Jump to content

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!


Recommended Posts

Σπυρο μέσα στο μυαλο μου εισαι!!!

Κι εγω αυτο θα πρότεινα!!

ΝΑ γινει και μια συναντηση στο cine παραδεισος!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σπυρο μέσα στο μυαλο μου εισαι!!!

Κι εγω αυτο θα πρότεινα!!

ΝΑ γινει και μια συναντηση στο cine παραδεισος!!! :)

Ξεκινήστε την οργάνωση της συνάντησης!!!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι αναριωτούνται γιά το εαν έχω προχωρήσει και σε θερινό προσωπικό σινεμά, θα τους προλάβω ,αφού κάτι τέτοιο το κάνω πράξη κάθε καλοκαίρι απο το 2005 και μετά, απο την εποχή δηλαδή πριν ανακατασκευάσω το πατρικό μου σπίτι.

Γιά του λόγου το αληθές μιά ματιά εδω...

thumb-B225_4AB21B34.jpgthumb-942A_4AB21B34.jpgthumb-3584_4AB21B34.jpg

thumb-1795_4AB21B34.jpgthumb-E02B_4AB21B34.jpgthumb-1FA9_4AB21B34.jpg

Link to comment
Share on other sites

thumb-C3A4_4AB21E6E.jpgthumb-894E_4AB21E6E.jpgthumb-F9F5_4AB21E6E.jpg

thumb-4E45_4AB21E6E.jpgthumb-CE05_4AB21E6E.jpgthumb-2282_4AB21E6E.jpg

thumb-90E0_4AB21ED4.jpgthumb-2668_4AB21ED4.jpg

Έγινε επεξεργασία - Big Blue
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι ποσα ατομα μπορουν να μπουν στην αιθουσα προβολης? :)

17 άτομα σε αναπαυτικές καρέκλες + δεν ξέρω και εγω πόσα ξάπλα στην παχιά μοκέττα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι ποσα ατομα μπορουν να μπουν στην αιθουσα προβολης? :)

17 άτομα σε αναπαυτικές καρέκλες + δεν ξέρω και εγω πόσα ξάπλα στην παχιά μοκέττα!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ ξάπλα θα πήγαινα!

Σε αποσταση ασφαλειας ομως απο τον τρουπη..... :)

("Bruno is my teacher" γραφει....)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γιά εμένα μετράει περισσότερο απο οτιδήποτε είναι αυτό το τετράδιο αναμνήσεων, το οποίο ξεκίνησα με τις πρώτες προβολές στον Θερινό παράδεισο και οι σελίδες του συνεχίζουν να γεμίζουν μέχρι και σήμερα στην Χειμερινή αίθουσα!!!

Η αξία του γιά εμένα είναι ανεκτίμητη, καθώς εκτός των άλλων έχουν γράψει και αγαπημένα μου πρόσωπα που πλέον δεν ζούν, ανάμεσα στα οποία και η μητέρα μου.

Οσο θα περνούν τα χρόνια τόσο μεγαλύτερη σημασία θα έχουν γιά εμένα αυτές οι σελίδες.

Σε αυτό το τετράδιο έχουν γράψει μικροί και μεγάλοι φίλοι, κάποιοι περισσότερο γνωστοί και κάποιοι όχι.Εδω μέσα κάθε άνθρωπος που μπαίνει στο σινεμά αφήνει μετά χαράς και την δική του υπογραφή....το καλύτερο δώρο γιά εμένα που θα μπορούσε να δώσει ποτέ κανείς που φτάνει εδω.

Παρακάτω το εξώφυλλο του τετραδίου και μερικές απο σελίδες του...

thumb-B98A_4AB3B162.jpgthumb-B9C8_4AB3B162.jpgthumb-FE13_4AB3B162.jpgthumb-FE63_4AB3B162.jpgthumb-7B82_4AB3B162.jpg

Σημ...Δεύτερη φωτογραφία μετά το εξώφυλλο και στην αριστερή σελίδα, η μητέρα μου Ισαββέλλα που πρόλαβε τον πρώτο χρόνο του θερινού Παραδείσου στην μεγάλη οθόνη και στο βιβλίο αναμνήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Γιανναρε.... Με τσακισες εντελως με την σελιδα που εχει γραψει ο Σπυρος.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Γιανναρε.... Με τσακισες εντελως με την σελιδα που εχει γραψει ο Σπυρος.....

