν θελεις το θεμα που βρηκες τον παραπανω συνδεσμο να τον αφαιρεσω και απο εκει.

Κάτω από τη φόρμα διάγνωσης για φυτεμένα,ο πρώτος σύνδεσμος, "κατάλογος διάγνωσης ασθενειών φυτών" 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος gyristroula έγραψε:

Θέλω να διαβάσω κάτι και μου εμφανίζει αυτό 

δεν υπάρχει πια;

 

Δυστυχώς όχι...ήταν του 2006 και είχε χαθεί σε μία μεταφορά που έγινε στον σέρβερ κάποια χρόνια αργότερα........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο του Νίκου είναι πολύ καλό αλλά η @gyristroula με έκανε να ψάξω...καιόποιος ψάχνει βρίσκει....έτσι λοιπόν βρήκα την λίστα/άρθρο του 2006 και σας το παραθέτω...

 

Δέν πρέπει να είναι η τελική version που είχε ανέβει αλλά είναι πολύ κοντά σε αυτό που υπήρχε.....

 

Aquazone_Plants.pdf

 

Αναμνήσεις..... :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την τελική version (αν εννοείτε αυτή) την έχω εγώ αποθηκεύσει, πως θα μπορούσα να την ανεβάσω εδώ; 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Το άρθρο του Νίκου είναι πολύ καλό αλλά η @gyristroula με έκανε να ψάξω...καιόποιος ψάχνει βρίσκει....έτσι λοιπόν βρήκα την λίστα/άρθρο του 2006 και σας το παραθέτω...

 

Δέν πρέπει να είναι η τελική version που είχε ανέβει αλλά είναι πολύ κοντά σε αυτό που υπήρχε.....

 

Aquazone_Plants.pdf

 

Αναμνήσεις..... :)

 

Error 404 :hehe

Δεν βρίσκω το πρόβλημά μου στη λίστα :helpjim:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Ρομποτής Κωνσταντίνος έγραψε:

Την τελική version (αν εννοείτε αυτή) την έχω εγώ αποθηκεύσει, πως θα μπορούσα να την ανεβάσω εδώ; 

 

 

Στείλτην μου με μήνυμα...!

Link to comment
Share on other sites

Ωπα το βρήκα πως στέλνω οπότε το επισυνάπτω εδώ. 

Διάγνωση Ελλείψεων Σε Φυτά.pdf

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Ρομποτής Κωνσταντίνος έγραψε:

Ωπα το βρήκα πως στέλνω οπότε το επισυνάπτω εδώ. 

Διάγνωση Ελλείψεων Σε Φυτά.pdf

 

Κωστή αυτό είναι το ίδιο με το άρθρο που βρίσκεται στο link που έδωσα παραπάνω (post #232)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος rastaman έγραψε:

 

Κωστή αυτό είναι το ίδιο με το άρθρο που βρίσκεται στο link που έδωσα παραπάνω (post #232)

 

Ωχ σόρυ τότε παιδιά δεν είχα διαβάσει παραπάνω και νόμιζα ότι το ψάχνετε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια ερώτηση από τα παλιά..... κάποτε για τα γενέθλια εβγαινε αυτόματα για κάθε μέλος θεμα ή θυμάμαι λάθος ;μήπως να γινόταν κάτι τέτοιο, αν βέβαια υποστηρίζει το σύστημα κάτι τέτοιο. 

Γινόταν και αυτόματη αποστολή πμ με ευχές :)

Link to comment
Share on other sites

Η αποστολή ευχετήριου pm έχει ενεργοποιηθεί εδώ και λίγες εβδομάδες.... ;)

Για αυτόματη δημιουργία θέματος στους εορτάζοντες παρόλο που δεν γνωρίζω αν είναι κάτι που γινόταν παλιά

θεωρώ πως αν γίνει κάτι αντίστοιχο αυτήν την στιγμή θα είναι "τρολιά" καθώς καθημερινά έχουν τουλάχιστον 4-5 μέλη γενέθλια.

Στην αρχική σελίδα βέβαια έχουμε προσαρμόσει ένα block στο οποίο φαίνονται καθημερινά ποιοι έχουν γενέθλια και στο ημερολόγιο

όπως πάντα υπάρχουν συνοπτικά ανα ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

ένα θέμα που έχω παρατηρήσει είναι στης αγγελίες!!!!
ενώ πολύ τα έχουν πουλήσει τα προϊόντα τους, δεν ενημερώνουν ότι τα πούλησαν οπότε μπαίνουμε σε άσκοπες συζητήσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος Mario έγραψε:

ένα θέμα που έχω παρατηρήσει είναι στης αγγελίες!!!!
ενώ πολύ τα έχουν πουλήσει τα προϊόντα τους, δεν ενημερώνουν ότι τα πούλησαν οπότε μπαίνουμε σε άσκοπες συζητήσεις!!!!

