Jump to content

My little Malawi


KostasGr

Recommended Posts

Σκέφτομαι για δίσκους αλλά μου περνάει από το μυαλό μήπως κρατήσω μόνο τα peacock και μπουν 2-3 haps. 

 

Εισαγωγές, δεν έχω δει κάτι αυτή την περίοδο πέραν κάποιας εισαγωγής της Αβύσσου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σταθη μη ρωτας πως πανε οι εισαγωγες.Εμεις εσενα περιμενουμε να κατεβεις απο Σκωτια φορτομενος σακουλακια.Πες μας μονο ποτε να σου στειλουμε τις προπαραγγελιες...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Σταθη μη ρωτας πως πανε οι εισαγωγες.Εμεις εσενα περιμενουμε να κατεβεις απο Σκωτια φορτομενος σακουλακια.Πες μας μονο ποτε να σου στειλουμε τις προπαραγγελιες...

Μακάρι να γινόταν φιλαράκι ξέρεις ότι και δεξαμενή θα φόρτωνα στο αεροπλανο!!

Link to comment
Share on other sites

Σατανάδες! [emoji5]

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος kkgr έγραψε:

Σατανάδες! emoji5.png

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιαυτο σου λεω βρε συ!!

Απεταξαμην!!

Καντο δισκαδικο!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλος σατανας απο δω...

 

 

Κυριακατικες βολτες στο μικρο malawi με το πρωτο φως (οποιος εχει παιδια ξερει οτι δεν κοιμασαι την Κυριακη [emoji4])

 

 

 

2aff885c2d34fcd937ffd5f307fa82bd.jpg

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Με σκάλωσες και κοίταξα στο κινητό. Η φωτό είναι 9:30 και ξύπνημα καμιά ώρα νωρίτερα :P

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σε παω κοντρα φιλε! Η κορη 16 χρονων και 1η μεγαλη εξοδο σε club.Ολη νυχτα μηνυματα στο κινητο.Πηγα και την μαζεψα στις 04.30.Κατα τις 08.00 επρεπε να ξυπνησω τον γυιο που ειχε αγγλικα.Εχεις να δεις πολλα ακομα........... 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Και κατι κουφο!

Εχω βγαλει το ενα peacock σε καραντινα γιατι δεν ετρωγε καμια βδομαδα. Του έχω ξεκινησει θεραπεία για bloat και μετα απο 5 μερες θεραπειας βλεπω 2 ουριστες να κολυμπουν!

Παιδια απιστευτο, το ψαρι το ειχα για αρσενικο μετα και απο δικη σας παρατηρηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ψάρι ακόμα δεν τρώει και έχει το στόμα κλειστό. Πιστεύω τα 2 τα έβγαλε γιατί το άγχωσα το ψάρι χτυπώντας το με φως για να δω πως είναι εξωτερικά μιας και είναι σε κουτί ΙΚΕΑ και δεν έχω καλή οπτική.

 

Για να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό το κουτί είναι γουρλίδικο. Μέχρι τώρα έχω δγο μπουκωμενες από αυτό. Η μια είναι και έφοιμη να τα φτήσει. Θυμάσαι που στο είχα πεί? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kkgr said:

Τέλεια! Σκέψου να το κρατήσεις species only!

Μου έχει περάσει από το μυαλό... Θα δούμε. 

Link to comment
Share on other sites

170218_IMG_20170218_185214_1_01.jpg

 

Δες στην μέση το ενα και αριστερά το άλλο. 

 

Εντωμεταξυ το απομονωμένο ψάρι τα έφτυσε όλα και πλέον τρώει. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα μικρά τα έχω μετρήσει 26, κάπου εκεί είναι. Το βιντεο από προχθές που τα έφτυσε όλα. Βρήκα το πιο μεγάλο νεκρό κάτω από την αερόπετρα, κατά τα άλλα, όλα πάνε καλά. 

 

 

Για την τροφή τους έφτιαξα πούδρα από Tropical Krill Gran και Tropical Cichlid Color Flakes. 

 

Δεν τα βλέπω να τρέχουν όταν ρίχνω τροφή αλλά δεν ανησυχώ, τροφή πέφτει άφθονη, όταν πεινούν σίγουρα τρώνε. Βρίσκονται σε 70 περίπου λίτρα νερό με εξωτερικό φίλτρο και θερμοστάτη, πιστεύω οι συνθήκες είναι ιδανικές για τα μωρά. Ίσως βάλω και καμιά πετρούλα να αισθάνονται ασφάλεια. 

 

Υπήρχε σκέψη μήπως τελικά αντί για 2 αρσενικά βρεθώ από το πουθενά με 2 θηλυκά αλλά από το μικρό που ψάρεψα φαίνεται να μην είναι υβρίδια τα ψαράκια.

 

IMG_20171002_205834.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε Κωστα! Σε πανε οι γεννες:D

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Από θεωρητικά 2 αρσενικά Κοσμά, και τα μικρά σώθηκαν γιατί μάζεψα την θηλυκιά για άρρωστη... Πάνω που έλεγα έφυγαν τα Mpanga-μωρά και θα μαζέψω την καραντίνα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...