Jump to content

Η λίμνη μου!


Recommended Posts

Η αληθεια ειναι πως θα χρειαζοσουν καμια 10ρια κιλα ανθρακα.

Περιμενε τα αποτελεσματα, αρκει να εχεις ζητηση εξεταση και για βαρεα μεταλλα οπως καδμιο, μολυβδος, ψευδαργυρος, κλπ.

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

σε ματιασαν μωρε γιανο???? ελπιζω να βρεθει τι φταιει και να το ξεπερασεις γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση.

Τα ΚΟΙ τρώνε κανονικά, τα 3 που επηρεάστηκαν δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουν.

Τα βρίσκω πλαγιαστά στον πάτο της λίμνης.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννο καλησπερα!

Οτι και ναπουμε η αληθεια ειναι οτι κατι τα επηρεασε.

Απο την αλλη καταλαβαινεις πως εαν δεν εισαι σε πρωτο πρωσοπο να παρακολουθησεις απο κοντα τα πραγματα ειναι ακομα ποιο δυσκολο για σαφει συμπερασματα.

Μπορει οντως το νεο φυτο που εβαλες με τον κουβα του οντως να ηταν καταλλητικος παραγωντας.

Απο την αλλη η γεωτρηση ειναι ενα θεμα παντα και ισως αυτη η διαφορα του ΡΗ μπορει επισης να δημιουργησε καποιο θεμα.

Επισης σε καποιο αλλο θεμα διαβαζα οτι μπορει να μενουν στον πατο παρακολουθωντας για καποιο εχθρο εξ ουρανου η καποιου ειδους φιδιου.

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σου θα εριχνα κανενα μπουκαλι prime μια που εχει την ιδιοτητα να δεσμευει βαρεα μεταλλα και βλαβερες ουσιες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι πιστεύω οτι δεν χρειάζεται τόσος άνθρακας .

Νομίζω οτι έχουμε παρεξηγήσει κάποια πράγματα .

Δεν πάμε με τα λίτρα του χώρου που έχουμε αλλά με τη ποσότητα σε διαλυμένα συστατικά που θέλουμε να μας απορροφήσει .

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβαινω μετρας ελαχιστα νιτρωδη. Αλλες μετρησεις υπαρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι πιστεύω οτι δεν χρειάζεται τόσος άνθρακας .

Νομίζω οτι έχουμε παρεξηγήσει κάποια πράγματα .

Δεν πάμε με τα λίτρα του χώρου που έχουμε αλλά με τη ποσότητα σε διαλυμένα συστατικά που θέλουμε να μας απορροφήσει .

Ναι σε καταλαβαινω αλλα και παλι σκεφτομε πως τα λιτρα ειναι πολλα και αν το θεμα ειναι η γεωτρηση δεν μπορω να γνωριζω τον βαθμο μολυνσης.
Link to comment
Share on other sites

Γιαννο εαν θες να δοκιμασεις ανθρακα οπως και να εχει και σε μικροτερη ποσοτητα σιγουρα θα βοηθηση.

Ποιες ειναι οι νεες σου παρατηρησεις;

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Τα 3 ψάρια εξακολουθούν να είναι στον πάτο γερμένα κατά διαστήματα. Την ώρα του φαγητού τρώνε κανονικά όπως τα υπόλοιπα ψάρια.

Εξειδικευμένες μετρήσεις θα έχω την δεύτερα-τριτι όπου εκεί πιστεύω ότι θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει γιατί τα μωρά ΚΟΙ δεν επηρεάστηκαν?

Έγινε επεξεργασία - yiannossavva
Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα το προβλημα να δημιουργηθηκε με την αλλαγη νερου .

Δεν πιστευω να βγαλεις ακρη στο τελος απο τις μετρησεις γιατι αλλιως το προβλημα θα ηταν γενικο και στα υπολοιπα ψαρια.

Εν ολιγης επικεντρωνομαι στο θεμα του ΡΗ η σε μια μεγαλη εναλλαγη θερμοκρασιας και καποια την ακουσαν για τα καλα.

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

5 χρόνια κάνω αυτή την διαδικασία……… Το ποιο πιθανόν είναι να έχω πρόβλημα με το νερό της γεώτρησης :bigemo_harabe_net-88:

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε πρόβλημα με τη γεώτρηση θα είχαν επηρεαστεί όλα τα ψάρια .

Το να πήγαν στο κουβά με τα νούφαρα και να σκάλισαν κάποια ;

Link to comment
Share on other sites

Βρέ παιδιά, διάβαζα τώρα το θέμα της mariand7

Και θυμήθηκα ότι πριν μερικές μέρες ήρθαν από το δημαρχείο να ξεκάνουν τα φρεάτια!!!! Με πείρε τηλέφωνο η γυναίκα μου και τις είπα να είναι πολύ προσεκτικός μην παρασυρθεί φάρμακο από τον αέρα!!!!! Δεν ήμουν εκεί για να δω πώς ψέκασε!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει με αμωνια και νιτρικα.....εδω μιλαμε για σοδα...φυσικα μπορεις να μετρισεις και ph απο το χωμα του βαρελιου μετα νουφαρα....αλλα δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο.

και δεν νομιζω να ειναι η γεωτρηση..αν ηταν στο νερο το προβλημα θα ηταν ολα τα ψαρια στη ιδια κατασταση.

απλα αυτα μαλλον σκαλισαν το χωμα απο το βαρελι.εγω πιστευω οτι σε μερικες μερες ολα θα επανελθουν κανονικα..εφοσον τα ψαρια τρωνε ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με τα ψάρια ;-)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο να είναι καλά να τα χαίρεσαι....................

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ολα καλα τελικα>? αντε μια χαρα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Άψογος Γιάννο , χίλια μπράβο !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...