 

Αν σου πω οτι προχτές έλαβα pm από μέλος που παραπονιόταν πως ενώ έχει κλείσει την αγγελία του και φυσικά φαινόταν το "end offer"

συνεχίζει να λαμβάνει pm θα το πιστέψεις ??

 

Σίγουρα έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που γράφεις αλλά δυστυχώς είναι κάτι για το οποίο δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα :(

 

Εντός των ημερών πάντως είναι προγραμματισμένο να γίνει ένα καλό ξεκαθάρισμα στις αγγελίες και να διαγραφούν αρκετές από τις παλιές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αρχικά να πω πως η συγκεκριμένη έκδοση είναι ό,τι καλύτερο έχω χειριστεί, συμπεριλαμβανομένων όλων των ξένων και ελληνικών ενυδρειακων φόρουμ που είμαι μέλος. 

 

Μια βελτίωση που θα πρότεινα στην mobile version είναι να προστεθεί κάποια μπάρα ώστε να μπορείς να κινηθείς και σε προηγούμενες κατηγορίες του φόρουμ και όχι μόνο στην υποενότητα που ανήκει το θέμα που διαβάζεις, δηλαδή να έχεις την επιλογή να πας παραπάνω από ένα "κλικ" πίσω. Πχ είσαι σε ένα θέμα στα Γενικά Περί Γλυκού και να μπορείς να βγεις σε όλες τις κατηγορίες με ένα μόνο κλικ.

Δεν ξέρω αν είναι εφικτό και αν έγινα κατανοητός

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια καθώς ο σκοπός μας είναι να κάνουμε την κοινότητα μας όσο

το δυνατόν πιο εύχρηστη για τον χρήστη!!

Για να καταλάβω λίγο καλύτερα. . .

Συζητάς για ένα κουμπί που θα σε μεταφέρει απ`ευθείας εδώ

https://www.aquazone.gr/forums/forums/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, rastaman said:

Αρχικά ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια καθώς ο σκοπός μας είναι να κάνουμε την κοινότητα μας όσο

το δυνατόν πιο εύχρηστη για τον χρήστη!!

Για να καταλάβω λίγο καλύτερα. . .

Συζητάς για ένα κουμπί που θα σε μεταφέρει απ`ευθείας εδώ

https://www.aquazone.gr/forums/forums/

 

Πρακτικά ναι. Τώρα είμαστε στο θέμα "Θέματα Αναβάθμισης". Αν από κινητό πατήσω το "βελάκι" θα γυρίσει πίσω στην ενότητα "Aquazone Forum and Portal" και θα φορτώσει ολόκληρη την σελίδα. Μετά για να πάω στα Forums πρέπει να το ξαναπατήσω και να περιμένω να φορτώσει η σελίδα. Ουσιαστικά κάνω 2 κλικ και φορτώνω 2 σελίδες ενώ με την συντόμευση που προτείνω θα υπάρχει επιλογή για ένα κλικ, άρα πιο smooth εμπειρία. Τώρα αυτά είναι ψιλοπράγματα αλλά έχει γίνει τόσο καλή η πλατφόρμα ειδικά ο νέος τρόπος ανάρτησης φωτο, που πιανόμαστε από τα ελάχιστα!!

Link to comment
Share on other sites

Από το κινητό λοιπόν . . .

πατάς πάνω δεξια στις 3 παραλληλες γραμμες

πατάς πάνω στο μενου forums

και πατάς πάνω στο forums

 

Σε περίπτωση που θέλεις να πας στην αρχική σελίδα πατας πάνω στο banner.(αυτό ισχύει και σε mobile αλλά και σε pc)

 

Φυσικά και θα το κοιτάξουμε αυτό που προτείνεις αλλά δεν υπόσχομαι γιατί αν προστεθεί ένα ακόμη κουμπί στην μπάρα της mobile

θα έρθουν όλα πολύ κοντά και μετά πάμε σε άλλα προβλήματα :(

 

Ρίξε μια ματιά και θα το ποστάρω και με εικόνες αυριο που θα είμαι σε υπολογιστή ;)

Link to comment
Share on other sites

@rastaman το κατάλαβα αυτό που λες, είναι και αυτό λύση αλλά όχι του.."κλικ".

Αυτο που σκέφτομαι εγώ το επισυνάπτω παρακάτω. Ουσιαστικά να μπορείς σε κάθε λέξη να πατήσεις και να πηγαίνεις όπου θελεις. Ξαναλέω πως δεν ξέρω αν είναι εφικτό αλλά πιστεύω θα διευκόλυνε.

 

Βασιλης 

IMG_2276.JPG

Link to comment
Share on other sites

Bill όπως το σκέφτεσαι δεν γίνεται.Τα "κουμπιά" θα είναι το ένα πάνω στο άλλο και μετά πάμε σε άλλα προβλήματα.

Ένας άλλος τρόπος να μεταφερθείς στο forum index χωρίς να πας από το μενου είναι πατώντας διαδοχικά το μαυρο κουμπάκι

πάνω αριστερά....

 

IMG_2276.JPG.20f180bf8302211bba482d1c4da6a044.JPG

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...