Jump to content

Stormtrooper Vs Costa Rica...!!


Recommended Posts

Από την επαγγελματική - επενδυτική πλευρά κατάληξες κάπου;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 277
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από την επαγγελματική - επενδυτική πλευρά κατάληξες κάπου;

Μιας και το ξαναθυμήθηκα το θέμα, είδα τώρα πως μου είχες κάνει αυτή την ερώτηση και δεν την απάντησα... Ή το είδα και το ξέχασα ή δεν το είδα ποτέ... :)

Η απάντηση είναι ναι! Υπάρχουν πολλές δραστηριότητες στο συγκεκριμένο μέρος που μπορείς να ασχοληθείς επαγγελματικά. Ένα πράγμα που πρέπει να γίνει σαφές, είναι πως η Κόστα Ρίκα δεν είναι η χώρα των ευκαιριών με τη λογική ότι θα πας με λίγα χρήματα να αγοράσεις ή να επενδύσεις σε χρυσό. Είναι μία ακριβή χώρα, με ακριβή γη και αυστηρό φορολογικό σύστημα για του ξένους επενδυτές.

Παρ'όλα αυτά δεν είναι μία κορεσμένη χώρα σε καμία των περιπτώσεων... Και πως να είναι άλλωστε, αφού τα χρόνια ύπαρξης του ανεξάρτητου κράτους της CR δεν είναι πάνω από 200 χρόνια.

Προσωπικά έχω βρει κάποιες επενδυτικές κινήσεις/ευκαιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ξαναθυμήθηκα το θέμα, είδα τώρα πως μου είχες κάνει αυτή την ερώτηση και δεν την απάντησα... Ή το είδα και το ξέχασα ή δεν το είδα ποτέ... :D

Η απάντηση είναι ναι! Υπάρχουν πολλές δραστηριότητες στο συγκεκριμένο μέρος που μπορείς να ασχοληθείς επαγγελματικά. Ένα πράγμα που πρέπει να γίνει σαφές, είναι πως η Κόστα Ρίκα δεν είναι η χώρα των ευκαιριών με τη λογική ότι θα πας με λίγα χρήματα να αγοράσεις ή να επενδύσεις σε χρυσό. Είναι μία ακριβή χώρα, με ακριβή γη και αυστηρό φορολογικό σύστημα για του ξένους επενδυτές.

Παρ'όλα αυτά δεν είναι μία κορεσμένη χώρα σε καμία των περιπτώσεων... Και πως να είναι άλλωστε, αφού τα χρόνια ύπαρξης του ανεξάρτητου κράτους της CR δεν είναι πάνω από 200 χρόνια.

Προσωπικά έχω βρει κάποιες επενδυτικές κινήσεις/ευκαιρίες.

Μπραβο σου εισαι ενας ανθρωπος με καθαρο και ανοιχτο μυαλο και σιγουρα θα βρεις το καλυτερο μερος για να ζησεις εχουμε να κανεις πολλα ταξιδια και να γνωρισεις πολλες και διαφορετικες κουλτουρες πολιτιστικες, μουσικες και μη :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...