Φίλε Βασίλη...εμένα να δείς τι με πιάνει όταν διαβάζω τα λόγια-δώρα προς εμένα και τον Παράδεισο απο τον αξέχαστο φίλο και συνοδοιπόρο απο εποχής AvClub Σπύρο Κωστόπουλο....είμαι σίγουρος πως ο Σπύρος βρίσκεται στον δικό του απίθανο Παράδεισο,γαιτί μόνο κάτι τέτοιο του άξιζε.

Έγινε επεξεργασία - Big Blue
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Βασίλη...εμένα να δείς τι με πιάνει όταν διαβάζω τα λόγια-δώρα προς εμένα και τον Παράδεισο απο τον αξέχαστο φίλο και συνοδοιπόρο απο εποχής AvClub Σπύρο Κωστόπουλο....είμαι σίγουρος πως ο Σπύρος βρίσκεται στον δικό του απίθανο Παράδεισο,γαιτί μόνο κάτι τέτοιο του άξιζε.

Εγινα και Βασιλης τωρα? Ο γνησιος ReBeLoS ειμαι Γιαννο..... Και εισαι και πολυ φιλος μου παναθεμασε..... :):thumbup::)

Να σου δωσω ενα hint ? Old Admin

Link to comment
Share on other sites

Εγινα και Βασιλης τωρα? Ο γνησιος ReBeLoS ειμαι Γιαννο..... Και εισαι και πολυ φιλος μου παναθεμασε..... :):thumbup::)

Να σου δωσω ενα hint ? Old Admin

Της νύχτας τα καμώματα (βλέπε ώρα του μηνύματος μου..) τα βλέπει η νύχτα και γελά!!!

Σιγά μη σε ξεχάσω ποτέ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως σας είπα πρόσφατα κατάφερα να βάλω στον Παράδεισο μία απο τις καρέκλες κινηματογράφου ΟΡΦΕΑ του Παππού.

Σε ευτην απαγορεύεται ρητά να κάτσει κάποιος επάνω γιά ώρα ,έτσι ώστε να μπορέσει να διατηρηθεί γιά όσο μεγαλύτερο διάστημα γίνεται σε αυτη την κατάσταση.

Απο πάνω της έχει περάσει πολύς κόσμος και που ξέρεις, ίσως κάποια στιγμή να έχω κάτσει και εγω σε κάποια ταινία πριν το 1990 που έκλεισε το σινεμά.

Φυσικά και πήρε την τιμητική θέση που της αξίζει ξέχωρα απο τις υπόλοιπες καρέκλες και ακριβώς κάτω απο την αφίσσα Cine Paradiso που ήταν και η τελευταία ταινία που πρόβαλε ο ΟΡΦΕΑΣ την τελευταία βραδιά πριν κλείσει γιά πάντα και γίνει Super Market.

Ακόμη μπόρεσα να πάρω στον Παράδεισο 2 κινηματογραφικές λάμπες εντελώς καινούργιες και αχρησιμοποίητες απο την κινηματογραφική μηχανή προβολής του παππού!!!.....μαζί τους έχω και τα manual της εποχής εκείνης γιά αυτές τις Ιταλικές λάμπες.Υπάρχει ακόμη και το κουτί συσκευασίας, όπου ο παππούς έχει γράψει το κόστος γιά την κάθε μία....13.000 δραχμές τότε....

image-0F40_4AB8FCB4.jpgimage-C3F8_4AB8FCB4.jpgimage-3498_4AB8FCB4.jpgimage-339B_4AB8FCB4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλαξα και το κουδούνι της πόρτας ,μιά που το προηγούμενο της Telco ήταν εκτός "παιχνιδιού".....Πατέντα φυσικά γιατί μου πήρε αρκετό χρόνο και στο ψάξιμο....

image-8912_4AC247FE.jpg

image-9F12_4AC247FE.jpg

image-2F17_4AC247FE.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χθές είχαν κατέβει απο Αθήνα μερικοί φίλοι-μέλη απο κάποιο forum .....επιτέλους και κανά δυό τρείς φωτογραφίες αξιοπρεπέστατες!!!

image-0BBC_4AD32DEA.jpgimage-8C99_4AD32DEA.jpgimage-E209_4AD32DEA.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο,μπραβο,μπραβο!!!! Ο παππουλης σου θα ειναι περηφανος απο εκει ψηλα!! :blink:;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...