Jump to content

Πλέκο τρώει ανούμπια


Recommended Posts

Εννοείται. Δεν το βρήκα ακόμη να σου στείλω και λινκ. Κάτσε να το ψάξω λίγο ακόμη. Πενήντα ευρώ περίπου υπολογίζεις για όλο το σετ. Από ότι διάβασα πιο πάνω έχεις πάρει ήδη το μονομάχο?

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος killerknight έγραψε:

Εννοείται. Δεν το βρήκα ακόμη να σου στείλω και λινκ. Κάτσε να το ψάξω λίγο ακόμη. Πενήντα ευρώ περίπου υπολογίζεις για όλο το σετ. Από ότι διάβασα πιο πάνω έχεις πάρει ήδη το μονομάχο?

 

Όχι δεν τον έχω πάρει. Είναι πολύ μεγάλο το ποσό που μου λες ,δεν υπάρχει κάτι πιο οικονομικό; Είδα κάτι της τετρα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα κι εγώ. Όμως δεν μπορώ να διαθέσω τόσο μεγάλο ποσό. Δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αυτά αντέχουν για κάνα χρόνο. Σπαστά δεν αξίζουν πάνε πιο ακριβά. Δείξε μου λίγο πιο βρήκες εσύ

Link to comment
Share on other sites

Παρένθεση,ο άντρας μου έχει φρικαρει γιατί όλο αυτό ξεκίνησε ως ένα δωράκι για τα κορίτσια μας που ήθελαν κατοικίδιο ψαράκι και κατέληξα να ψάχνω όλη μέρα για ενυδρεία κλπ....???

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχ έτσι ξεκινάει πάντα. Πες να κάνει λίγο υπομονή στην αρχή. Μετά θα είναι όλα πιο χαλαρά. Αρκεί να μην κολλήσετε όπως εμείς οι υπόλοιποι οχαχαχαχα

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα δει. Δεν κάνει; Αν του πω και 50αρικο για τεστ καηκαμε?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα λεγόμενα στικς και είναι τελείως αναξιόπιστα. Τσάμπα χρήματα. Οπότε προτείνω να κάνεις λίγο οικονομία για το άλλο. Στο μεταξύ αν πάρεις μονομάχο τάιζε λίγο στην αρχή και κάνε πιο συχνές αλλαγές νερού δλδ πχ κάθε πέντε με έξι ημέρες το 30 τις εκατό. Πριν βάλεις το ψάρι κάνε και μια μεγάλη αλλαγή 59 τις εκατό. Να ξέρεις πάντως ότι τα υγρά τεστ (όχι τα στικς) σε σώζουν πολλές φορές. Όσον αφορά τα στικς όπως αυτο που μου έδειξες, μπορεί να έχεις πχ αμμωνία 1 ppm (που είναι θανάσιμο) να είναι το ψάρι στον πάτο και να καίγεται από την αμμωνία και το τεστ αυτό να σου δείχνει μηδέν και ότι όλα είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα! Μπορεί όμως να μπει το ψαράκι όπως μου γράφεις,πριν κάνω τα τεστ; Θα προσπαθήσω να τα προμηθευτώ όσο πιο άμεσα μπορώ,στο μεταξύ όμως,απ ότι έχω καταλάβει το ενυδρείο όσο κάθεται με αυτές τις ρουτίνες, στρώνει, σωστά;και μιας και μιλάμε για τιμές,έχω διστάσει να παραγγείλω κάποιο χαλίκι ή πέτρα μήπως και το βάλω κ ανέβει το ph. 

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται χαλίκι ο μονομάχος. Τώρα τι υπόστρωμα έχεις? Κοίτα τον βάζεις μεν, με τις προϋποθέσεις που σου είπα όμως δε και πάλι με ρίσκο να παρουσιαστεί κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει το 50αρικό έτσι ; χαχαχα

Δες τι θα του κάνεις .

Βάζεις αγγελία εδώ    Που Μπορώ Να Βρω,μπόλι Σε Όλη Την Ελλάδα  και ζητάς απο κάποιον συνχόμπιστα να σου δώσει λίγο μπόλι για να στρώσεις το ενυδρείο που είναι και το ποιο βασικό .

Αφου δώσεις περιοχή της Αθήνας που μένεις όποιος καλός ανθρώπος σου δώσει θα τον στείλεις να πάει να το φέρει και να γυρίσει το κυριότερο όσο ποιο γρήγορα μπορεί . Μακάρι να ήσουν στην Θεσσαλονίκη να μου εφέρνες το φίλτρο να στο επέστεφα στρώμενο . 

Βήμα βήμα θα λυθούν όλα . 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος marinos έγραψε:

Δεν δίνει το 50αρικό έτσι ; χαχαχα

Δες τι θα του κάνεις .

Βάζεις αγγελία εδώ    Που Μπορώ Να Βρω,μπόλι Σε Όλη Την Ελλάδα  και ζητάς απο κάποιον συνχόμπιστα να σου δώσει λίγο μπόλι για να στρώσεις το ενυδρείο που είναι και το ποιο βασικό .

Αφου δώσεις περιοχή της Αθήνας που μένεις όποιος καλός ανθρώπος σου δώσει θα τον στείλεις να πάει να το φέρει και να γυρίσει το κυριότερο όσο ποιο γρήγορα μπορεί . Μακάρι να ήσουν στην Θεσσαλονίκη να μου εφέρνες το φίλτρο να στο επέστεφα στρώμενο . 

Βήμα βήμα θα λυθούν όλα . 

 

Δεν έχω τολμήσει καν να του το πω ακόμη!! ????? Ευχαριστώ πολύ αρχικά για τις άμεσες απαντήσεις και για τη βοήθεια! Θα βάλω μια αγγελία!

Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος killerknight έγραψε:

Δε χρειάζεται χαλίκι ο μονομάχος. Τώρα τι υπόστρωμα έχεις? Κοίτα τον βάζεις μεν, με τις προϋποθέσεις που σου είπα όμως δε και πάλι με ρίσκο να παρουσιαστεί κάποιο θέμα.

Θα κοιταξω μου βρω μπολι από κάποιον συνχομπίστα. Προς το παρόν δεν θα βάλω το ψάρι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος killerknight έγραψε:

Αχαχαχαχ έτσι ξεκινάει πάντα. Πες να κάνει λίγο υπομονή στην αρχή. Μετά θα είναι όλα πιο χαλαρά. Αρκεί να μην κολλήσετε όπως εμείς οι υπόλοιποι οχαχαχαχα

Α και το κυριότερο τώρα θα κάνεις τα καλύτερα φαγητά που ξέρεις.... μετά θα σου λεει ναι σε όλα?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

Α και το κυριότερο τώρα θα κάνεις τα καλύτερα φαγητά που ξέρεις.... μετά θα σου λεει ναι σε όλα?

Το χω..το χω!! Λοιπόν βρήκα άνθρωπο να μου δώσει μπολι ως το τέλος της βδομάδας!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...