Jump to content

Επιτελους γεμισε...900


vagosg

Recommended Posts

αφού θέλεις να βάλεις ακρόπορες .. το υψος που επέλεξες είναι καλύτερο για τη τσέπη σου

:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 194
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο και καλό γέμισμα!!!!

Πολύ καλή η φάση με τον τηλεσκοπικό γερανό.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που τα δικα μου ονειρα τα βλεπω να πραγματοποιουνται σε φιλους συνχομπιστες!!!

Απλα :blink: απιστευτο...! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ομορφη κατασκευη με καλες διαστασεις για reef.Σου ευχομαι να φτιαξεις ενα δυνατο reef... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη super παμε !!! Πολυ καλη δουλεια... μεχρι και η τελευταια λεπτομερεια εχει προβλεφθει ωστε να ταιριαξει απολυτα στο σπιτι...

Η μαμα Ελένη ποιος ξερει τι περιμενε...δεν της φτιαχνεις ενα να εχει και αυτη να παιζει ? :blink::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τελειωμο δεν εχει.....

και εσπασε και το skimmer στην ενωση με το σωληνα...ενταξει υπαρχει ανταλλακτικο..αλλα.....τα μαστορια δεν παιζοντε!! με την κακη εννοια!!

..και μπηκε και ο βραχος εδω και 4 μερες και κρατιεμαι να μην βαλω ψαρι!

..μενουν ο φωτισμος, τα ντουλαπια, calcium reactor, osmolator, uv, βαψιματα, σοβατισματα, ηλεκτρολογικα, σκονη σκονη σκονη σκονη σκονη σκονη, σκουπα, φαρασι, σκονη, σκουπα, φαρασι σκονη etc etc etc etc

φαντασου foto να αποθανατησω την ωρα που εμπαινε ο βραχος..δεν πηρα !! νερα, αμμος , σκονες, ψιλογρατζουνισματα στο ξυλινο δαπεδο...οσες προφυλαξεις και να παρεις η αμμος παει παντου.

και το sump (250 λ) και παλι οριακα θα χωρεσει οτι μενει να μπει

Τελειωμο δεν εχει.....

Έγινε επεξεργασία - vagosg
Link to comment
Share on other sites

..το δε ψυκτικο βγαζει ζεστη και οταν μπαινει μπροστα...κατι παθαινεις απο τη φασαρια..για να το βγαλω εξω παλι τρυπες πρεπει να κανω (στην προηγουμενη τρυπα επεσε σε φλεβα και αντε και αλλα μερεμετια)

..βαλε και την υπερχειληση που μεχρι να την πηξω στις ινες..(εβαλα 20 κουτια και δεν δεν..) εε ολα αυτα μαζι οταν λειτουργουν...νομιζεις οτι εισαι σε εργοστασιο παραγωγης λυγνιτη....τελος παντων αυτα φτιαχνοντε αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι plug and play και τα καλυτερα να βαλεις

..Τελειωμο δεν εχει.....!!!

Link to comment
Share on other sites

και μια ερωτηση...απο τη εμπειρια σας:

-πιο ειναι το πιο λεπτοκοκο αλατι δηλ. το πιο ευκολα διαλυτο?

εχω χρησιμ. 2-3 διαφορετικα και "ευκολο" βρηκα το Tropic M.. αλλα μπορει να ειναι και αλλα..?!

Link to comment
Share on other sites

με ποιο αλάτι είχες πρόβλημα ?

Red sea ?

εκτός από το tropic marine έχω δοκιμάσει το seachem και το reef crystals και μου διαλυθήκαν εύκολα

Link to comment
Share on other sites

περιεργο εχς τη χειροτερη εντυπωση απο το kent γιατι μου θολωνε συνεχεια το νερο (και δεν ηταν θεμα inbalance νερου) ...και δυσκολα διαλυθηκε. Θα δοκιμασω και τα αλλα περαν το tropic m αλλα με ενδιαφερει το πιο ευκολα διαλυομενο

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη τι να πω ? και εγω το Kent εχω για το αλατι που διαλυεται πιο ευκολα...και χωρις καμια θολουρα .... το ιδιο και αρκετοι φιλοι που εχω μιλησει.... anyway... οτι σε βολευει!

Link to comment
Share on other sites

..τοτε μαλλον το συγκεκριμενο που πηρα ηταν ελλατωματικο..ειχε σιγουρα "παρει υγρασια" γιατι ειχε γινει μεγαλα κομματια αλλα οταν το διαλυσα και μπηκε μεσα παλι δεν ηταν καλο-διαλυμενο και κυριως θολωσε το ωερο για 2 μερες και τις 2 διαφορετικες φορες που το χρησιμοποιησα..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου συγνωμη αλλα με τετοιο ενυδρειο τα λογια ειναι φτωχια.Βαλε φωτο να μας φτιαξεις λιγακι.Αντε γιατι ειμαστε στα σκαρια για θηριακι και εμεις και θελω ιδεες :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να παρασυρθεις..

αλλαξα γνωμη για το χρωμα και το βαφω ασπρο ...

post-6974-1216664929_thumb.jpg

post-6974-1216664944_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

o Picasso εκανε την τυχη του και απο τα 70 μπηκε δω...το ιδιο και ο blue nigger απο τα 125 ..κανουνε ατελειωτα sprint ..

post-6974-1216665169_thumb.jpg

post-6974-1216665186_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπηκε και ο βραχος....τα φωτα πιο μετα

post-6974-1216665294_thumb.jpg

post-6974-1216665306_thumb.jpg

post-6974-1216665321_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μια φορα μονον εκανα tests πριν βαλω τα 2 ψαρια. εκτοτε δεν θελω να ξερω τι γινετε μεσα......πιστευε και μη ερευνα δεν λεει? εεε αυτο....αφου τρωνε ολα καλα...γιατι αν ξαναερχισω τα σχολαστικα tests θα γινω καρδιακος!

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου το reef crystalκαι το tropic marine ειναι τα πιο ευκολα να διαλυθουν και πιστευω οτι εχουν και καλη ποιοτητα.τελικα τι χρησιμοποιησες?Για το ενυδρειο δεν μιλαω γιατι καταλαβαινεις και απο μονος σου οτι ειναι πανεμορφο. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Η αρχη εγινε και ειναι πολυ ομορφη! :blink:

Nα κανω μια ερωτηση,τι παχος τζαμιου εχει χρησιμοποιηθει για την γυαλα;

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ΗΡΘΕ ΤΟ ΦΩΣ !!

post-6974-1216846573_thumb.jpg

post-6974-1216846587_thumb.jpg

post-6974-1216846601_thumb.jpg

post-6974-1216846698_thumb.jpg

post-6974-1216846720_thumb.jpg

post-6974-1216846735_thumb.jpg

post-6974-1216846748_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ..ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ..Η ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ

post-6974-1216846847_thumb.jpg

post-6974-1216846862_thumb.jpg

post-6974-1216846875_thumb.jpg

post-6974-1216846886_thumb.jpg

post-6974-1216846897_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...