Jump to content

Recommended Posts

πριν 3 λεπτά, το μέλος Rik έγραψε:

 

 

Μην μου τα δειχνεις και δεν μπορω να περιμενω!!!!! :bigemo_harabe_net-76:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...... το βιντεο στο εβαλα για να δεις τον διπλο πατο που ελεγες και τη τεχνικη ακολουθησε το συγκεκριμενο παλικαρι. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

Μην μου τα δειχνεις και δεν μπορω να περιμενω!!!!! :bigemo_harabe_net-76:

Με διπλο πατο φτιαχνεις ενα πολυ ασφαλες ενυδρειο...

Τα τελευταια ενυδρεια που εχουμε κολλησει ειναι ολα με διπλο πατο....

Οταν το ενυδρειο ειναι μικρο δεν χρειαζονται και πανω κοντρες...

Επισης με τον διπλο πατο(στην ουσια) τα τζαμια κολλουνται και απο πανω και απο τα πλαγια..

Το μονο που θελει προσοχη ειναι στις μετακινησεις του γιατι εξτρα πατος συμαινει και εξτρα βαρος ..

 

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

στην αρχη θα βαλω 12v λεντοταινεια φυτα μπορω να βαλω βαλισνερια, ανουμπια,εχινοδορο κτλ?

 

Link to comment
Share on other sites

Black tetra μπορω να βαλω μαζι με cory σε ph 7 υπαρχει καποιος τροπος να παει 6.5-6.8 ? 

Link to comment
Share on other sites

Ο μονομαχος εδω και μερες εχει γινει πολυ καλα!!!! ευχαριστω πολυ ολους σας για την βοηθεια!!! :bigemo_harabe_net-145:

αυριο σκεφτομαι να κατεβω στους 28 και μετα απο δυο μερες στους 26  τι λετε?  Επισης φοβομουν για τις γαριδες στους 30 αλλα οχι μονο δεν επαθαν τιποτα αλλα βρεικα και γονο τορα ειδα μια μικρη που μολις ειναι κοκκινη!!!! και μια αυγομενη!!! επισης βρεικα αυγα ραμσχορν και παλι και χαρικα!!!!! :wootwoot:

Επισης σκεφτικα κατι αν παρω ενα μπολακι και βαλω ενα μικρο ξυλο ή πετρα που να εχει αυγα νεριτε και βαλω μεσα αλατι αρκετο λετε να βγουνε? 

Link to comment
Share on other sites

αστην ακομα 2-3 μερες για να εισαι σιγουρος εντελως και εφοσον δεν εχεις καμια απώλεια τι φοβάσαι;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος gifil έγραψε:

αστην ακομα 2-3 μερες για να εισαι σιγουρος εντελως και εφοσον δεν εχεις καμια απώλεια τι φοβάσαι;

Φοβαμαι για την βαλισνερια εχω χασει πολυ!!!! 

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι κ απο το αλατι για την βαλισνερια, μην σκας. θα σ δωσω αλλη... ασε το 2-3 ακομα μην τυχον εμφανιστει και παλι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος gifil έγραψε:

μπορει να ειναι κ απο το αλατι για την βαλισνερια, μην σκας. θα σ δωσω αλλη... ασε το 2-3 ακομα μην τυχον εμφανιστει και παλι.

το αλατι εχει φυγει σηγουρα εκανα και τις σκουπες μου και τις αλλαγες μου... τορα θα το αφισω μεχρη τριτη-τεταρτη  απλα την εχασα απο βλακεια, την ειχα κοντα στο θερμοστατη και καποια ακουμπαγε και εμεινε αυτη που ηταν στην πλατι του ενυδρειου... 

Link to comment
Share on other sites

θα σ βγαλει καινουριους δρομεις μην φοβασαι. αλλιως σ δινω εγω!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οκ! να ρωτησω ειχα μεταφερει πριν 2-3 μερες φυτα απο το 20ρι στο πλαστικο αλλα δεν εχει γινει κατι λετε να παω τριτη 28?

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο οταν το κολλησω με το καλο ποσες μερες θελει να στεγνωσει η σιλικονη??? :geek:

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος δέκα μέρες φίλε...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος Skoti έγραψε:

Για να είσαι σίγουρος δέκα μέρες φίλε...

α οκ και εγω τοσο σκεφτομουν 

Link to comment
Share on other sites

Ρόλο παίζει και το πάχος της σιλικόνης που έχουμε χρησιμοποιήσει. Η θερμοκρασία της εποχής βοηθάει όμως στο στέγνωμα. Έτσι με ένα νορμάλ πάχος νομίζω 3-4 μέρες είναι αρκετές αυτή την εποχή.:).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2017 at 0:23 ΠΜ, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Ρόλο παίζει και το πάχος της σιλικόνης που έχουμε χρησιμοποιήσει. Η θερμοκρασία της εποχής βοηθάει όμως στο στέγνωμα. Έτσι με ένα νορμάλ πάχος νομίζω 3-4 μέρες είναι αρκετές αυτή την εποχή.:).

εγω λεω να το αφισω 7 μερες γιατι εχω 10ρι τζαμι με δυπλο πατο και δεν θελω να βιαστο και μετα να γινει βλακεια...

Link to comment
Share on other sites

Τη εγινε το κολλησες;;;; Θα βαλεις καμια φωτο;;;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όσο πιο πολύ το αφήσεις θα μειωθεί ο κίνδυνος για καμιά στραβή κατάσταση.

Βάλε καμιά φωτογραφία να μυρίσουμε και εμείς λιγάκι σιλικόνη.:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να το ειχα κολλησει.... θα το κολλησω το σαββατο ο τζαμας μου ειπε σημερα οτι ακομα δεν τα εχει κοψει!!!!! απο το σαββατο!!!! :bigemo_harabe_net-165:

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

μακαρι να το ειχα κολλησει.... θα το κολλησω το σαββατο ο τζαμας μου ειπε σημερα οτι ακομα δεν τα εχει κοψει!!!!! απο το σαββατο!!!! :bigemo_harabe_net-165:

Υπομονη ...

Οσες φορες εκανα κατι με ανυπομονησια εκανα ανοησια..

Μετρα τα τζαμια αν εχουν σωστο μηκος προτου κολλησεις γιατι την εχω "πατησει" και ετσι...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Mr.Angelos ένας γενικός κανόνας για το στέγνωμα της σιλικόνης είναι χιλιοστό τζαμιού και μέρα. Σίγουρα η θερμοκρασία της εποχής βοηθάει να γίνει πιο γρήγορα η δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος kadmos έγραψε:

@Mr.Angelos ένας γενικός κανόνας για το στέγνωμα της σιλικόνης είναι χιλιοστό τζαμιού και μέρα. Σίγουρα η θερμοκρασία της εποχής βοηθάει να γίνει πιο γρήγορα η δουλειά.

οποτε δεκα μερες!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...