Jump to content

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!


Recommended Posts

:unsure::glare: Απιστευτο!!! Εχω παθει πλακα!!!Οτι και να πουμε αυτο που εχεις κανει ειναι παραπανω απο φανταστικο!!!Στην θεση σου εγω θα κοιμουνα εκει μεσα :wacko: !Τι να το κανεις το υπνοδωματιο μετα απ'αυτο :wacko: ?

Αν μπορεις και θες φυσικα μας λες και ποσο κοστισε :wacko: ???

Αν γινομαι αδιακριτος συγνωμη αλλα εχω παθει πλακα :unsure: !!!

Το να κοιμηθώ εκεί μέσα είναι το μόνο που δεν έχω κάνει....η μάλλον καλύτερα παρα λίγο να το κάνω, όταν κάποια ημέρα δουλεύνοντας εκεί μέσα έπεσα κάτω πτώμα απο την κούραση!!!

Οσο γιά το κοστολόγιο,μπορώ να σου πω εαν θέλεις μόνο γιά τα μηχανήματα και γιά κάποιες πολύ χοντρές κατασκευές.Την προσωπική δουλειά όμως που ήταν το μεγαλύτερο πράγμα και την γνώση που χρειάζεται πάνω στο αντικείμενο γιά ένα τέτοιο αποτέλεσμα δεν μπορώ να την κοστολογήσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πραγματικα τα σχολια περιττευουν..οσα μπραβο και να πουμε..απλα δεν... :unsure::unsure:

...το θέμα δεν μπήκε γιά να διεκδικήσω μπράβο...ωπότε δεν.....

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου γιά τα λόγια σου...να'σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γειά στα χέρια σου!!!

Είσαι έμπνευση για όλους μας, φίλε... :unsure:

Δεν έχω τι να απαντήσω στα λόγια σου....απλά :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ίσως στις τόσες πολλές φωτογραφίες να μην προσέξατε τα εισιτήριά μας,να σας πω ότι αυτά ήταν μιά ιδέα της γυναίκας μου ,Αννας ,η οποία τα "δούλεψε" μόνη της και μου τα έδωσε δώρο στην επέτειο μας, τον περασμένο Ιανουάριο.Τα εισιτήρια αυτά τα τύπωσε σε 1.000 τον αριθμό και φυσικά γιά εμένα αυτό είναι και το καλύτερο δώρο που έχω πάρει ποτέ μου, απο οποιονδήποτε!!!

Απο την στιγμή που μου παρέδωσε τα εισιτήρια ταυτόχρονα και χωρίς πολλά-πολλά, αυτοδιορίστηκε και ως η ταμίας του Παραδείσου!!!!

Τώρα λοιπόν ξέρετε τι χαρτάκι αριθμημένο θα πάρετε, βάζοντας στους κινηματογραφικούς κουμπαράδες μας 50 λεπτά...δεν θα σας το πάρουμε πίσω μετά το τέλος της θέασης!!!

image-DE8C_49E87474.jpg

image-67AA_49E87474.jpg

Έγινε επεξεργασία - Big Blue
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και μετά απο πολύ δύσκολη δουλειά, μπόρεσα και έβαψα σήμερα όλες τις μπασοπαγίδες και τους διαχυτές ήχου στους τοίχους με μαύρο υδρόχρωμα.

Τα πράσινα και περίεργα μπλέ χρώματα που υπήρχαν και που ήταν ψηλοάσχετα με το όλο ύφος..(τα μπλέ ήταν κάπως υποφερτά...)έγιναν μαύρα και πλέον θεωρώ ότι ενσωματώθηκαν στον χώρο έτσι όπως πρέπει.....

Η άμεση επόμενη παρέμβαση θα είναι αυτη στο πάτωμα της αυλαίας.Το ξύλο θα επενδυθεί με μαύρη τσόχα έτσι ώστε να εξαφανιστούν κάποιες μικρές αλά αισθητές ασπρίλες απο το άναμα των φωτών της αυλαίας και κυρίως την αντανάκλαση φωτός προς το πάτωμα της αυλαίας απο το φώς του προβολέα.

Μερικές φωτογραφίες μετά την επέμβαση....

image-2411_49F0E223.jpg

image-203C_49F0E223.jpg

image-9870_49F0E223.jpg

image-59B6_49F0E223.jpg

image-2111_49F0E223.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάπως βελτίωσα φωτογραφικά τα πράγματα......Φρέσο πράγμα λοιπόν, αλά επαλήθευση γιά μιά κόμη φορά ότι ο χώρος είναι πολύ δύσκολος γιά φωτογράφιση...

