Jump to content

Νεο ενυδρειο για Τanganyika


Δίας

Recommended Posts

Ποποπο...

Τρελα ρευματα....Συμφωνα με την βιοβλιογραφια λεμε πως ενα αφρικανικο θελει απο κυκλοφορια 6-7 φορες το ελαχιστο να κυκλοφορει τα λιτρα του ενυδριου καθε ωρα...

Εσυ κ.Στρατο γυριζεις 11 φορες τα λιτρα.. :):P

Αυτα ειναι...

Ποσα λιτρα Βιολογκο υλικο εχει το sump..?? :helpsmilie:

10 λιτρα substratpro

15 λιτρα syporax

10 λιτρα περιπου βιομπαλλες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τρομερα δυνατη βιολογικη υποστηριξη...

Τωρα καταλαβα ποσο οργανομενο και σωστο ενυδριο ειναι περα απο το Aquascape...

Aπλα Μπραβο :):P

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσατε να ανεβασετε φωτογραφιες απο το sump ξανα γιατι δεν φενονται μεσα στο site? ξεκινας και εγω μια αντιστηχη κατασκευη και θα ηταν πολυ χρησιμη η βοηθεια σας. επισεις παρατιρισα πως οι σωλινες υπερχιλισης ειναι μαζι με της σωλινες επιστροφης. δεν θα ηταν καλητερα να μην ηταν μαζι για να υπηρχε καλητερη κυκλοφορια μεσα στο ενυδριο?

τι κυκλωφοριτης μπηκε για αθτο το τερατακι? εχει πολυ θορυβο? ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσατε να ανεβασετε φωτογραφιες απο το sump ξανα γιατι δεν φενονται μεσα στο site? ξεκινας και εγω μια αντιστηχη κατασκευη και θα ηταν πολυ χρησιμη η βοηθεια σας. επισεις παρατιρισα πως οι σωλινες υπερχιλισης ειναι μαζι με της σωλινες επιστροφης. δεν θα ηταν καλητερα να μην ηταν μαζι για να υπηρχε καλητερη κυκλοφορια μεσα στο ενυδριο?

τι κυκλωφοριτης μπηκε για αθτο το τερατακι? εχει πολυ θορυβο? ευχαριστω προκαταβολικα!

MaxiJet MP 1200-1200lt/h

Koralia 1-1500lt/h

Aντλια επιστροφης Eheimcompact 5000-5000lt/h

Αυτα περι επιστροφης και κυκλοφοριας γενικοτερα.

Αν διαβασεις το θεμα απο την αρχη,θα δεις φωτογραφιες απο το sump. :D

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσατε να ανεβασετε φωτογραφιες απο το sump ξανα γιατι δεν φενονται μεσα στο site? ξεκινας και εγω μια αντιστηχη κατασκευη και θα ηταν πολυ χρησιμη η βοηθεια σας. επισεις παρατιρισα πως οι σωλινες υπερχιλισης ειναι μαζι με της σωλινες επιστροφης. δεν θα ηταν καλητερα να μην ηταν μαζι για να υπηρχε καλητερη κυκλοφορια μεσα στο ενυδριο?

τι κυκλωφοριτης μπηκε για αθτο το τερατακι? εχει πολυ θορυβο? ευχαριστω προκαταβολικα!

Φωτογραφιες του sump υπαρχουν στην πρωτη σελιδα :D

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβάσει και της 26 σελίδες 3 φορες!!! :D:angry2::thumbup: μετα απο την 9 σελιδα δεν φένονται οι φωτο :thumbup::thumbup::hysterical:

23 σελιδες λαθος!!! :thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ωραία! Τα Tropheus είναι εξαιρετικά ζωντανά και όντως από το βιντεο δύσκολα καταλαβαίνει κάποιος ότι είναι ενυδρείο. Καλή Χρονιά Στράτο. Keep aquascaping...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:bowdown::bowdown::bowdown:

Αυτα ειναι...

Επιτελους βγηκαν οι Anoubies.... :D

Tι αλγη ειναι αυτη στον βυθο.. :D

Κυανο...........το παλευω ομως με κυκλοφορια και θα φυγει :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος βρε φιλε!!1

Αυτες τις πετρες στα δεξια οπως το βλεπουμε, που τις βρισκω?

Για να ετοιμαζομαι σιγα σιγα :bowdown:

Να ρθει εκεινη η ωρα και σε παω εγω Γιωργο :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ενα μικρο update μετα την εξαφανιση του κυανο,και την αντικατασταση και τοποθετηση τεσσαρων daylight λαμπων..............

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα, κι όπως πάντα περιμένουμε και το αντίστοιχο βίντεο

Υ.Γ Εσύ φταις που μας έχει καλομάθει

:thumbup:

Moλις το εβαλα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω,οτι παει μονο του πια.

Και το ευχαριστο ειναι οτι αν κι εχουν μεγαλωσει αρκετα τα ψαρια,δεν εχω κατι σοβαρο απο αψιμαχιες και τσακωμους

Link to comment
Share on other sites

Tα ψαρια εχουν αρχισει πλεον και φανερωνουν τα χρωματα τους,και το θεαμα μπορω να πω πλεον οτι με αποζημιωνει για την επιλογη τους..... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...