Jump to content

Recommended Posts

πριν 57 λεπτά, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

Ηταν μια πανεμορφη και θυριο!!! και ηταν ετοιμη να γεννησει στεναχωρηθηκα παρα πολυ!!!!!  εχω και καπακι και το βαζω οταν δεν ειμαι σπιτι πως εγινε δεν ξερω.... 

Εψαξα ολα τα πιθανα μερη που θα μπορουσε να ηταν αλλα δεν βρεικα κατι.... Πανω εχει ενα παραθυρο αλλα εχει αποσταση 50cm υψος που δεν νομιζω να μπορει να πηδηξει γκαππυ τοσο ψηλα αλλα και να το εκανε θα την εβρισκα στο μπαλκονι...... Η γατα μου δεν νομιζω να το εκανε σιγα μην την ετρωγε..... αλλα οπως ειπα και πριν βαζω καλλυμα πανω στο ενυδρειο οποτε δεν γινεται ουτε αυτο...... Δεν ξερω τι εγινε!!!! :bigemo_harabe_net-88:

σορρυ για το off topic 

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξεχασα οταν κολλησω με το καλο το ενυδρειο με τι το δενω? μονοτικη?

Link to comment
Share on other sites

Απλη χαρτοταινια.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Rik έγραψε:

Απλη χαρτοταινια.

δεν ειναι πολυ λεπτη? οταν το κολλησω για να κραταει τα τζαμια ενοω

Link to comment
Share on other sites

Απλή χαρτοταινία...Την ταινία την βάζεις για να κρατησει τα τζάμια όχι για να τα κολλήσει, το κόλλημα το κάνει η σιλικόνη!! :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος Skoti έγραψε:

Απλή χαρτοταινία...Την ταινία την βάζεις για να κρατησει τα τζάμια όχι για να τα κολλήσει, το κόλλημα το κάνει η σιλικόνη!! :)

αυτο ενοω μολις το κολλησω να βαλω μονοτικη ωστε να το κραταει αλλα η χαρτοταινεια θα κραταει τα τζαμια μου φενεται πολυ περιεργο!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Και όμως , είναι έτσι όπως λένε τα παιδιά. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε πως πρωτα θα βαλεις σιλικονη στα τζαμια οπως στο βιντεο και εφοσον κανεις το πρωτο Γ δηλαδη βαλεις τα 2 τζαμια καθετα πανω στο πατο του ενυδρειου, αυτα θα στεκονται μονα τους στην ουσια ορθια λογο της σιλικονης. Απλα βαλε δυο κομματια χαρτοταινιας η και μονωτικης στις γωνιες εαν αυτο σε κανει να νιωθεις σιγουρια για να μην σου ανοιξει το συνολο των τζαμιων μεχρι να στεγνωσει η σιλικονη.

Link to comment
Share on other sites

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

α οκ ευχαριστω πολυ απλα μου φανηκε περιεργο.... επισης για να το ξερω σε περιπτοση (που δεν νομιζω) που "τρεχει" νερο ασπουμε σε μια γωνια βαζω απλα σιλικονη απο μεσα στην γωνια?

Link to comment
Share on other sites

Αγγελε αρχικα για να τρεχει παει να πει οτι σε εκεινο το σημειο εχει βρει "διαδρομη" για να φυγει το νερο..

Οποτε το κενο κατα πασα πιθανοτητα θα φαινεται..

Θα βαλεις λιγη σιλικονη στο δακτυλο σου και θα την πιεσεις σε εκεινο το σημειο ετσι ωστε να κλεισει το κενο..

Για εξτρα ασφαλεια μπορεις να κανει πιο "χοντρη" κολληση..

Αλλα το καλυτερο αν εξακολουθει να φαινεται το κενο( κατα την γνωμη μου)οσο χρονοβορο και ταλαιπωρια και οσο υπερβολικο μπορει να μοιαζει αυτο ειναι να ξεκολληθει το τζαμι και να ξανακολληθει...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ το υπολογισα και τελικα παω σε 100 λιτρα 80χ40χ40 με κοντρες και 7αρι τζαμι αυριο αρχιζω!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα το φιαξω το αλλο σαββατο γιατι επρεπε να παραγγειλω τα τζαμια και δεν εχω χρονο καθημερινη... κατεληξα σε 80χ40χ40 10ρι τζαμι και κοντρες 8ρι τζαμι πανω και κατω δυπλο πατο καλα δεν ειναι? 130 λιτρα

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος kkgr έγραψε:

Κόστος;

50 αλλα εκανε καλητερη τιμη

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

Αντε Αγγελε προχωρα!! Θελω να δω στο τελος τη θα φτιαξεις!!! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Rik έγραψε:

Αντε Αγγελε προχωρα!! Θελω να δω στο τελος τη θα φτιαξεις!!! ;)

Θα το κανω το σαββατοκηριακο εγω προσωπικα δεν αντεχω αλλα δυστιχος δεν μπορω αλλιος γιατι δεν θα το κολλησω μονος... επισης το επιπλο που θα το βαλω ειναι ψηλο και γερο και μαζι με το ενυδρειο θα ειναι περιπου 1.45 ..... επισης επιδη ξερεις απο αυτα το ενυδρειο ειναι κοντα στον τοιχο δεν παιζει ρολο στο βαρος και στην αντοχη του πατωματος?

 

Για ψαρια (παρολο που ειναι νορις) σκεφτομαι black tetra :usd: το ενυδρειο για γκαππυ ξεκινισε και τελικα θα τα δωσω μου φαινεται.... 

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε συ,,,,,,,100 κιλα ενυδρειο τωρα κουβεντα θα κανουμε.....αντε και το κολλημα μια ωραια εμπειρια ειναι στο τελος θα δεις.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Rik έγραψε:

Ελα βρε συ,,,,,,,100 κιλα ενυδρειο τωρα κουβεντα θα κανουμε.....αντε και το κολλημα μια ωραια εμπειρια ειναι στο τελος θα δεις.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

168 για την ακριβεια.... :hehe

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να ειναι απλα ενας υπερβαρος ανθρωπος!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Rik έγραψε:

Θα μπορουσε να ειναι απλα ενας υπερβαρος ανθρωπος!!

σκεφτομαι θα ειναι δυσκολο στο κολλημα 10ρι τζαμι με κοντρες 8ρι και δυπλο πατο 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Rik έγραψε:

Θα μπορουσε να ειναι απλα ενας υπερβαρος ανθρωπος!!

ή μια αρκουδα???? :hehe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμα βαλεις 10αρι δεν χρειαζοντε κοντρες  εκτος εαν οι διαστασεις στο τελος ειναι αλλες.....οσο ποιο χοντρο τοσο ποιο ευκολο ειναι το κολλημα..

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Rik έγραψε:

Αμα βαλεις 10αρι δεν χρειαζοντε κοντρες  εκτος εαν οι διαστασεις στο τελος ειναι αλλες.....οσο ποιο χοντρο τοσο ποιο ευκολο ειναι το κολλημα..

κοντρες ειχα βαλει γιατι ειχα πει 8ρι στην αρχη αλλα δεν ειχε και μου το εκανε ποιο φθηνο το 10ρι και αφισα τις κοντρες 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...