image-A074_49FA2F20.jpg

image-2991_49FA32EF.jpg

image-0779_49FA2F20.jpg

image-8078_49FA3452.jpg

image-F881_49FA3452.jpg

image-4ABB_49FA3452.jpg

image-1318_49FA3510.jpg

image-31F0_49FA3510.jpg

image-AA09_49FA35A8.jpg

image-90AE_49FA35A8.jpg

image-211B_49FA35A8.jpg

image-F04E_49FA35A8.jpg

image-6770_49FA35A8.jpg

image-BE58_49FA35A8.jpg

image-FAAB_49FA35A8.jpg

image-3CE6_49FA35A8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στις παρακάτω φωτογραφίες μπορείτε να διακρίνετε την αλλαγή που έκανα σήμερα στο καπάκι της αυλαίας, με επένδυση απο τσόχα μαύρη, έτσι ώστε να εξαλειφθουν κάποιες ενοχλητικές αντανακλάσεις απο το φως του προβολέα....Το αποτέλεσμα ήταν τόσο εντυπωσιακό που πραγματικά δεν το περίμενα!!!

image-B51D_49FA3817.jpg

image-DCCA_49FA3817.jpg

image-2666_49FA3817.jpg

image-716B_49FA3817.jpg

image-15E0_49FA3817.jpg

image-ABFF_49FA3817.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καιρός γιά κάποιες πρώτες φωτογραφίες απο την εξωτερική άποψη του Σινεμά....

Σημ.....Ο κήπος ακόμη είναι υπό κατασκευή!!!

image-7B0A_4AAE3B2A.jpg

image-4785_4AAE3B2A.jpg

image-625F_4AAE3B2A.jpg

image-7AE3_4AAE3B2A.jpg

image-4FE2_4AAE3B2A.jpg

image-F091_4AAE3B2A.jpg

Link to comment
Share on other sites

:)

....επισης εχω παθει πλακα με τον τεχνολογικο εξοπλισμο...ηχεια,ενισχυτες sub ειναι αλλη μια αρρωστια μου!!βλεπω και συ ασθενης εισαι!!φοβερη κατασταση εχεις κανει,χαρας το κουραγιο σου...

λειπει ενα ενυδρειο απο εκει μεσα ομως !!! :thumbup::)

πολλα μπραβο απο εμενα...respect απλα

Έγινε επεξεργασία - kwstas_original
Link to comment
Share on other sites

:)

....επισης εχω παθει πλακα με τον τεχνολογικο εξοπλισμο...ηχεια,ενισχυτες sub ειναι αλλη μια αρρωστια μου!!βλεπω και συ ασθενης εισαι!!φοβερη κατασταση εχεις κανει,χαρας το κουραγιο σου...

λειπει ενα ενυδρειο απο εκει μεσα ομως !!! :thumbup::)

πολλα μπραβο απο εμενα...respect απλα

Ανίατη αρώστεια εδω και χρόνια...άστα να πάνε...

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου....

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινήσω ότι η ζωγραφία που βλέπετε κερεμασμένη είναι πίνακας ζωγραφικής επάνω σε ξύλο πάχους 2 χιλιοστών...(θεόβαρο γιατί είναι σε πολύ μεγάλες διαστάσεις) , που αποτελούσε κομμάτι πάζλ της ιστορίας του κινηματογράφου, στο πρώην Vilage Αμαρουσίου.Υπήρχε εκεί κρεμασμένο ψηλά στην αίθουσα υποδοχής,μαζί με αρκετά άλα.Κατάφερα να αγοράσω μόνο αυτό.

Του έχω κάνει αδιαβροχοποίηση και επεξεργασία με ειδική σιλικόνη,γιά να αντέχει σε ήλιο-υγρασία, η σε στάλλες βροχής και νερού.

Link to comment
Share on other sites

αν και ειμαι καιρο στο forum δεν ετυχε να το ξαναδω το θεμα σου.

απλα τελειο. ή οπως λες εσυ...

:) παραδεισος :thumbup:

:):D:P:blink::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

αν και ειμαι καιρο στο forum δεν ετυχε να το ξαναδω το θεμα σου.

απλα τελειο. ή οπως λες εσυ...

:) παραδεισος :thumbup:

:):D:P:blink::hysterical:

Να που ήρθε η ώρα να το δείς και εσύ...να είσαι καλά και όταν βρεθείς απο τα μέρη μας...ξέρεις τι πρέπει να κάνεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτος η κηπος :D:P:blink: ...... οτι πρεπει για μια λιμη :):thumbup::)

Αν ηταν και υπεθριο, ε??? :hysterical:

Φιλε μου... πολλα συγχαρητηρια.... ενα απο τα ονειρα μου ειναι να εχω ενα τετοιο σκοτεινο δωματιο στο σπιτι μου!!

Προσοχη ομως!!!

Απεξω, στο διαδρομο αναμονης να έχει ολων των ειδων τα ενυδρεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως δεν το είχα δει τόσο καιρό αυτό το θέμα... :thumbup:

Φίλε, είσαι απίστευτος!

Όταν λέμε μερακλής, εσένα πρέπει να σκεφτόμαστε... :)

Πάντα τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως δεν το είχα δει τόσο καιρό αυτό το θέμα... :thumbup:

Φίλε, είσαι απίστευτος!

