Jump to content

Pleco με αμερικάνες;


KostasGr

Recommended Posts

Μου θυμιζεις την παλια μου ψαροσυνθεση Κωστα. Οταν βλεπω τα ψαρια σου καταλαβαινω την συμπεριφορα απο το καθε ενα ξεχωριστα. Τελικα ολα καλα με το σεβερουμ που λεγαμε; το βλεπω να κυκλοφορη κανονικα πια. Με την φιλτρανση σαν πρωτες εντυπωσεις; την καλησπερα μου.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ο Red πλεον κυκλοφορει παντου, περασε πολυ καιρο πισω απο τα μπαστουνια ο καημενος αλλα ηρεμησε ο green και πλεον ολα καλα.

 

Πραγματικα το καθε ενα αλλος χαρακτηρας. Ο πιο ενδιαφερον βεβαιο ο Oscar. Θα ανεβασω βιντεο που καταλαβαινει την τροφη του απο μακριά και τρελαινεται. Μονο με την τροφη του, με τις υπολοιπες δεν συγκινείται τοσο!

 

Η φιλτρανση ΚΟΜΠΛΕ! Μηδενικη πτωση απο τοτε που εφτιαξα την κατασκευήη του προφιλτρου. Του έκανα και μια μικρή βελτίωση, θα ενημερωσω το αντιστοιχο θεμα.

 

Ξεκίνησα να παίρνω προσφορες για γυαλα/βαση/sump. Γυάλα 150-65-70.

 

Ευχαριστώ

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να δωσεις περισσοτερο μακρος θα το εκτιμησουν καλυτερα αλλα εσυ ξερεις βεβαια τον χωρο που εχεις....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να πάρω και τις 2 παρακάτω τροφές για εναλλάξ τάισμα ή εκτός της Algae δεν χρειάζεται κάποια άλλη;

 

 

http://tropical.pl/tropical/product/hi-algae-discs-xxl
 

http://tropical.pl/tropical/product/hi-protein-discs-xxl

Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος KostasGr έγραψε:

Να πάρω και τις 2 παρακάτω τροφές για εναλλάξ τάισμα ή εκτός της Algae δεν χρειάζεται κάποια άλλη;

 

 

http://tropical.pl/tropical/product/hi-algae-discs-xxl
 

http://tropical.pl/tropical/product/hi-protein-discs-xxl

Η ποικιλία δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να τις πάρω @SOTIRIS ; Τώρα δίνω μόνο την JBL Pleco XL και αγγούρι. O Soniae έχει μάθει και με το που πέφτουν στο ενυδρείο εμφανίζεται από όπου και να είναι χωμένος.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτεινική μην την πάρεις. Ο soniae δεν είναι για πολύ πρωτεΐνη και ούτως ή άλλως την λαμβάνει από τις τροφές των κιχλίδων, εκτός απ' τις "δικές" του τροφές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 9 λεπτά, το μέλος kadmos έγραψε:

Την πρωτεινική μην την πάρεις. Ο soniae δεν είναι για πολύ πρωτεΐνη και ούτως ή άλλως την λαμβάνει από τις τροφές των κιχλίδων, εκτός απ' τις "δικές" του τροφές.

Εχει δίκιο ο Χρήστος και η ανάλυση της JBL που ήδη ταίζεις εχει αρκετό ποσοστό πρωτείνης

Crude protein (32.0%)

Crude fat (8.0%)

Crude fibre (13.0%)

Crude ash (10.0%)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιον για κατασκευή ενυδρείου 155*68*70 + βάση + sump + υδραυλικά, παρακαλώ ένα pm.

 

Thanks

Έγινε επεξεργασία - KostasGr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Οι Αμερικανες μεγαλώνουν και η συμβίωση στο 300αρι πάει καλά. Η αναβάθμιση λίτρων έχει μείνει λίγο πίσω λόγω αναδουλειων...

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Κωστα παντως..... τα ψαρια σου ειναι οκ και το ενυδρειο σου πεντακαθαρο. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα ψάρια είναι όντως μια χαρά, πολύ υγιή και με σωστή νομίζω ανάπτυξη. Το βασικό είναι ότι ακόμα και τώρα που έχουν μεγαλώσει συνυπάρχουν χωρίς αψιμαχίες. Νομίζω πέτυχα διάνα με τον διαχωρισμό περιοχών με τα ξύλα.

Αλλαγές νερού ανά 3 ημέρες 150 λίτρα. Έχω βρει την υγεία μου με τον ταχυραστηρα χειρός, ζεσταίνω το βαρέλι σε μισή ώρα και ξεμπερδευω γρήγορα.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις.....με τετοιες αλλαγες σχεδον δεν χρειαζεσαι ουτε φιλτρα..... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καιρό είχαμε να δούμε φωτογραφίες.... πως πάνε όλοι οι υπόλοιποι της παρέας?

Link to comment
Share on other sites

Εναι όλα πολύ καλά, με αποκορύφωμα τον Oscar που έχει μεγαλώσει πάρα πολύ. Όλα είναι ειρινικά πλην του Texas που είναι λίγο πο#στης και χτυπάει ύπουλα τον Terror ο οποίος όμως είναι δυνατός και δεν χαμπαριάζει, έχει πολύ καλό χαρακτήρα ο καϊμένος. 

 

Γενικώς τα ψάρια συνυπάρχουν καλά θα έλεγα. Ο Oscar είναι η μασκότ βέβαια...

 

IMG_20180605_213622-01.jpeg.fe743750d8dac33b390a0e869aa9df10.jpeg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι ωραίος, δεν του μιλάει και κανείς. Μόνο ο Pleco του ρίχνει καμιά ψιλή όταν πλησιάζει στην γωνία του και φεύγει με την μία.

 

Και μια ασπρόμαυρη για την καλλιτεχνία :P

 

IMG_20180607_223940-01.jpeg.78c0f4bcfdf60cf9078eeaebb7039f78.jpeg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τολμάει ποτέ κανείς να μιλήσει σε Βασιλιά χωρίς άδεια?

Κάτσε να μεγαλώσει λίγο ακόμα, και να δεις πως θα του λέει ο pleco be my guest....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ο Green Terror μεγάλωσε τελυταία αρκετά και από χρώμα έχει δώσει ρέστα.

 

Αναγνωρίζει κανείς φύλο;

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μηδενική. Ο μόνος που πολούσε τσαμπουκά ήταν ο Texas ώσπου μια μέρα τον βρήκα ψάπλα τραυματισμένο. 

 

Από τότε που έφυγε αυτός δεν υπάρχει επιθετικότητα από κανέναν. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KostasGr said:

Μηδενική. Ο μόνος που πολούσε τσαμπουκά ήταν ο Texas ώσπου μια μέρα τον βρήκα ψάπλα τραυματισμένο. 

 

Από τότε που έφυγε αυτός δεν υπάρχει επιθετικότητα από κανέναν. 

Pleco;s job μου ακούγεται αυτό.. :hehe

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...