Όταν λέμε μερακλής, εσένα πρέπει να σκεφτόμαστε... :)

Πάντα τέτοια.

Για όλα τα πράγματα υπάρχει πάντα η πρώτη φορά!!

Να είσαι καλά και σε ευχαριστώ πολύ.

Χωρίς μεράκι και μπόλικη δόση τρέλλας αυτά τα πράγματα δεν γίνονται...όπως και στα ενυδρεία άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητήρια και από εμένα! Για το μεράκι και την δουλειά σου. Αυτό το μέρος είναι θησαυρός!

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φωτογραφίες κατά την διάρκεια των εργασιών....

Η αφεντομουτσουνάδα μου κατά την διάρκεια βαφής στο "μαύρο" δωμάτιο του σινεμά...

Συμβιβασμοί και ημίμετρες καταστάσεις δεν υπήρξαν στο χρωμα...μόνο απόλυτο μαύρο!!!

Μαύρη σκεπή και μαύροι τοίχοι στο Dedicate Room που ετομάζω αυτές τις ημέρες...όνειρο χρόνων...έμα πιά!!!!

HomeCinema7-10-20081.jpg

HomeCinema7-10-20082.jpg

Σημ....σαν τον τρελο επιστημονα απο το Frankenstein Junior ειμαι εδω

Ολοκληρωμένη η ξύλινη οροφήμε βαφή σε μαύρο χρώμα .Υπ'όψιν οι foto είναι τραβηγμένες με φλάς , μεσημέρι σε μιά ηλιόλουστη ημέρα και χωρίς ακόμη στο δωμάτιο να έχει μπεί πόρτα!!!!!

Συνέχεια και οι τοίχοι μαύροι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα κυρίες και κύριοι να ξαναθυμηθώ και εγω πως ήταν το τελευταίο κομμάτι φυσιολογικού τοίχου, λίγο πριν την ολική καταστροφή!!!

Ο τοίχος είχε την δική του ιστορία....

HomeCinema18-11-20081.jpg

HomeCinema18-11-20082.jpg

HomeCinema18-11-20083.jpg

Φωτογραφίες απο την τοποθέτηση της ηλεκτρικής κουρτινόβεργας, μιά όχι και τόσο εύκολη υπόθεση αφού δεν ακουμπάει στον τοίχο αλά με κόντρες απο την οροφή....μέσα στην μαύρη μαυρίλα το μόνο που μπορείτε να διακρίνεται είναι ότι είναι άσπρο προς το παρών αφού σε λίγο με την τοποθέτηση της σκηνής απο γυψοσανίδα δεν θα φαίνονται ούτε αυτά....δηλαδή η ράγα και ο ηλεκτρικός μηχανισμός δεξιά.

HomeCinema6-12-20081.jpg

HomeCinema6-12-20082.jpg

Επίσης με την βοήθεια της γυναίκας μου Αννας,δυό φωτογραφίες απο το μοντάρισμα της σταθερής οθόνης Stewart....135 ίντσες είναι αυτές....3+ μέτρα μήκος!!!

Γιά να καταλάβετε τις αναλογίες στην πρώτη foto να σας πω ότι είμαι 1,85 στο ύψος....

HomeCinemaStewart6-12-20082.jpg

HomeCinemaStewart6-12-20083.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ιστορικές στιγμές με το θέμα αυλαίας-σκηνής με γυψοσανίδα.Ισως η περισσότερο δύσκολη και απαιτητική σε σχέση με ακριβείς μετρήσεις δουλειά που έγινε.

Στην τελευταία φωτογραφία μπορείτε να καταλάβετε τι ακριβώς έχω κάνει με την γυψοσανίδα στην οροφή και στο διάκενο μεταξύ ράγας ηλεκτρική κουρτίνας και γυψοσανίδας αυλαίας.

HomeCinema15-12-20081.jpg

HomeCinema15-12-20082.jpg

HomeCinema15-12-20083.jpg

HomeCinema15-12-20084.jpg

Link to comment
Share on other sites

:rasp::rasp::hysterical::hysterical::hysterical::rasp:

:):thumbup::):D:P

νομιζω πως πρεπει να διοργανωσουμε μια συναντηση του ΑΖ στη αργολιδα :blink:

πρωτη προβολη ποιο?

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

:rasp::rasp::hysterical::hysterical::hysterical::rasp:

:):thumbup::):D:P

νομιζω πως πρεπει να διοργανωσουμε μια συναντηση του ΑΖ στη αργολιδα :blink:

πρωτη προβολη ποιο?

Μακάρι να μου έρθετε προς τα εδω....θα κάνω τα πάντα να περάσετε υπέροχα....

Πρώτη προβολή μετά απο δημόσια ψηφοφορία εδω...διαλιέχτε!!!!

Link to comment
Share on other sites

όταν έχεις μεράκι κάνεις θαύματα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...